بازرس آژانس در ایران برای مدت کوتاهی «بازداشت» و مدارکش «توقیف» شد

یورونیوز :چند دیپلمات نزدیک به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که ایران یک بازرس این آژانس را برای مدت کوتاهی بازداشت و مدارک مسافرتی او را توقیف کرده است.
 
برخی از این دیپلمات‌ها که روز چهارشنبه ۱۵ آبان این خبر را در اختیار رویترز گذاشته‌اند به این خبرگزاری گفته‌اند که این اقدام ایران را «آزار» بازرس آژانس توصیف کرده‌اند.
 
از زمان امضای برجام تاکنون این نخستین بار است که ایران دست به چنین اقدامی می‌زند، آن هم در زمانی که دولت ایران در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای، چهارمین مرحله از اقدامات گام به گام خود برای کاهش تعهدات برجامی را آغاز کرده است. در همین حال مدیر جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز تازه از ماه پیش کار خود را آغاز کرده است.
 
به گفته دیپلمات‌های مورد استناد رویترز، مسئله پیش آمده در ایران احتمالا در نشست آتی شورای حکام آژانس که قرار است روز پنج‌شنبه برگزار شود به طور گذرا مطرح خواهد شد. با این حال در دستور کار نشست پنج‌شنبه که روز دوشنبه توزیع شد و در آن گفته شده که بحث درباره «دو موضوع در پیوند با پادمان» خواهد بود، اشاره‌ای به این رویداد نشده است.
 
رویترز به نقل از «یک مقام غربی» می‌نویسد: «آژانس نشان خواهد داد که این مسئله را تا چه حد جدی می‌گیرد. این موضوع ممکن است به سوء پیشینه‌ مخربی [برای ایران] بدل شود.»
+43
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  به امید روزی که این جاسوسان را بریزند بیرون و بمب اتمی را بسازیم
  16
  3
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.