مصاحبه با دو دختر شاگرد مکانیک در گاراژی در غرب تهران + ویدیو

یورونیوز :کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند دو دختر ۲۹ ساله ایرانی مدتی است در یک تعمیرگاه مشغول یادگیری فنون مکانیکی هستند.
 
کیانا حقوق خوانده و نیلوفر در رشته گرافیک مدرک کارشناسی دارد.
 
این دو دختر جوان می‌گویند که می‌خواهند پس از آموزش و یادگیری این شغل، برای خود یک گاراژ راه بیندازند.
آنها ۵ ماهی می‌شود که در گاراژ استقلال در یکی از محلات غرب تهران مشغول به کار شده‌اند.
 
اگر این روزها سری به گاراژ استقلال بزنید می‌توانید این دو دختر ۲۹ ساله علاقه‌مند به کار مکانیک را ببینید. آنها در این ۵ ماه مشغول کارآموزی بودند و حالا بیش از گذشته به حرفه مکانیکی اشراف دارند.
کیانا و نیلوفر بنا به علاقه شخصی خود به فراگیری، حرفه تعمیر خودرو را شروع کردند. آنها ۵ ماهی است که تقریبا بدون تعطیلی روزانه از ساعت ۱۱ تا ۷ عصر به مدت ۸ ساعت درتعمیرگاه اتومبیل علی آقای هامونی مشغول کار هستند.
 
حضور ۵ ماهه این دو دوست از آنجا مورد توجه قرار گرفت که به توصیه دوستانشان تصمیم گرفتند تا تجربه حضور خود در مکانیکی را در صفحات مجازی به اشتراک بگذارند.
 
نیلوفر و کیانا هردو با علاقه و اشتیاق کامل به این حرفه روی آورده‌اند و از تصمیم خود راضی هستند. آنها از برخورد خوب همکاران و مشتریان می‌گویند و اینکه از ابتدا انتظار نداشتند با چنین برخوردهای دوستانه‌ای مواجه شوند.
این دو امیدوار هستند که بتوانند پس از کسب مهارت‌های لازم این تجربه خود را در اختیار دیگر زنان علاقه‌مند به این حرفه قرار دهند.
 
فراتر از این کیانا امیدوار است در آینده‌ای نه چندان دور بتواند گاراژی متعلق به خود را افتتاح کند تا بتواند در آنجا از زنان و همکارانی که طی این مدت او و نیلوفر را حمایت کرده‌اند، برای کاردعوت کند.
 
علی هامونی صاحب تعمیرگاه اتومبیل نیز از کار این دو دختر جوان رضایت دارد، او می‌گوید بسیاری از مشتریان پس از تعمیر ماشین خود به کیانا و نیلوفر انعام می‌دهند.
+141
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  زن ایرونی تکه خوشگله بانمکه . زن ایرونی تکه والله یه دنیا نمکه . آفرین به غیرت شماکه از الان به فکره این هستین که بعد از فراگیری این حرفه خانومهای دیگری رو هم وارد چرخه ی کار کنین . خاک تو سرت آخوند
  9
  63
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  درود به شرف این خانمها و لعنت بر حکومتی که مردم را به چنین شرایطی وادار کرده که بعد از سالها تحصیل و آموزش و تحمیل فشارهای مختلف بر خود و خانواده برای گرفتن مدرک نهایتاً برای امرار معاش ناچار به انجام کاری کاملاً متفاوت و اکثراً طاقت فرسا و کم درامد میگردند، بنظر شما چقدر استعداد و جوانهای دیگر باید فدا شوند تا ما بفکر تغییر سیستم فاسد حاکم بر جامعه بیفتیم؟
  6
  63
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kadash - استکهلم، سوئد
  آفرین خیلی هم خوبه.ولی خیلی مواظب باشن،محیط مکانیکیها معمولا خیلی ناسالم هست و از قدیم معروف بوده اوستا مکانیک به پسرهای نوجوانی که برای کارو شاگردی به مکانیکی میان و بر و رویی هم داشته باشن از پشت تعرض میکنن.اینها که دیگه دخترن خطر شدیدتر هست.
  29
  23
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  کار جالبی نیست. مثلا آچار فرانسه گیر کرده، زور بازوش نمیرسه. نامحرم بیاد واسه کمک (از خداشون هم هست که بیان) ، صد در صد تماس فیزیکی بوجود میاد.
  84
  14
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  فاطی اینارو ببین بعد برو جلو اینه ولی تو اینه نگاه نکن تا از خودت شرمت نیاد!. اگم خواستی لای انگشتی نگا کنی عمامه اتو وردار و فکر کن! دو دختر گل و باهنر وتکنیک بلد و با پشتکار و افتخار تو حفظ سوره گاوه!. بعد عمامه ات قایم کن تا نصفه شبی بلند نشی ازش طناب دار درست کنی اگم خواستی درست کنی تو یوتوپ لایو بفرست
  8
  32
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  آفرین ن ن ن ن ن ن !!!!
  5
  40
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  طرز لباس پوشیدن و نوع لباسها نشون میده که خیلی نیازمند هستن! بیشتر شبیه شوهای ماهواره هستش با این تفاوت که اجازه ندارن بیکینی بپوشن
  60
  8
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  آفرین به غیرت شما آینده سازان ایران . واقعا باعث سربلندی و افتخار تمام ایران هستید
  12
  35
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  یه خانوم هیچوقت نمیتونه مکانیک بشه چون مکانیکی زور دست میخواد. صاحب این تعمیرگاه یک فرد سواستفاده گر هست که میخواد با حقوق کم هم بیگاری بکشه هم بهره جنسی ببره. الان شرکتای باکلاسش دخترارو راحت نمیزارن. توی گاراژ که به مردای سیبیل کلفت هم رحم نمیکنن. این دخترا هم چندماه کار یکنن میبینن مفتی کلی ازشون سواستفاده شده و عمرش تلف شده. حالا معتادشون نکنن شانس آوردن. حالا پلیش گیر بده میگن آی هوار اسلام مارو بدبخت کرده. لامصب این به اسلام ربط نداره. جلوی سواستفاده گرفته نشه سنگ رو سنگ بند نمیشه. کسی به نظر من اعتراض کنه شکافهای عمیقتر و کثیفتر جامعه رو توضیح میدما. گفته باشم.
  44
  8
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. طرفدارای حکومت جمهوری اسلامی ...... آخه تو اندر خم یه کوچه ای اینجا برای ما لارج بازی درمیاری.
  9
  7
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  روزی خواهد امد مردان کار زنانه و زنان کار مردانه. این دوره را عبور تمدون میدانن . از نر به ماده . و اوج تکامل بشیریت
  20
  8
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. اگر شما حرف نزنی باور کن . نمی گویند لال هستی . . این چرندیات که میگی از کجا درمیاری . این حرفها معدن داره یا از خودته ؟ مردم گشنه هستند نون میخان .دین و ایمان درود بر شرف اینها . مانند امثال تو خوبه که از راه بیت المال شکم سیر میکنید و اویزان حکومتی هستید .
  6
  18
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  آنتیکور - بروکسل، بلژیک
  الان زنها در ایران خیلی کارهایی که قبلاً نمیکردن رو میکنن مثلا من خیلی زنها رو دیدم دستفروشی میکنن و حتی دخترای خیلی جوون و بعد هم شهرداری میاد و بساطها رو بر میداره خانمها ترشی و نون و مربا و سبزی پاک میکنن خلاصه هر کاری که بتونن توی این ایران خراب شده از دست آخوند زنده بمونن میکنن.
  3
  12
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. برای شما شیعیان فقط مسائل جنسی مهمه و همه چیز را فقط از چشم شهوت و مسائل جنسی و خاک بر سری میبینید و فقط یک آلت تناسلی بزرگ در مغز شما شکل گرفته و برای فکر کردن جایی باقی نگذاشته و واقعا اگر این آلت تناسلی را از دین شما بگیرند دینتان نابود خواهد شد و به فنا خواهد رفت
  4
  14
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. [::kata1379 - مشهد، ایران::]. معدن این حرفها در قسمتی از مغز مرد هست که با دیدن، شنیدن، لمس، چشیدن و بوییدن (مثلا خانمی از خودش جایی یه چیزی گذاشته، مثل کیف، لباس، جوراب و غیره) جنس مخالف فعال (سریع و انی) میشه. شما فکرش رو بکن مردی داره رد میشه، دختری جوان از زیر ماشین بگه: ببخشید آقا، میشه لطفآ این‌ رو فشار بدید! آیا این آزار و اذیت مرد نیست؟
  22
  4
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  یه آقایی تعریف می‌کرد، میرم ام ام ای. همیشه یه ساعت زودتر از بقیه خودم رو میرسونم باشگاه. یه تلمبه کوچیک هم با خودم میبرم. تو کمد دخترا رو باد میزنم، دماغمم رو هم میزارم تو سوراخای تهویه. بعد هی نفس میکشم.
  21
  4
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. برای شما بیماران جنسی اگر گربه ماده هم رد شود بویش دیوانه و حشری میکند شما را و همینطور سوسک ماده را بهش رحم نمیکنید و تحریکتان میکند میدونی ایراد از شما شیعیان و مسلمین است چون مغزتان فقط آلت تناسلی و میله های مترو و اتوبوس درش جای گرفته قبول کن که بیمار هستید
  4
  17
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.