انتقاد یک نماینده مجلس از روحانی: بعید می‌دانم تعطیل‌کنندگان کشور را معرفی کنید

 حسن روحانی در روزهای اخیر به خاطر اظهارنظرش درباره تعطیل‌کنندگان کشور مورد انتقاد قرار گرفته است. رادیو فردا :بهروز بنیادی عضو «فراکسیون امید» مجلس که به اصلاح‌طلبان و حسن روحانی نزدیک است، روز یکشنبه ۱۲ آبان از اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری ایران انتقاد کرد و گفت که «بعید می‌دانم تعطیل‌کنندگان کشور را معرفی کنید».
 
حسن روحانی روز دوم آبان با انتقاد از مخالفان دولتش گفته بود «روزی خواهم گفت که چه کسی کشور را تعطیل کرده است».
 
آقای بنیادی در نطق پیش از دستور مجلس گفت: «همانند آقایی که هشت سال اسامی مفسدین اقتصادی را در جیب خود پنهان کرد بعید می‌دانم تعطیل کنندگان کشور را معرفی کنید. شما قدرت رای مردم به قدرت موازی را ناباورانه باختید».
 
اشاره نماینده کاشمر به سخنان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، است که دی‌ماه سال ۸۴ گفت «لیست مفسدین اقتصادی» در جیب من است و آن را فاش می‌کنم.
 
احمدی‌نژاد در دوران هشت ساله ریاست‌جمهوری‌اش بارها این تهدید را تکرار کرد ولی لیستی منتشر نکرد.
 
آقای بنیادی خطاب به شدت از حسن روحانی انتقاد کرده و گفته است: «بدانید که مردم هشیارتر از آن هستند که در آستانه انتخابات در دام بعضی رفتارها و جنگ زرگری تریبون‌ها گرفتار شوند. شما قدرت رای مردم را ناباورانه به دولت موازی باختید و معلوم نیست که همان تعطیل‌کنندگان کشور فرصت جبران در دو سال باقیمانده را به شما بدهند».
 
برخی از چهره‌ها و رسانه‌های اصولگرا نیز پیشتر به این اظهارات رئیس‌جمهوری ایران انتقاد کرده بودند؛ از جمله مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس، گفته بود: «یک شعبده‌باز به مردم کلید نشان داد اما مملکت را قفل کرد».
 
روزنامه «وطن امروز» نیز در شماره روز یکشنبه خود با تصویری از حسن روحانی که پشت به دوربین است، تیتر زد: «دولت تعطیل!»
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.