ترکیه: خواهر ابوبکر البغدادی، رهبر سابق داعش را در شمال سوریه دستگیر کردیم

یورونیوز :یک مقام ارشد ترکیه به رویترز اعلام کرد که این کشور رسمیه عواد ۶۵ ساله، خواهر رهبر کشته شده داعش را در شهر اعزاز در شمال سوریه بازداشت کرده است. این شهر در استان حلب در کنترل نیروهای ترکیه است.
 
طبق گفته این مقام ترکیه که نامی از او در گزارش رویترز ذکر نشده است، همراه با خواهر ابوبکر بغدادی، همسر و عروسش نیز بازداشت شدند و بازجویی از آن‌ها آغاز شده است. به هنگام بازداشت خانم عواد پنج کودک نیز همراه او بوده‌اند.
 
این مقام تصریح کرد: «امیدواریم گنجینه‌ای از اطلاعات را از خواهر بغدادی درباره فعالیت‌های داخلی داعش به دست بیاوریم.»
 
رویترز در عین حال نوشته است اطلاعات مستقل اندکی درباره خواهر رهبر سابق داعش در دسترس است و این رسانه‌ بلافاصله نمی‌تواند هویت فرد بازداشت شده و اینکه خواهر بغدادی است یا نه را تایید کند.
 
رهبر سابق داعش ۲۶ اکتبر (۴ آبان) در یورش نیروهای آمریکایی به محل اختفای وی در شمال سوریه، خود را با جلیقه انفجاری کشت.
 
مدیر ارتباطات، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت که بازداشت این زن، گواه عزم این کشور در نبرد علیه داعش است. فخرالدین آلتون در توئیتی نوشت: «دستگیری خواهر البغدادی نمونه دیگری از موفقیت عملیات ضد تروریسم ما است.» وی در این رشته توئیت همچنین گفت: «تبلیغات بسیار سیاه علیه ترکیه در جریان است تا نسبت به عزم ما علیه داعش شک و تردید ایجاد کنند.»
 
این مقام ترکیه افزود: «همکاری جدی ضد تروریسم ما با شرکای همفکر نباید هرگز مورد تردید قرار گیرد.»
 
داعش، هفته گذشته مرگ سرکرده این گروه را تایید و جانشین وی را نیز تعیین کرد. این گروه با انتشار یک پیام صوتی، ابراهیم هاشمی قرشی را به‌عنوان جانشین ابوبکر بغدادی معرفی کرد.
+14
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  داشته میرفته خونه برادرش اردوخر.این خیلی حرفه که این مخلکها ادعای بازداشت داعشیها را دارند، طبق امار نزدیک به ۳۳ هزار نفر تروریست داعشی ازطریق فرودگاهای ترکیه و با اجازه و کمک مسؤلان داعشی حکومت اردوخر الاستانبولی غام ابوبکر البغدادی به سوریه فرستاده شدند. داعش بوا همکاری و کمک مستقیم باند مغلکها و قبیله اردوخر ساخته شد.بعد از شکست هم همه ریشهاشون را کوتاه کردند و الان با اسم نیروهای معارض سوریه برای قتل و عام زن و بچه های ملت تو سوریه راهی سوریه میشن.!
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. میدونم درد میکشی اما خوب میشی. فقط امیدوار باشم قبل خوب شدنت دوباره ارتش قدرتمند تروکیه بلای جدیدی سر تروریسم کرد نیارن. چون درد رو درد میشی. شکافت عمیقتر میشه. انقدر که بالخره از درد ...و پروفایل نحست دیگه در این سایت ایرانیان دیده نمیشه. امیدوارم اکراد عراقی زاده یه سایتی پیدا کنن برن اونجا ....تا نیان اینجا مغز ....رو در ملا عام قرار بدن. درود بر اردوغان کبیر.
  3
  5
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
  نظر شما چیست؟