۸ نکته مهم برای مراقبت از پوست در زمستان

در زمستان از ماسک استفاده کنید
هنگامی که در زمستان از خانه خارج می‌شوید برای محافظت از پوست صورت‌ از بادهای سوزناک زمستانی، از ماسک استفاده کنید.
مرطوب‌کننده بزنید
مهم‌ترین مشکلی که در فصل زمستان با آن روبه‌رو می‌شوید، خشکی پوست است. برای جلوگیری از خشکی پوست صورت‌تان از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید. این کرم‌ها را صبح‌‌ها بعد از شست‌وشو و تمیز کردن پوست روی صورت‌تان بزنید و هرچند ساعت تجدید کنید.
کاکائو را جایگزین قهوه کنید
کاکائو شامل مقدار زیادی از دو نوع آنتی‌اکسیدان است که پوست را از آسیب‌های نوری محافظت می‌کند و خون‌رسانی به سلول‌های پوست را بهبود می‌بخشد. همچنین آبرسانی به پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعثمی شود پوست لطیف تر و نرم تر به نظر آید.
صابون‌تان را تغییر دهید
صابونی که برای شست‌وشوی صورت استفاده می‌کنید، باید کمی ملایم‌تر از فصل‌های دیگر باشد تا پوست صورت را خشک نکند.
ماساژ را فراموش نکنید
هنگام استفاده از کرم های مرطوب کننده دستان خود را به صورت حرکات مدور به ملایمت از چانه تا میان پیشانی بالا آورید و سپس دستان‌تان را به دو سوی صورت‌تان به پایین سر دهید.
از ضدآفتاب غافل نشوید
اکثر زنان استفاده از کرم ضدآفتاب را در زمستان فراموش می‌کنند. اما بد نیست بدانید آفتاب زمستان هم مانند آفتاب تابستان برای پوست زیان‌بار است و به خصوص وقتی از خانه بیرون می‌روید، حتی در هوای ابری هم باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
با آب جوش حمام نگیرید
به‌طور قطع، فرورفتن در آب جوش پس از فعالیت در هوای سرد، بسیار دل‌انگیز است اما گرمای شدید دوش یا حمام آب داغ درواقع سبب از بین رفتن حفاظ چربی پوست می‌گردد که می‌تواند باعث کمبود رطوبت آن شود.
بخور پوست را از دست ندهید
بخور به دلیل آب‌رسانی به پوست به حفظ رطوبت و لطافت پوست صورت‌تان کمک می‌کند. در ضمن بخور گرم، شما را از سرماخوردگی هم حفاظت می‌کند.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.