وعده وزیر ارتباطات ایران برای پاسخگویی به اتهام فساد در لایو اینستاگرام

رادیو فردا :یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از «انتصابات فامیلی» به دست محمد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، در زیرمجموعه خود خواستار پاسخگویی وی در این زمینه شد.
 
در واکنش به این اتهام، آقای آذری جهرمی در حساب‌های کاربری خود در توئیتر و اینستاگرام نوشت که این نماینده اصلاح‌طلب مجلس به وی «تهمت» زده و او در برنامه‌ای زنده در اینستاگرام به اظهارات این نماینده پاسخ خواهد داد.
 
حمیده زرآبادی، نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس در همایش «بررسی چالش‌ها در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» گفت: «خانم ثنا اسدیان متولد ۶۵ خواهر خانم آقای وزیر (ارتباطات) است که ماهانه ۶۹ میلیون حقوق می‌گیرد.»
 
به گفته خانم زرآبادی، خانم اسدیان طی سه سال در شرکت رایتل، «۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان» کارمزد گرفته که به طور متوسط «ماهیانه ۶۹ میلیون تومان است که در برخی ماه‌ها تا ۱۳۷ میلیون تومان هم این کارمزد رسیده‌ است».
 
این نماینده با این عنوان که تا «اصلاح‌ نشدن امور» در وزارت ارتباطات، دست از سوالات خود نخواهد کشید، اضافه کرد که سوال در زمینه «انتصابات فامیلی» وزیر ارتباطات روز ۲۱ مهر از وی پرسیده شده و ۱۱ آبان سال جاری به وزارتخانه ارتباطات ارسال شده است.
 
با این حال، به گفته حمیده زرآبادی، «هیچ پاسخی دریافت نکردیم البته می‌دانم چرا وزیر پاسخ نمی‌دهد چون اصلا جوابی ندارد. چون اگر پاسخی داشت سریعا آن را توئیت می‌کرد.»
 
عضو فراکسیون امید مجلس در توضیح گفت: وقتی صحبت از انتصابات فامیلی توسط آذری جهرمی می‌کنیم به معنای انتصاب در بخش‌های دولتی نیست، «بلکه در بخش‌های خصوصی به این دوستان و اقوام رانت اطلاعاتی می‌دهند.»
 
نماینده قزوین افزود: «اسنادی دارم که تعدادی از نمایندگی‌های ایرانسل و رایتل در جهرم به نام خانم فاطمه صحرائیان است که نام همسرش هم هادی آذری جهرمی است.»
 
این نماینده در مورد نسبت فامیلی هادی آذری جهرمی با وزیر ارتباطات توضیح نداد.
 
حمیده زرآبادی به طور مشخص از آذری جهرمی سوال کرد که درباره «نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای سنگین بیمه‌ای رایتل با بیمه ما وابسته به بانک ملت» و «نسبت فامیلی» وی با وزیر توضیح دهد.
«وزارت ارتباطات برای خبر و توئیت پول می‌دهد»
حمیده زرآبادی که عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم است، در بخش دیگری از اظهارات خود، وزارت ارتباطات ایران را به تخلف در حوزه ارزش افزوده متهم کرده و خواستار ورود دادستانی به این ماجرا شد.
 
به گفته وی، «باید مشخص شود که تخلفات از سوی شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات ارزش افزوده یا وزارت ارتباطات رخ داد که باید آقای آذری‌ جهرمی در این باره پاسخگو باشد.»
 
این نماینده وزارت ارتباطات را متهم کرد که به «رسانه‌های مرتبط» با خود که در «یک زمان واحد» خبرهای «بدون ذکر منبع» این وزارتخانه را منتشر می‌کنند، «پول داده می‌شود و سفارشی مشخص است». زرآبادی به صراحت گفت: «اطلاعات مستند داریم که در بعضی موضوعات قیمت این توئیت‌ها از ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. وزارت ارتباطات توئیتی ۵۰۰ هزار تومان برای انتشار مطالب پرداخت به افراد خاص می‌کند.»
 
در حالی که حمیده زرآبادی، وزیر ارتباطات را به نداشتن جواب متهم کرده، آذری جهرمی روز چهارشنبه در حساب‌های کاربری خود در توئیتر و اینستاگرام زمان مشخصی برای پاسخگویی به وی اعلام کرد.
 
وی توئیت کرد: «امشب ساعت ۸ یک لایو جذاب در اینستاگرام خواهیم داشت، چند مهمان خاص و ویژه هم حضور پیدا می‌کنند.حسابی جنجالی خواهد بود! حتما ببینید!منتظرتون هستم.»
 
آذری جهرمی اضافه کرد: «خانم زرآبادی هم دعوت می‌کنم در لایو شرکت کنند و درباره‌ تهمت‌هایی که فرمودند کمی صحبت کنیم! مگر نمی‌گویند ادعاهاشون درسته؟»
 
وزیر ارتباطات ایران، این مطلب خود را با هشتگ حق‌الناس منتشر کرده است.
 
وی پیش از این نیز چندین مطلب انتقادی درباره دست‌اندازی به حقوق مردم در زمینه اینترنت و مخابرات با همین هشتگ منتشر کرده و گفته بود «شیوه و منش» روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی در این زمینه الگوی او است.
 
حمیده زرآبادی دارای کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک (تلفیق سه رشته مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک و مهندسی کامپیوتر) است و هنگام معرفی آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات دولت دوم حسن روحانی، در مخالفت با این پیشنهاد در صحن علنی مجلس سخنرانی کرد.
 
وی در آن زمان، وزیر پیشنهادی را به «عدم اشراف» به وزارت ارتباطات متهم کرده و گفته بود: «از نگاه جوان‌گرایانه آقای روحانی تشکر می‌کنم، اما اگر جوانگرایی با تخصص همراه نباشد فرصت‌سوزی است.»
+16
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.