آمریکا مجتبی خامنه‌ای و حلقه اطراف رهبر ایران را تحریم کرد

 مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبر جمهوری اسلامیبی بی سی :وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه، ۱۳ آبان، همزمان با چهلمین سالگرد اشغال سفارت ایالات متحده در تهران، ۹ شخص حقیقی مرتبط با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح ایران را تحریم کرد.
 
مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر ایران، محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر و وحید حقانیان، معاون «امور ویژه» بیت رهبری در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.
 
ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، و علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی و غلامعلی حداد عادل، مشاور رهبر جمهوری اسلامی، از دیگر افراد تحریم شده هستند.
 
آمریکا همچنین محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه نظامی خاتم الانبیا و حسین دهقان، وزیر سابق دفاع و مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی را تحریم کرده است.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که تحریم‌های جدید «توانایی رهبر جمهوری اسلامی را برای پیشبرد دستور کار ترور و سرکوب تضعیف می‌کند».
 
این بیانیه می‌افزاید: «وزارت خزانه‌داری امروز مقام‌های غیرانتخابی را هدف قرار می‌دهد که اطراف آیت‌الله خامنه‌ای حلقه زده‌اند و سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده وی را اجرا می‌کنند».
 
وزارت خزانه‌داری می‌گوید: «این افراد در طیف وسیعی از رفتارهای شرورانه رژیم، از جمله بمبگذاری در مجتمع تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت در سال ۱۹۸۳ و انفجار ساختمان انجمن همیاری اسرائیل و آرژانتین در سال ۱۹۹۴ به علاوه شکنجه، کشتار فراقانونی و سرکوب مردم دست داشته‌اند».
 
بر اساس این بیانیه، دارایی‌ها و منافع افراد تحریم شده در خاک ایالات متحده، ضبط خواهد شد و افراد و شرکت‌های آمریکایی از هرگونه معامله با آنها منع شده‌اند.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا علت تحریم علی اکبر ولایتی، وزیر خارجه سابق و مشاور امور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی، را «دست داشتن» وی در انفجار ساختمان انجمن همیاری اسرائیل و آرژانتین عنوان کرده است.
 
مجتبی خامنه‌ای، فرزند دوم علی خامنه‌ای است و در سال های گذشته تعدادی از شخصیت‌های سیاسی از نفوذ بالای او در دفتر رهبر جمهوری اسلامی انتقاد کرده بودند.
 
نخستین بار مهدی کروبی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، در سال ۸۴ از اعمال نفوذ فرزند رهبر جمهوری اسلامی به نفع محمود احمدی‌نژاد سخن گفت.
 
نام مجتبی خامنه‌ای در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ نیز بارها مطرح شد.
 
ایالات متحده آمریکا از اردیبهشت ۹۷ که از توافق هسته‌ای شش قدرت جهانی با جمهوری اسلامی ایران موسوم به «برجام» خارج شد پیوسته تحریم‌های اقتصادی و نظامی علیه ایران را تشدید کرده است.
 
دامنه این تحریم‌ها تا جایی گسترده شد که حتی آیت‌الله علی خامنه‌ای نیز از آن مصون نماند.
 
دونالد ترامپ سوم تیرماه امسال با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های تازه علیه آیت‌الله خامنه‌ای، بیت رهبری و منصوبان آنها را تایید کرد.
 
محمد محمدی گلپایگانی از ابتدای رهبری آیت‌الله خامنه‌ای در تابستان سال ۶۸ ریاست دفتر وی را برعهده دارد.
 
ابراهیم رئیسی که ۱۶ اسفند ۹۷ از سوی رهبر جمهوری اسلامی به ریاست قوه قضائیه منصوب شد، مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپاست. او در سال ۶۷ عضو هیاتی چهار نفره بود که درباره اعدام زندانیان سیاسی تصمیم می‌گرفت.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین وحید حقانیان، معاونت «امور ویژه» دفتر رهبر جمهوری اسلامی، را تحریم کرده است. این وزارتخانه آقای حقانیان را «دست راست» رهبر جمهوری اسلامی معرفی کرده است.
 
وحید حقانیان در مراسم‌ رسمی همواره در کنار آیت‌الله خامنه‌ای حضور دارد و در سال‌های اخیر به خصوص سال ۸۸ برخی از شخصیت‌های سیاسی از او به عنوان رابط رهبر جمهوری اسلامی با دیگر مقامات نام برده‌اند.
 
دولت آمریکا پیشتر در ۱۰ آبان امسال اعلام کرده بود که بر بخش عمران و ساخت‌وساز در ایران، به‌ خاطر «ارتباطاتی که با سپاه پاسداران دارد»، تحریم‌های تازه‌ای اعمال می‌شود.
 
دولت دونالد ترامپ روز ۱۹ فروردین امسال کلیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داده بود.
 
فهرست جدید تحریم‌ها همزمان با چهلمین سالگرد اشغال سفارت ایالات متحده در تهران به دست گروه موسوم به دانشجویان «پیرو خط امام» اعلام شده است.
 
اشغال سفارت آمریکا از سوی آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، «انقلاب دوم» خوانده شد.
 
در نهایت ۵۲ دیپلمات‌ آمریکایی پس از ۴۴۴ روز بر اساس توافق موسوم به بیانیه «الجزایر» آزاد شدند.
+117
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  اشغال سفارت امریکا جزیی ای پلان تثبیت قدرت اخوندها در ایرن بود، اکثر کارکنان سفارت امریکا در اوایل انقلاب نظامیان کارکشته امریکایی بودند کجه در اکث کودتاهای امریکای جنوبی دست داشتند و همگی زیر نظر سازمان سیا و اژانس ملی امنیت امریکا ان اس ای به ایران گسیل شدند، نظامیان امریکایی که به اسم گروگان به شهرهای مهم فرستاده شدند و در انجا سرپرستی کنترل و حذف مخالفان رژیم را به دست گرفتن و بعد از اتمام کار هم به امریکا بازگشتند.انچه همه که به اسم عملیات ازادی گروگانها در طبس به قول خودشون به یک فاجعه تندیل شد چیزی نبود جز هدف قرار دادن هواپیماهای امریکایی از پایگاه هوایی شندن افغانستان در ۷۰ کیلومتری هرات. من شخصا سکوهای که از انها موشک علیه هواپیماهای امریکایی شلیک شده بود دیدم و به گفته یکی از نظامیان روس که به مجاهدین پیوسته بود و محافظ احمد شاه مسعود هم بود، روسیه چندین بار به امریکا اخطرت داده بود که استفاده از این پایگاه امریکایی در طبس برای کمک به مجاهدین را تحمل نمیکند ،وقتی امریکا این تهدید را ندیده گرفت روسها هم دست بکار شدن و یک محموله بزرگ اسلحه...
  2
  12
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  . یک محموله بزرگ اسلحه که برای مجاهدین افغانستان جهت حمله به قندهار که قرار بود در طبس تخلیه شود را هدف قرار دادند.بدون کمک امریکا خمینی نمیتونست یک ماه دوام بیاره. اکثر کودتاهای افسران میهن پرست هم به دلیل اعتماد به امریکایها در اخرین لخه کشگ و افسران باتجربه به این طریق حذف شدند...اینکه کره اخوندها و حتی کره معصومه ابتکار که از برنامهریزهای حمل به سفارتامریکا به این دلیل توانستند بدون هیچ مشکلی به امریکا سفر کنند چون این مسئله برنامه خود حضرات بود که انها مجری ان بودند. جنگ ایران و عراق یکی از دلایلی روی کار اوردن خمینی در ایران بود،. افکار عمومی اعراب را متوجه جنگ ایران و عراق کردند ، اسرایک که توسط اعراب محاصره شده بود،توانست بدون هیچ مشکلی با حمله به لبنان نه تنها لبنان را اشغال کند، بلکه جنبش ساف (عرفات)را هم نابود و مجبور به خروج از لبنان کند،چون در انزمان کشورهای عربی را به جنگ ایران عراق سرگرم کرده بودند،در مقابل اشغال لبنان اعتراض قابل توجهی نکردند، قدم دوم اسرایل حذف برنامه اتمی عراق بود که بزرگتین تهدید موجودیت اسراییل به حساب میامد...
  4
  7
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...حمله به دو راکتور اتمی عراق یک هفته بعد از اعاز جنگ و همچنبین حمله به پایگاه مهم نیروی هوایی عراق در صحرای اردن که مدرنترین جنگندهای عراقی در ان بود قدم بعد بود،البته اخوندها حمله به این پایگاه(فیلم حمله به پایگاه اچ)را کار نیرو هوایی ایران ادعا کردند ،ولی حقیقت ماجرا چیز دیگری بود.پایان جنگ ایران و عراق با شکستن محاصره اسراییل و تثبیت مرزهای اسراییل هم به پایان رسید یعنی به اصطلاح مرگ خر وپ عروسی سگ
  3
  5
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  ukjohnuk - لندن، انگلستان
  بابا اینقد تحریم کردین ...تون پاره نشد .شما فقط مردم عادیو بدبخت کردین.
  20
  7
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  این ۴۰ سال کجا بودی ترامپ؟. باراک حسین اوباما که خون شیعه اش حسابی حال داد به اخوندا!. هر چی باشه باباش شیعه کنیایی بود و باراک حسین الحق حق پسری رو بجا اورد!. هم بابا راضی هم دولت پنهان راضیتر بخاطر منافع نجومیشون با یک ایرانه دست اخوندا
  3
  22
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Botol - آلمان، آلمان
  این شنگول منگول بازیها دیگه چیه در آوردین. اینطور که شما پیش میروید اینها صد سال دیگه سر مردم سوارن. ترامپ جان کار رو یکسره کن که طاقت ما تاق شد.
  3
  22
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  تازه یادشون افتاده که اصل کاری ها را تحریم کنند واقعا خسته نباشند
  2
  22
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  از ترامپ آبی گرم نمیشه و نباید امید به ترامپ و کشورهای دیگر داشت آزادی چیزی نیست که آمریکا و ترامپ به ایران بده مگر مردم عراق و لبنان که در خیابانها ریختند و اعتراض آنها همچنان ادامه دارد به ترامپ و کمک هایش دل بسته اند فقط اتحاد و غیرت و شهامت میخواهد
  5
  20
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ترامپ هم دارد با این تحریمهای خامنه ای و پسرش و دیگر مسئولان رژیم اخوندی وقت کشی میکند . همین را دیدی و شنیدیت که ترامپ این بار زن و دختران و عروسهای خامنه ای را تحریم کرده و بعدا" همسر و دخترهای مسئولان نظام را . اخر کار بعداز خامنه ای و دیگر مسئولان و همسران و بچه هایشان نوبت میرسد به تحریم خدمتکاران و محافظین خامنه ای و دیگر مسئولان. این قصه تحریمهای ترامپ سر دراز دارد :o :o :o
  5
  10
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.