اردوغان: یا پول بدهید یا مرزها را برای مهاجران باز می‌کنم

العربیه :رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه با تهدید دوباره کشورهای اروپایی، گفت که اگر پول کافی به او داده نشود، مرزها را باز کرده و اروپا را غرق مهاجران خواهد کرد.
 
اردوغان در نشست خبری با همکاری مجارستانی‌اش ویکتور اوبان در بوداپست گفت که کشورش اگر حمایت مالی کافی را از اتحادیه اروپا دریافت نکند، درهایش را به سوری مهاجرانی که قصد رسیدن به اروپا دارند، باز خواهد کرد، زیرا که ترکیه نمی‌تواند به تنهایی این بار را به دوش بکشد.
 
با این حال او مدعی شد که فارغ از اینکه کشورش کمکی دریافت کند یا خیر به «حمایت از مهمانان» ادامه خواهد داد ولی «اگر این راه به نتیجه نرسد، درها را باز خواهد کرد.»
 
او در امه گفت: «اگر دیدیم اوضاع به خوبی پیش نمی‌رود، همانگونه که قبلا گفتم، راهی جز باز کردن مرزها پیش رویمان نخواهد بود. اگر مرزها را باز کنیم، واضح است که مقصد [مهاجران] کجا خواهد بود.»
 
اردوغات در ادمه سخنانش مدعی شد که هدف از «منطقه امن» که قصد ایجاد آن در شمال سوریه را دارد، تضمین بازگشت پناهجویان به خاک کشورشان است.
 
رئیس‌جمهوری ترکیه از کشورهای اروپایی خواست که کمک‌های مالی بیشتری در اختیارش بگذارند تا اون «منطقه امن» در سوریه را ایجاد کرد و پناهنجویان سوری را به آنجا بازگرداند.
 
اتحادیه اروپا اما در مقابل از تجاوز نظامی ترکیه به سوریه به شدت انتقاد کرد. مولود چاووش‌اوغلو در روزهای گذشته فاش کرد که هزینه عملیات نظامی در شمال سوریه را قطر پرداخت کرده و او شخصا سلام و مراتب تشکر اردوغان را به تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر ابلاغ کرده است.
+14
رأی دهید
-88

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  منم هستم - استکهلم، سوئد

  آهاااا اردغوان کماندو وارد میشود. پول میخواد . اونم پول زور. مرتیکه ده میلیون ترک ترکیه توی اروپا به عنوان پناهنده و مهاجر ولو هستند. دو میلیون عرب سوری یا عراقی رو خودت وارد ترکیه کردی با شانتاژ و عوام فریبی حالا زر مفت میزنی؟ هی...
  8
  92
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  همیشه برام سواله چرا کشورای مسلمون به مهاجرای مسلمون پناه نمیدن؟ حتی دولتمرداشون میگن برین گمشین ؟. بعد همین ادما هستن میان میگن اسلام دین صلح دین کمک دین برابری دین نمیدونم چی چی هست. سوال دوم من اینه چرا مهاجرا تو کشورای غربی اینقدر ازهمدیگه بدشون میاد؟ اگه دنبال کینه و نفرت و جنگ هستی چرا اصلا اومدی غرب؟ چرا برنمیگردی تو کشور خودت و اونجا بجنگی؟. دعوای دسته جمعی کرد و عرب و کرد و ترک و ایرانی و ترک رو دیدم از وحشت باورم نمیشد. همشونم تو کشورای غربی. بدبختی مرکل این بود در کشورشو برا ادمای نالایق و نفهم باز کرد. کسایی که از گشنگی تو ترکیه و یونان داشتن میمردن و خداخدا میکردن المان بهشون کمک کنه. وقتی که المان کمک کرد همشون شدن دست راستی و جدیدا طرفدار احزاب نئونازی و میگن مرکل اروپا رو به گند کشید. مرکل اروپا رو به گند نکشید. شما مهاجرای ناخونده رفتین اروپا رو به گند کشیدین. برا منی که ژاپن زندگی میکنم عجیبه چرا این مهاجرا اینقدر نمک نشناسن. لابد شنیدین مرکل بنز و یه خونه تو بالاشهر مونیخ میده ولی رفتین و بهتون نداده اینقدر بهش بهتون میزنین.
  7
  54
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  هرکی تو اروپا مخالفه برگرده کشورش. یا برگرده تو همون کمپهای ترکیه زندگی کنه. تجربه نشون داده خاورمیانه ایی جماعت وقتی شکمش سیر میشه لگد میزنه. 57 لگدی زدن که هیچکی نزد.
  9
  43
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Great Void - فالکلند، جزایر فالکلند
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. ببین داداش، من خودم با نفس دشمن تراشی با یه ملت مخالفم و میدونم مردم خوب و بد همه جا پیدا میشن. ولی تو خودت انصافا یکی بیاد با زورگویی بگه سرزمین اجدادیتو رد کن بیاد ندی سرتو خرد میکنم، حلوا خیرات میکنی بهش؟؟ خودت که کامنتای پان ترکای عثمانی خوندی، همین مونده امیرخان قیروی بگه سنندج و کرمانشاه هم 99.9999% توووورک بودن باید با بمب اتم پاکسازی بشن(مثل ارمنستان).بعد انتظار داری خونمون بجوش نیاد؟!
  6
  17
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  اردوغان از جامعه جهانی پول میگیرد و آخوندها و پاسدارها پول ملت ابران رو به جامعه جهانی (جوامع تروریستی) میدن
  14
  24
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  مردک کلاش دزد داعشی هر روز برای کلاشیت یک بهانه میاری، کشتن زن و بچه مردم سوریه به اسم کمک به پناهندگان، همکاسری با داعش، کمک به پناهندها، واقعا پستی و اخر و عاقبتت مث صدام و برادرت البغدادی از یک کانال فاضلاب بیرونت میکشند
  6
  34
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. گرامی، دیگه برای همه آشکار شده ، اسلام دین شکم و زیر شکم است ، بعد هم نیایش به یک الله خرچنگ گونه . اگر هم یک کار بر خلاف میل اون الله در طی زندگی ۶۰-۷۰ ساله انجام دادی ، باید میلیون ها سال زجر بکشی که دل خرچنگ خنک شه
  3
  24
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  هُششششششششششششش!
  6
  26
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  عجب ذات کثیفی دارن این جماعت مغول زاده، از رییس گرفته تا معلم و کارگر همشون دزد و ناجوانمرد هستند
  7
  37
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Parsina - بروکسل، بلژیک
  تمام رفتار اردوغان و روش سیاسی که داره ،آدم یاد ۰۰۰پرروهایی میندازه که تا وقتی گیره ساکته ولی همین که در میره وامی ایسته به فحش دادن و دور ورداشتن ۰ آخه این مردک خودش هم میدونه که ممات و حیات ترکیه به اروپا بستگی داره و بقول (منم هستم ء استکهلم، سوئد)ده میلیون ترک ریخته تو اروپا .اگر هم امریکا و اروپا گوشش تاب بدهند که گریه کنان و دوان دوان میره پیش عمو پوتین جونش . پس بهتره خفه بمیره
  1
  11
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  از نظر من اردوغان یه ترک افراطی هستش که خیلی زود جوگیر میشه رفته اون بچه مسعود اوزیل رو هم مثل خودش کرده بدبخت شده دیگه فوتبالیست درست حسابی ازش درنمیاد باید برگرده دم دست عمو رجب کار کنه
  4
  15
  جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - فریدونکنار، ایران
  حیف کشور ترکیه که دست یک افراطی و نزادپرستی مث اردوغان افتاده! کاش یه جو احترام بین اقوام تو خاورمیانه بود تا امثال این عثمانی نمیومدن از حماقت و تعصب ملتها برا خودشون کاخ و برج و بارو بسازن!!
  2
  6
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - فریدونکنار، ایران
  [::Great Void - فالکلند، جزایر فالکلند::]. گرامی،این پان ترک دچار حقارت شخصیتی هست!حالا چه برسرش اومده نمیدونم ولی قطعا هر انسان آزاده ای چه ترک چه فارس میدونه که هیچ نوع بشری مرکز ثقل مطلق موفقیتهای بشری نیست!نهایت بی سوادیه که یه نفر فک کنهمنابع موثق تاریخ از هرودوت تا مورخان اسلامی همه دروغ میگن و اون حقیر چون درد بی هویتی داره(براساس تصورات خیالی خودش)بیاد به همه اقوام فحش و بدوبیراه بگه تا مثلا خودش رو صاحب مقام و فرهنگ نشون بده!یه انسان خوب بزرگ شده در یک خانواده درست و حسابی نمیاد با بقیه کل فحش بذاره!ما هم با این شخص دگم حال می کنیم جدا روز بگذره و من تو برجکش نزنم روز نیست!رجب خردوغانم فکر میکنه داره به ترکها خدمت میکنه و ازونور داره میشه خلیفه عثمانی ولی کتاب تاریخ رو برعکس دستش گرفته دیگه قرن 15 میلادی نیست!.
  2
  4
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. مگه کثیفتر از کردهای عراقی نژاد که نتیجه اختلاط جمعی تبعیدی از پاکستان با عربهای عراق هستن وجود داره؟
  14
  8
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.