عراق اردن را به عنوان میزبان بازی با ایران معرفی کرد

بی بی سی :فدراسیون فوتبال عراق تصمیم گرفت اردن را به عنوان میزبان بازی مقابل ایران به فدراسیون جهانی فوتبال معرفی کند. فیفا به دلیل ناآرامی‌های اخیر عراق از این کشور خواسته بود که کشوری بی‌طرف را به عنوان میزبان بازی با ایران و بحرین معرفی کند.
 
تیم ملی عراق قرار بود که در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ روز ۲۳ آبان با ایران و پنج روز بعد از آن با بحرین در بصره بازی کند.
 
عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق به خبرگزاری فرانسه گفت: "اردن به عنوان میزبان بازی با ایران و بحرین انتخاب شده است." میزبانی اردن حالا باید به تایید فیفا برسد.
 
پیش از این نایب رئیس فدراسیون فوتبال عراق گفته بود که فیفا خواهان تغییر محل بازی شده است. علی جبار به خبرگزاری فرانسه گفته بود: "فیفا سه‌شنبه شب به ما خبر داد که باید محل جدیدی را بیرون از عراق انتخاب کنیم."
 
انتقال این دو مسابقه، خبری ناامیدکننده برای عراق محسوب می‌شود. فدراسیون فوتبال این کشور از مدت‌ها پیش تلاش کرده بود که منع برگزاری بازی‌ها در این کشور به دلیل "بی‌ثباتی" را بردارد.
 
به دنبال حمله‌ای که در سال ۲۰۰۳ به رهبری آمریکا به عراق صورت گرفت، میزبانی این کشور در مسابقات فوتبال لغو شد. فیفا سال ۲۰۱۸ این محرومیت را لغو کرد و اولین میزبانی عراق، ماه اکتبر در بازی مقابل هنگ‌کنگ بود که با پیروزی ۰-۲ عراق تمام شد.
 
عراق با ۷ امتیاز صدرنشین گروه است و بحرین با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر در رتبه دوم گروه قرار دارد. ایران نیز که در مسابقه قبلی به بحرین باخت با ۶ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد.
+2
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.