سخنگوی دولت: روحانی برای ملک سلمان نامه نوشته

بی بی سی :علی ربیعی سخنگوی دولت ایران تایید کرد که حسن روحانی رئیس جمهور به پادشاه عربستان و بحرین نامه نوشته است.
 
آقای ربیعی امروز (دوشنبه چهارم نوامبر) در نشستی خبری گفت: "دولت همواره تاکید داشته که به دنبال صلح و ثبات در منطقه است. همین رویکرد جان مایه نگارش نامه به پادشاهان دو کشور عربستان و بحرین بود."
 
سخنگوی دولت بر همکاری کشورهای منطقه برای صلح تاکید کرد و گفت: "مسائل اقتصادی و گمرکی زیادی با کشورهای منطقه داریم و فشارهای آمریکا نباید باعث ایجاد فاصله میان همسایگانی شود."
 
آقای ربیعی در اظهارات خود در سالگرد از سرگیری تحریم‌های آمریکا گفت: "در تورم ناشی از فشار تحریم و کنده شدن پول نفت از قیمت ارز لازم است به عنوان دفاع از دولت باید بگویم اگر هر کس دیگری در این موقعیت قرار داشت حتما وضع از این بدتر بود."
 
او تحریم‌های آمریکا را "بی‌سابقه" خواند و از آن به عنوان "کاپیتولاسیون" جدید یاد کرد:
 
"اگر صفت بی‌سابقه را برای تحریم‌های ۹۶ به بعد بکار می‌بریم برای این است که هم زندگی روزمره هم روان جامعه ایران را هدف قرار دادند."
 
او تاکید کرد: "امروز شکل دیگری از کاپیتولاسیون را شاهد هستیم. عمده اقدامات اخیر واشنگتن در خروج از سلسله‌ای از توافق‌های بین‌المللی از جمله برجام و زیر پاگذاشتن حقوق ملت‌ها و دولت‌های جهان ناشی از همین احساس است که تا به امروز ادامه داشته است."
 
با این حال سخنگوی دولت به استفاده از برچسب "آمریکایی" در ادبیات رسمی حاکمیت هم انتقاد کرد: "ما نباید برچسب آمریکایی را برای طرد و حذف دیگری به کار ببریم که اگر چنین کنیم در حق نسل‌های جدید جفا و خیانت بزرگی برای انتقال تجربه و حافظه تاریخی کرده‌ایم."
+1
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک
  خوب افتادین به خاویار مالیها!!!!!!!!
  2
  17
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خوب حالا هنوز هم می‌‌گویید ؟تحریم آمریکا اثر ندارد. این همه که ترامپ آخوند را به زمین زدن مجبور و چکمه بوسیدن. تمامی‌ رهیس جهمبور‌ها سابق آمریکا همه با هم قادر نبودند.ببینید به چه روزی افتاده. التماس به عربستان . . .
  1
  19
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر ملک سلیمان عرضه داشته باشد در جواب نامه روحانی می نویسد , هرگاه با دولت امریکا مذاکره کردید و مشکلاتتان را با امریکایها حل کردید و تمام خسارت تاسیسات نفتی ارام کوه را پرداخت کردید انگاه تصمیم خواهیم گرفت که با رژیم ایران مذاکره ای انجام دهیم یا ندهیم.
  1
  5
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.