پژوهش جدید: تک‌فرزندها بیشتر در معرض چاقی مفرط هستند

پژوهشی جدید نشان می دهد تک فرزندها بیشتر در معرض چاقی مفرط قرار دارند. این مطالعه عادات غذایی و وزن کودکان را سنجیده و به این نتیجه رسیده است که تک فرزندها، غذاها و نوشیدنی های ناسالم بیشتری نسبت به کودکانی که خواهر و برادر دارند، مصرف می کنند.
 
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، اندازه نمونه ای که این مطالعه بر روی آن انجام شده است به میزانی نیست که بتوان نتیجه گیری علت و معلول کرد؛ ولی این پژوهش می تواند باعث بالا رفتن آگاهی و درک عموم نسبت به این مسأله می شود.
 
در سال‌های اخیر، مطالعات دیگری نیز در رابطه با پیوند چاقی و تک فرزندی در اروپا و چین انجام شده است.
 
قانون تک فرزندی در چین بین سال‌‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۶ دست پژوهشگران را برای انجام آزمایش های بیشتر در این زمینه بازتر کرد. بیشتر مطالعات انجام شده رابطه میان تک فرزندی و اضافه وزن را تصدیق کرده‌اند.
 
دلیل این رابطه بیشتر به سبک زندگی باز می گردد.
 
پژوهش اخیر نشان می دهد مادرانی که یک فرزند دارند خود نسبت به مادران دیگر اضافه وزن بیشتری دارند؛ اما این که عادات نامناسب غذایی از مادر و پدر به فرزند منتقل می شود و یا این که چاقی مفرط به ژنتیک ارتباط دارد، دقیق مشخص نشده است.
 
یکی از دلایل عنوان شده در مورد چاقی تک فرزندها این است که خانواده های چند فرزندی، کمتر سراغ غذاهای ناسالم و فست فود می روند و بیشتر غذاهای خانگی مصرف می کنند. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است به چاقی تک فرزندها بیانجامد، عدم تحرک و بازی با همسن خود عنوان شده است.
 
پژوهشگران همچنان در حال مطالعه هستند تا پاسخ این پرسش‌‌ها را پیدا کنند.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.