شرط تازه گرجستان برای اقامت ایرانی‌ها

روزنامه شهروند نوشت: گرجستانی‌ها دست رد به سینه ایرانی‌ها زدند و دیگر خریدن خانه برای گرفتن اقامت گرجستان کافی نیست.
 
این خبر را مریم سلطانی، عضو هیأت مدیره اتاق ایران و گرجستان اعلام کرده و می‌گوید: «براساس مقررات تازه این کشور، شهروندان ایرانی باید علاوه بر خرید ملک دست‌کم ٦٥‌هزار دلار سرمایه به گرجستان ببرند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.»
 
او تاکید می‌کند: «دلال‌های ایرانی گرجستان این اتفاق را از مهاجران پنهان می‌کنند و همچنان در تبلیغات‌شان به دروغ می‌گویند خرید ملک برای گرفتن اقامت کافی است.»
 
مریم سلطانی می‌گوید: «این اتفاق دو دلیل دارد، نخست این‌که گرجستان در تلاش است به اتحادیه اروپا بپیوندد و به همین دلیل شرط سرمایه‌گذاری را برای مهاجرانش اجباری کرده است.»
 
او ادامه می‌دهد: «گرجستان درواقع بیشتر از این‌که کشوری مهاجرپذیر باشد، کشوری سرمایه‌پذیر است، به همین دلیل این قانون را اجرا کرده است تا از نظر اقتصادی رشد کند.»
 
عضو هیأت مدیره اتاق مشترک ایران و گرجستان همچنین توضیح می‌دهد: «علاوه بر نگاه سرمایه‌پذیری گرجی‌ها، تقلب برخی شهروندان ایرانی در این کشور موجب شده آنها نسبت به سرمایه‌گذاران ایرانی هم بدبین شوند و با سختگیری بیشتری آنها را در کشورشان بپذیرند.»
 
سلطانی می‌گوید: «ایرانی‌ها در گرجستان شرکت‌های صوری متعددی ثبت کرده‌اند که بانک‌های این کشور متوجه شده‌اند این شرکت‌ها و حساب‌های بانکی ایرانی‌ها هیچ‌گونه گردش مالی در‌ سال ندارد و درواقع شهروندان ایرانی برای گرفتن اقامت این کشور سرشان را کلاه گذاشته و دنبال سرمایه‌گذاری نبوده‌اند.»
+41
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  فقط ایرانیان الان و ایرانیان زمان شاه را مقایسه کنید.
  10
  88
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  65 هزار دلار کم نیست یه مقدار؟ گرجستان گرجستان ده سال پیش نیست که بگیم عقب موندس. مردمشون کشورشونو ساختن و الان یکی از کشورای خوب دنیاس. حداقل باید محدودیت ۲۰۰ هزار دلاری بزارن و این پولو باید سرمایه گذاری کنن و حداقل دو سه تا شغل ایجاد کنن.
  12
  10
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. صبح بخیر . این درباره اقامته نه مسافرت. زمان شاه اقامت چه بسا سخت تر از امروز بود. همین الان گرجستان ویزا نمیخواد.
  30
  2
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خیلی از همین مردم گرجستان در صد دویست سال گذشته از کشورشان به بعضی مناطق ایران مهاجرت کرده اند و مردم ان مناطق هم هیچ گونه دست ردی به انها نزده اند و بی احترامی هم به انها نکرده اند ولی اینک مردم ایران به گرجستان میخواهند مهاجرت کنن و دولت گرجستان هم برای این ایرانیها که میخواهند به کشورشان مهاجرت کنن مقرارت واصل میکنن تا دست رو سرمایه هایشان بگذارند. چندی پیش هم در خبرها امده بود ان ایرانیهای که در گرجستان خانه خریده اند میخواهند خانه هایشان را بفروشند و به ایران برگردن ولی دولت گرجستان جلو فروختن خانه ها را گرفته و اجازه نمی دهد کسی این خانه ها را از مهاجرین ایران بخرند . لعنت بر ذات کثیف خمینی و خامنه ای که مردم را دچار این اوضاع بد کردند.
  0
  24
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  [::soroshkhani - توکیو،. صبح شما هم بخیر. مثل اینکه دیشب را خوب نخوابیدی. متن را خوب بخون در مورد تقلب ایرانیان که باعث سختگیری دولت شده. زمان شاه ویزای آمریکا را تو فرودگاه به مردم میدادن و مردم نمیرفتن. زمان شاه مردم تو اروپا تحصیل می کردن و برمیگشتن ایران زندگی میکردن. الان به بهانه تحصیل می خوان از ایران دربرن و اروپا زندگی کنن. الان مردم میرن افغانستان اقامت میخوان. چشمهاتو خوب باز کن و همینطوری حرف نزن.
  2
  39
  ‌سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اها خب بگو امریکا. ولی گرجستان چه ربطی به امریکا داره و سفر چه ربطی به اقامت داره؟
  15
  2
  ‌سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. [::آزاذه - تهران، ایران::]. یادم رفت اینم بگم. مالزی الان بدونه ویزا میاد ژاپن. خب لیاقتشو نداشتیم. امریکا و یا ژاپن از چشم و ابرومون خوشش نیومده بر اساس چشم و ابرو بهمون ویزا فرودگاهی بده. لابد یه کارایی کردیم و میکنیم این وضعمونه. لابد این مالزیاییها که تا سی چهل سال پیش اخر خلاف تو اسیا بودن یه کارایی کردن که الان بدونه ویزا میرن امریکا یا ژاپن.
  13
  4
  ‌سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. یک کم فکر کنی بد نیست.
  1
  10
  ‌سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ایرانیا همه کشورا رو با سرمایه خودشون آباد کردند بجاش زندگی خودشون رو خراب کردند دلشون خوشه چهل سال توی فلان کشور پناهنده هستند نمیدونن پناهندگی یه نوع بدبخت بودن هستش
  7
  3
  ‌سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::] بابا چرا پرتو پلا میگی حالت خوبه چی میزنی صبح و شب جنس ناباب بهت میدن ایرانیها تو ژاپن بهت داری حرف بی ربط میزنی داره زمان بزرگ مرد ایران و وطن پرست محمد رضا شاه رو میگه ایرانیها هر جا میخواستن برن احتیاج به ویزا نداشتن تو در جواب پرتو پلا میگی دوما به مالزیایی ها هم ویزا نمیده ژاپن تا تو ژاپن شرکت نداشته باشن چه کره جنوبی چه چین فقط مسافرتی انهم مثل ایران که باید ده تا ضامن و سند بگذاری باید همه کشورهای اسیایی همین کار را کنن یا شرکت داشته باشن یا مثل ایرانیها با تور بیان وسند و وضع کار و مالی انها خوب باشه تا اونجای که من تجارت دارم با چینی و مالزیایی و کره جنوبی و دیگر کشورهای اسیایی بغیر از سنگاپور فقط همه کشوره اسیایی و امریکای جنوبی هم همین طور و افریقایی باید یا شرکت داشته باشن یا مثل ایرانیها سند و پول نشون بدن حرف چرت نگو خالی بندی نکن .آزاده تهران ول بابا این افراد بیسواد رو .
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::آزاذه - تهران، ایران::] . آزاده تهران ول بابا این افراد بیسواد رو این شنگول هم با سهمیه امده ژاپن و اینجا با اسم دیگری حالا ژست ادم فهمیده رادر میاره ولی تو خالی هست مغزش هم کنجشکی
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ژاپن خیلی سال بدون ویزا ایرانی رو راه میداد ولی اینقدر اونجا خلافکاری و دعوا و جنایت کردند قطعش کرد . واقعا این دیگه نه ربطی به آخوندا داشت نه به امریکا و کسی دیگه خودمون خراب هستیم نتیجش رو هم داریم میبینیم ...الان دیگه توی استرالیا و کانادا هم شروع شده به ماهیت ایرانیا پی بردند و من خودم دوست و فامیل دارم همه میگن دیگه رفتارا عوض شده و کم کم اونا هم دیگه ایرانی رو به هیچ وجه نخواهند پذیرفت
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] نه اقا ایرانیها فقط نیستن ایرانیهاکمترین هست بزرگترین خلافکارها مال کشور چین وکره جنوبی و پاکستان و افغانستان و سریلانکا هستن و بیشتر چین و پاکستانیها در مواد مخدر و دیگر کشورهای دیگرهم هستن که فقط از سر تصدق اخوندها ایرانیها رو انگشت نما کرده تلویزیونهای ژاپن یک بار پانزده سال پیش استاندار توکیو امد تو تلویزیون گفت بیشترین خلاف مواد را چینیها و پاکستانی ها وارد ژاپن میکنن و میفرشن شما هر دقیقه از ایرانیها میگید بیشترین درصد مواد وارد کننده اونها هستن نه ایرانیها .
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. دوست عزیز زمان شاه هم ایرانیا دعوایی بودند ولی به زور پول نفت کسی بهشون کاری نداشت درست مثل عربهای الان که میرند توی لندن و مونت کارلو با ماشینای آنچنانی خلاف هم زیاد میکنن شاهزاده عربستانی توی اطاقش یه لوله کش انگلیسی رو میگیره بیخود میزنه یا یه شاهزاده دیگه میگیره تجاوز میکنه ولی چون پولشون خیلی زیاده کسی کاری نداره ...بعداز انقلاب که ایرانیا بی پول شدند عکس العملها زیاد شد ..البته اینم داشته باش که قبل از انقلاب عده کمی از مردم گذرنامه داشتند و دنبال خارج رفتن بودند چون زیاد مردم خبر نداشتن از این چیزا
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. اها ببخشید امریکا دیگه بهمون ویزا نمیده. شما برو ببین مالزی چیکار کرد داره بدونه ویزا میره امریکا و برو ببین زمان شاه ما چیکار کردیم بدونه ویزا میرفتیم. اگه وقت کردی برو ببین بعد انقلاب چیکار کردیم تو هیچ مملکتی راهمون نمیدن.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. سال پیشو یادته؟ شخصا حرفی از پاکستانی و این چیزا نشنیدم.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::] خوب انقلاب امثال شما و پدر شماها بود کردن با کمک امریکا و فرانسه یه خر مثل خمینی خائن و وطن فروش و نوکر امریکا و اروپا اوردین گذاشتن تو ایران شما فکر میکی این اخوندها واقعا با امریکا و اروپا مخالفان نه عزیزم اینها اوردن برای نابودی ایران و بد نام کردن ایران در جهان که مشاهده میکنید اینها همه نمایش و سیاه بازی کردن مردم هست از پشت دستوشون و خانوداشون تو اروپا و امریکا هستن .
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. اها پدر تو چیکار میکرد؟. خودم تو این سایت و بالاترین بارها گفتم مردم یعنی همین پدر مادرای خودمون باعث و بانی این انقلاب ننگین بودن. وقتی تحولات سیاسی و نظام و حتی چگونگی اداره ی مملکت رو میبینم به این یقین میرسم حتما چندتا از سران سیاسی KGB به صورت مستقیم مشاوره میرسونن. اما مقصر اصلی همین مردم بودن. این مردم تا وقتی عوض نشن به این بدبختی دچار هستن
  0
  0
  شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.