درخواست دیه مادر بعد از ۱۰ سال

فرزندان زن میانسالی که حدود 10 سال پیش به‌طرز مرموزی در خانه‌اش جان باخته بود با مراجعه به شعبه یازدهم دادگاه کیفری خواستار دریافت دیه مادرشان از بیت‌المال شدند.

این در حالی است که جسد این زن یک ماه در خانه‌اش مانده و متعفن شده بود و با اعلام همسایه‌ها به پلیس ماجرای مرگ وی فاش شد.  در گزارش پزشکی قانونی آمده بود با توجه به اینکه اندام‌های جسد متلاشی شده وهیچ آثاری از علت مرگ زن میانسال وجود نداشت نمی‌توان به درستی گفت وی به قتل رسیده یا بر اثر مرگ طبیعی جان باخته است. بدین ترتیب کارآگاهان با معمای پیچیده‌ای رو‌به‌رو شدند. فرزندان مقتول نیز در جریان تحقیقات مدعی شدند مادرشان در آن خانه تنها زندگی می‌کرد و آنها با وی ارتباطی نداشتند. تلاش‌های زیادی برای کشف راز این مرگ مرموز صورت گرفت اما بی‌نتیجه ماند تا اینکه بعد از 10 سال صبح دیروز اولیای دم که پسر و دختر مقتول بودند با مراجعه به شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران خواستار دریافت دیه مادرشان از طریق صندوق بیت المال شدند.

قاضی سید عباس حسینی حشمتیان درباره این پرونده به خبرنگار «ایران» گفت: باتوجه به اینکه آثار علت تامه مرگ این زن به‌دلیل گذشت بیش از یک ماه از مرگ وی برای کارشناسان پزشکی قانونی محرز نبود بنابراین نمی‌توان علت فوت را قتل عنوان کرد و پرداخت دیه به اولیای دم در چنین شرایطی نیازمند تحقیقات بیشتر بوده و پس از شور نتیجه را اعلام خواهیم کرد.
+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟