ایران - عراق در اردن بازی می‌کنند؛ آیا ویلموتس می‌آید؟

 مارک ویلموتس طی پنج ماه گذشته پولی از ایران دریافت نکرده و طبق مفاد قراردادش می‌تواند آن را یک‌طرفه فسخ کند رادیو فردا :در پی ناآرامی‌های عراق، تیم ملی فوتبال این کشور از میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی محروم شده است.
 
فیفا از فدراسیون فوتبال عراق خواست با توجه به شرایط حاکم بر این کشور، زمینی بی‌طرف را برای میزبانی از تیم‌های ملی ایران و بحرین معرفی کند.
 
عبدالخالق مسعود رییس این فدراسیون، اردن را به عنوان میزبان این دو مسابقه معرفی کرده است.
 
فدراسیون فوتبال ایران مخالفتی با برگزاری بازی در عراق نداشت تا آنجا که محمدرضا ساکت مدیر تیم‌های ملی نیز برای بازدید از هتل و ورزشگاه، راهی بصره شده بود.
 
حمیدرضا آصفی عضو سابق هیات رییسه فدراسیون فوتبال به خبرگزاری ایسنا گفته بود: «جمهوری اسلامی علاقه‌مند است بخاطر مسائل سیاسی، این بازی در خاک عراق برگزار شود.»
 
بر این اساس مانند ماجرای حضور زنان در بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج، سلب میزبانی عراق نیز خواسته ایران نبود و از سوی فیفا صورت گرفت.
 
اینک از دو معمای بزرگ میزبانی و سرمربی تیم ملی ایران، گره میزبانی باز شده اما هنوز مارک ویلموتس به ایران نیامده و فدراسیون فوتبال خبری درباره زمان حضور او منتشر نکرده است.
 
در حالی که فهرست بازیکنان سایر تیم‌های آسیایی از جمله عراق اعلام شده اما بازیکنان تیم ملی ایران معرفی نشده‌اند.
 
مطبوعات بلژیک از پایان همکاری ویلموتس با تیم ملی ایران خبر داده‌اند. او طی پنج ماه گذشته پولی از ایران دریافت نکرده و طبق مفاد قراردادش می‌تواند آن را یک‌طرفه فسخ کند.
 
عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال به خبرگزاری ایسنا گفته: «این اخبار صحت ندارد و جوسازی برخی از رسانه‌هاست. او طبق برنامه به ایران می‌آید و در اردوی تیم ملی شرکت می‌کند.»
 
اما ابراهیم شکوری سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال، چنین اطمینانی ندارد و می‌گوید: «نمی‌دانم و اطلاعی ندارم. اگر خبر رسمی وجود داشته باشد از سایت فدراسیون فوتبال اعلام خواهیم کرد.»
 
به رغم این وعده، تا پایان چهارشنبه خبری درباره تیم ملی و سرمربی‌اش در سایت فدراسیون فوتبال منتشر نشده است.
 
در حالی که عکسی از وحید هاشمیان دستیار ویلموتس منتشر شده که همراه با محمدرضا ساکت سرپرست تیم ملی، در رختکن تیم ملی جوانان حاضر شده‌اند تا پیروزی این تیم مقابل قرقیزستان را تبریک بگویند.
 
شکست تیم ملی ایران مقابل بحرین، بر حساسیت‌های بازی در برابر عراق افزوده است، مسابقه‌ای که ۲۳ آبان در اردن برگزار می‌شود و شکست ایران می‌تواند امیدهایش برای راهیابی به دور بعد را نقش بر آب کند.
 
پس از لغو مکرر دیدارهای تدارکاتی، مهدی تاج برای بیست و هشتم آبان وعده برگزاری یک دیدار تدارکاتی را داده بود اما این وعده رییس فدراسیون هم به نتیجه نرسیده و هنوز نام حریف ایران اعلام نشده.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟