فیلیپین از اعطای پناهندگی سیاسی به دختر ایرانی گرفتار در فرودگاه مانیل خبر داد

بی بی سی :فیلیپین از 'اعطای پناهندگی سیاسی ' به بهاره زارع بهاری خبر داده که رسانه‌های غربی به او لقب "دختر شایسته ایرانی" داده بودند. در همین حال خانم زارع بهاری در فیسبوکش نوشت "من همچنان در فرودگاه هستم و هیچ برگه‌ای را برای پناهندگی به فیلیپین ‌امضا نزدم."
 
او پیشتر گفته بود در صورتی که به ایران بازگردانده شود، با خطر بازداشت و حتی کشته شدن روبرو خواهد بود.
 
بهاره زارع بهاری گفته بود که حامی رضا پهلوی، ‌ولیعهد پیشین ایران است و از آنجا که چندین بار با پرچم شیر و خورشید و عکس آقای پهلوی در چند مسابقه دختر شایسته شرکت کرده است، برای او در ایران پرونده‌سازی شده و بازگرداندنش به ایران برای او خطرناک است.
 
خانم زارع بهاری از سال ۲۰۱۴ در فیلیپین اقامت داشته، اما سه هفته پیش پس از بازگشت از دوبی، فیلیپین اجازه ورود به این کشور را به او نداد.
از آن زمان او در فرودگاه مانیل بود و بیش از دو هفته پیش در پخش زنده حساب شخصی فیسبوکش اعلام کرد که هنگام بازگشت از سفر به مانیل، پلیس فرودگاه قصد دارد به دلیل اخطار قرمز پلیس بین‌الملل (اینترپل) او را به اجبار به ایران بازگرداند.
 
گروه‌های حقوق بشری فیلیپین را تحت فشار گذاشته بودند که خانم زارع بهاری را به این دلیل که منتقد شناخته شده مقامات ایران و از مخالفان حجاب اجباری است، به ایران بازنگرداند.
 
مسابقات دختر شایسته‌ای هم که خانم بهاری با پرچم شیر و خورشید در آن شرکت کرده است از اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شده است. خانم بهاری گفته بود افراد وابسته به حکومت ایران در فیلیپین او را به دلیل شرکت در این مسابقات مورد ارعاب قرار داده بودند.
 
خانم زارع‌بهاری همچنین گفته بود که دانشجوی سال آخر دندانپزشکی در مانیل است و در مسابقات دختر شایسته میس گلوب در چین و میس اینترکنتیننتال در فیلیپین شرکت کرده و مقام‌هایی هم آورده است.
+69
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  کاشکى میفرستادنش یه جاى درست و حسابى ، فیلیپین ها خیلى گدا و بدبختند
  20
  30
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن

  درود بر تو و شیروخورشید مرسی
  12
  41
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  زمانی که دولت پادشاهی بود فیلیپینی ها در کار خدماتی ایران مشغول بکار ارزان در ایران بودن . دولت وگشور فیلیپین نه صعنت نه ذخایره معدنی . بلکه دولتمردان دزد مثل ایران را ندارد که امروزه مردم ما به ان گشورها درخواست پناهندگی میدهن . اقایان روشنفگر چه گردید با گشورتان
  6
  31
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kadash - استکهلم، سوئد
  مثل سگ دروغ میگه که طرفدار رضا پهلویه و این دروغها رو میگه تا جنجال راه بندازه پناهندگی بگیره.و سندش اینکه با اینکه ادعا میمکنه جونش در خطره نمیخواد و فیلیپین بهش پناه داده توفلیپین بمونه: "من همچنان در فرودگاه هستم و هیچ برگه‌ای را برای پناهندگی به فیلیپین ‌امضا نزدم.". یعنی جونش در خطره مگه اینکه بفرستنش آمریکا یا کانادا واروپا. ارواح خیک ننت اسلات دوزاری فرصت طلب که از اسم پهلوی اینجور سو استفاده میکنی.
  25
  27
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::kadash - استکهلم، سوئد::]. مگه طرفداران دیگه چى کار میکنند که این نکرده ؟ وقتى إعلام کنى طرفدارشى تمومه دیگه تازه این بدبخت پرچم شیر و خورشید دورش پیچیده با اینکه احتمال برگردوننش به ایران خیلى زیاد بود عکس رضا پهلوى رو تو دستش گرفت و إعلام کرد طرفدارشه تمام این اتفاقات قبل از پناهنده شدنش بود و اگه موقع هواپیما سوار شدن مقاومت نمیکرد الان تو اوین بود ، شما خودت...... استکهلم بودى ؟؟!! یا مثل سگ ( به قول خودت ) دروغ گفتى و پناهندگى گرفتى ؟
  10
  17
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::kadash - استکهلم، سوئد::]. تو که بارى ز دوشش بر ندارى / میون بار سربارش چرایى ، بالاخره هموطن مونه صد در صد به کمک احتیاج داره فراموش نکن دندان پزشکه براى پول و کار ترک دیار نمیتونه کرده باشه ، مثبت باش
  6
  17
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  واقعا آبرو بریه
  15
  11
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. طرف میره توی بیمارستان زمین میشوره بهش میگن دکتر. حالا اینجا نوشته دانشجوی دندانپزشکی هستش تو فوری مینویسی دندانپزشکه؟ از کجا معلوم مشروط شده باشه اخراجی باشه این حقه رو سوار کرده که خودش رو خلاص بکنه؟ کسی که دانشجوی دندانپزشکی باشه اینقدر مشغول درسش هست که وقت ان کارا رو نداره و امروزه هم دیگه لازم نیست پرچم دور خودن بپیچی بری توی خیابون اگه طرفدار کسی هستی میری آنلاین خیلی کارا میکنی یا اینکه پول میفرستی و این حرفها. واقعا آدم ساده ای هستی که با این حرفها گول میخوری
  7
  12
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. هزار جور ممکن وجود داره ولى ما بهتره مثبت فکر کنیم و سنگ نندازیم ، هموطن مونه مگه نه
  3
  5
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. دوست عزیز همیشه از هموطنی دفاع بکن و بهش کمک بکن که داره صادقانه کاری رو انجام میده مثل خیلی کسانی که داخل ایران زندان میرند بخاطر مبارزه سیاسی . اگر از هموطنی که داره کار خراب انجام میده برای تنبلی خودش میخواد بره حقوق پناهندگی بگیره دفاع کنی بدتر داری تیشه به ریشه خودت میزنی. شما برو به یه مخترع ایرانی که میخواد یه دستگاهی بسازه صدنفر رو اشتغال براش درست کنه کمک کن من خودم میام به کمکت میرسم ولی اگر بری به یه معتاد کمک کنی من جلوت رو میگیرم چون همش خرج مواد میشه اون معتاد میره بدتر زنش رو کتک میزنه
  3
  4
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.