یک زن ایرانی‌تبار برنده انتخابات دادستانی منطقه آرلینگتون در نزدیکی پایتخت آمریکا

 عکس از سایت رسمی «پریسا دهقانی تفتی» صدای آمریکا :«پریسا دهقانی تفتی» در جریان انتخابات ایالتی و محلی آمریکا که روز سه‌شنبه ۱۴ آبان برگزار شد، توانست به عنوان دادستان کل منطقه آرلینگتون در ایالت ویرجینیا انتخاب شد. آرلینگتون در نزدیکی پایتخت آمریکا قرار دارد.
 
خانم دهقانی تفتی فرزند روحی و پونه است که به همراه خانواده‌اش در کودکی به آمریکا آمد. او تحصیلکرده دانشگاه برکلی در ایالت کالیفرنیا است و لیسانس فلسفه و ادبیات تطبیقی دارد.
 
خانم دهقانی تفتی همچنین در دانشگاه حقوق نیویورک در رشته حقوق فارغ‌التحصیل شده و مدرک جی‌دی یا درجه تخصصی عالی در رشته حقوق دارد.
 
پریسا دهقانی تفتی حدود ۱۲ سال است که در آرلینگتون در ایالت ویرجینیا زندگی می‌کند. همسر خانم دهقانی تفتی استاد حقوق دانشگاه جورج تاون است و صاحب دو فرزند هستند.  خانم دهقانی تفتی پیشتر در کمیته حزب دموکرات آرلینگتون کانتی، مسئول رسانه‌ای بوده است. پریسا دهقانی تفتی از فعالان حوزه اصلاح قوانین جزا و امور زندان‌ها در ایالات متحده آمریکا است.
+64
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  این خانم شایستگی داشتن مقام را در ایران دارد نه ملاهای بوگندو
  2
  56
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  چنین است در کشور های متمدن و مترقی. نه از دین ایشان سئوالی شده . نه از عقایدش. حزبی که این بانوی صاحب درک و شعور در ان عضو هست میزان درک و شابستگی ابشان را تشخیص داده و این بانوی نازنین را کاندبد نموده. و بهمین دلیل است که بسیاری از انسانها هیچ علاقه ای بادامه زندگی در وطن خود ندارند
  1
  49
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  افتخار ایرانی تبار بودنش ربطی به ملاهای بوگندو نداره! این عرضه خودشه و امکاناتی که جامعه آمریکا در اختیارش گذاشته! پس بیخودی روی گوهر دیگران زور نزنین!
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  هنوز برای ما ایرانیها (جهان سومی ها) اینکه یه ایرانی در یه کشوری یه پست دولتی بگیره چیز تاپی به حساب میاد و ارزش خبری و به به و چه چه داره! عزیزان من بارها گفتم در کشورهای پیشرفته مشاغل دولتی بین مردم اون کشور طرفدار نداره و عده ای کم هوش که در تجارت یا فن موفق نیستن دنبال مشاغل دولتی میرن. بدبختی اینجاست که 99درصد ایرانیهایی که در سیستم دولتی یا سیاسی یه کشور جایگاه میگیرن فقط به دنبال رابطه با حکومت ایران بودن و زیر پوستی روابط رانتی با جمهوری اسلامی پیاده میکنن و از نغوذشون در حمایت از حکومت آخوندها و پاسدارها استفاده میکنن. اساسا عرق ملی و وطنپرستی ایرانیها در سمت سود بیشتر و منافع غش میکنه و نه برای مردم عام و تحت ظلم.
  14
  7
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مقایسه کنید با وحیده دستگردی
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  در هر نظامی, خارج از نوع حکومت و سیاست؛ دمکراتیک؛ کمونیستی؛ نازیستی ؛ دوران پهلوی ؛ حتی قاجار ؛ بعضی شخصیت ها بخاطر توانایی فردی و یا دانششان برجسته میشوند . مثلا آلبرت اسپیر ؛ وزیر صنایع نازیست ؛ در عین حال آرشیتکت برجسته بود. پرویز ثابتی ریسس ساواک هم خودش باسواده و هم دخترش جزو دانشمندان برتر دنیا محسوب میشه . اما شگفتی در نظام جمهوری اسلامی اینه که حتی یک آدم حسابی و دانشمند در سطح دولتی در این ۴۰سال نداشته اند . یک مشت انسان های قشری بیسواد. حتی به یک زبان خارجی تسلط ندارند .
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. همین اگه یه ترک بود توی فسیل داشتی از نبوغش میگفتی!حالا که نیس شده کم هوش.کلا مغزت(اگه داشته باشی)تو حول و حوش دسته بندی ادما سیر می کنه!پس ینی هر کی تو آمریکا و اروپا پست دولتی داره جزو دسته کم هوشاس؟!!! یا میخاد خیانت به مردم ایران کنه؟!تو فک کنم صب که پا میشی یه دوهزارتا فحش به مردم ایران میدی بعد میری تو سایتای ددقوزقورتت.فعلا همین مردم از جهان سوم دارن میرن تو تمام دنیا استعداشونو نشون میدن وقتی بهشون احترام گذاشته میشه و حقوقشون رعایت میشه.که اگر مقایسه کنی با دسته مهاجرای ترک آلمان کاملا فرق دو جهان سومی رو تو اروپا و آمریکا می بینی!
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بیخودی همش میگردیم ببینیم کی ایل و تبارش ایرانی هستش ..خیلی از این افراد حتی دوست ندارند بهشون بگی ایرانی یا با ایرانیای دیگه روبرو بشند البته بعضیاشون اینقدر اذیت آزار شدن که شاید حق هم بشه بهشون داد ولی در کل پیشرفت در یه کشور جهان اول با همه امکانات افتخار زیادی هم نداره تا اینکه به کشور جهان سومی خودت کمک کنی از دست یه عده لات بیرون بیاد
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما درست میگید در کل شغلهای دولتی در کشورهایی مثل امریکا یه حالت جیره بندی هم دارن سعی میکنن به گروههای مختلف مثل چینی سیاهپوست یا مسلمون یه سهمیه هایی بدند تا شغلاشون یکنواخت تقسیم بشه وگرنه در بیشتر این موارد یه سفید امریکایی از همه نظر بیشتر لیاقت اون شغل رو داره برای همین میبینی طرف نماینده کنگره شده ولی یه سیاهپوست مهاجر هست که حتی زبان رو در حد کافی بلد نیست و تعجب میکنی که اینهمه آدم یعنی یکی دیگه نبوده که زبانش کامل باشه در حد مادری حرف بزنه و اینرو نذارن اونجا.
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. خداییش بی انتها اسکلی. مثلا فکر کردی اینهمه افراد مختلف رو به خاطر شغل دولتی در کشورهای دیگه خبر گذاشتن تورک نبوده من تعریف و تمجید کنم. که چی؟ باور کن یزد و کرمان تورک افشاری دارن و اینکه طرف مال تفت هست نمیتونی قطعا بگی فارسه. خیالت راحت همه جای ایران تورک داره. قدیمیترین بازار بندرعباس اسمش بازار تورکهاست و واقعا هم مغازه داراش تورکن. تو همون مازندران که تو توش زندگی میکنی شهر ساری اولین پایتخت قاجارهاست. انقدر با تورکها دشمنی نکن. بیای تهران خواهی دید که عملا باید در بین تورکها زندگی کنی. اون ابن ملجم کرد چون کرد هست و همیشه به سرزمینهای تورک و لر چشم طمع داشتن اما همیشه سرکوب شدن عقده داره. تو خودتو ضایع نکن.
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نن جون! از استامبول تا باکو و شرق ایران همه از نظر نژادی به ایرانی میزنن و اونوقت چون زبونشون ماله چند هزار کیلومتر دورتره فک میکنن نزادشون برا خاورمیانه و مخصوصا آریا نیست!تو بهتره یه دور تاریخ دوره راهنمایی رو مرور کنی تا بفهمی ترتیب سلسله ها از کی و کجاست؟!انقد بی سوادی که ساری رو چون قجرها توش بودن ترک میدونی.نظرت راجع به تات های اذربایجانم بگو!تالشیهای آران شمالی ! از نظر فسیلی چون تو هر چارپایی از جایی رد شده پس اونجا مال شماست!خخخ.
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  خودشون تو ایران نشستن تو قرن بیست و چنان از اخرین دوره یخبندان تا به امروز و آینده کشتار کردها در اخرالزمان و همچنین سیاست و اقتصاد و فرهنگ قرون مختلف اروپا با قطعیت نظر میده که ادم عاقل چشم بسته می فهمه چقدر رقت انگیزه و درمونده در نژاد
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  amirgheryou-البته اینم بدون که اگه تهران دومیلیون ترک داره استامبول هم نزدیک به همین رقم کرد داره! ینی تهران از تبریز ترک بیشتری داره و استامبول از دیار بکر هم کرد بیشتری درخودش داره!! پس این دلیل نمیشه که یامفت بگی.نشون به اون نشون که تراکتور که براتون شده اسب تروا که پشتش نیات خودتون قائم کردین تو تهران مثلا ترک تو یک به ده هوادار داره
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. خخخ. تهران دو میلیون تورک داره! فکر کردی چون تهرانیها فارسی حرف میزنن تورک نیستن. بطور حدودی 70 درصد تهرانیها اصالت تورک دارن. در ضمن من خدای تاریخ ایران و منطقه هستم. در بحث تاریخ و زبانشناسی صاحبنظرم و ایرادای استادها و تاریخنویسها رو مثل آب خوردن میگیرم. اونوقت تو به من میگی تورکهای ایران زبانشون تورکی شده. زبان تورکی طوری هست که برای تلفظ صحیح اون باید رگو ریشه تورک داشته باشی. کهنترین واژه ها و تلفظهای زبان تورکی در تبریز نیست بلکه در مرکز ایران یعنی دشت تهران (ساوجبلاغ)، قزوین و همدان و اراک و قشقاییهای فارس و اصفهان هست. بخصوص در زبان تورکی قزوین و دشت تهران واژه ها اصالت خودشون رو بیشتر از جاهای دیگه حفظ کردن. اونهایی که فکر میکنن قراره روزی زبان تورکی در ایران نابود بشه بهشون قول میدم اونهایی رو هم که زبان مادریشون یعنی تورکی رو فراموش کردن برمیگردونیم به زبان مادریشون. اتفاقا با توجه به تیپولوژی و ته لهجه لرها باید در تغییر زبان اونها از تورکی به شاخه ای از فارسی در زمان ساسانیان شک کرد. چون در زمان ساسانیان فارسی پهلوی ترویج شد.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تو خدای تاریخ هستی و اونوقت نمیدونی سامانیان زودتر از غزنویان سلسله ساختن؟!!! از قدیمم می گفتن آدم(چه عرض کنم تو که خدایی)پرمدعا طبا توخالیه!! بقول مازندرانیا گد آقوز بی دله!!خخی هیچی بارت نیس فسیل. این چه اصالتیه که ترکها دراین دارن ولی از از زمان اولین سلسله هاشون تو ایران ینی سلجوقی وزرا و دانشمنداش ایرانی بودن رسم الخطی نداشتن! شاهنامه رو پروبال میدادن نام فرزندانشون رو از اساطیر شاهنامه می گرفتن.شعرای اعصار تاریخشون از نظامی و خاقانی و بقیه پارسی سخن گفتن! ازین چند سلسله بعداز اسلام حتی یکیشون مدعی ترکسازی ایران نشدن!چطور بقولت هزار سال سلسله ترکی و مغولی نیم بند ایران رو به اصالت(!!!خزعبلات ذهن یک فسیل پشت کوهی) ترکیشون با ته لهجشون نرسوند ولی یه پدروپسر پهلوی ایران رو آریایی مفتخر کرد!!میدونم رنج میکشی وگرنه انقدر فحش به دهن نبودی!آدم که کتک به تنش بگیر حالا می بنده به فحش.توهم زیاد کتک خوردی.معلومه از رفتارات.تاریخ یک روش جهانی داره.اگر تو یه مورخی،پس چرا حرف همکارای قدیمتو قبول نداری.اگر ....
  1
  0
  یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.