توییتر؛ ابزاری باارزش برای نجات افراد تنها

دویچه وله :به گزارش Usnews؛ از هر ۵ آمریکایی یک نفر تنها زندگی می‌کند. تنهایی با افسردگی، سیستم ایمنی بسیار ضعیف، بیماری‌های قلبی، چاقی، زوال عقل و سایر مشکلات مرتبط با سلامت ارتباط دارد.
 
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا، بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، ۶۲۰۰ کاربر توییتر که بیش از ۵ بار کلماتی مانند «تنهایی» را مورد استفاده قرار داده بودند، شناسایی کردند. این کاربران، تقریبا دو برابر سایر افراد توییت می‌کردند. این افراد شب‌ها بیشتر از سایر زمان‌ها، سراغ توییتر می‌رفتند.
 
به گفته تیم تحقیقاتی، زبان نوشتاری این کاربران، بیش از دیگر افراد، عصبانیت و خشم درونی، افسردگی و اضطراب را نشان داده است. آنها همچنین گزارش دادند که کاربرانی که تنها زندگی می‌کنند، بیشتر در مورد مشکلات روابط بین فردی، مصرف مواد مخدر، خودکشی و نوسانات احساسی خود توییت می‌کنند.
 
شارات چاندرا گونتوکو، نویسنده اصلی این پژوهش می‌گوید: تنهایی قاتل پنهان و ساکتی است و بسیاری از مشکلات پزشکی مرتبط با آن، می‌توانند دهها سال فرد را درگیر خود کنند و یا این که تا آخر عمر با او باقی بمانند.
 
او تاکید می‌کند: رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر ابزاری مهم و مفید برای شناسایی افراد تنها و شروع مداخلات درمانی و پیشگیرانه، قبل از درگیر شدن آنها با شرایط بهداشتی مرتبط با تنهایی است.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.