قدیانی: ولایت فقیه «عمود خیمه ظلم» به مردم در ۴۰ سال گذشته است

 ابوالفضل قدیانی می‌گوید که آیت‌الله علی خامنه‌ای «محور و ستون خیمه استبداد دینی است». رادیو فردا :ابوالفضل قدیانی، فعال و منتقد سیاسی جمهوری اسلامی، نظریه «ولایت فقیه» و حاکمیت آن را «عمود خیمه» ظلمی دانست که در طول ۴۰ سال گذشته بر مردم ایران رفته است.
 
آقای قدیانی در مصاحبه با وب‌سایت «زیتون» گفته است: «ولایت فقیه عمود خیمه ظلمی است که این سال‌ها بر مردمان ایران رفته است و وجدان منصفی نیست که این حقیقت را درنیافته باشد. چهل سال گذشته آزمون فیصله‌بخش رد تئوری ولایت فقیه است؛ نظریه‌ای مبتنی بر تحقیر انسان، نظریه‌ای که انسان در آن همیشه نابالغ است و هرگز از نظر عقلی به بلوغ نمی‌رسد».
 
این ناراضی سیاسی همچنین اعلام کرد که میرحسین موسوی نیز «در گذر این سال‌ها از ولایت فقیه عبور کرده است».
 
آقای قدیانی که در سال‌های اخیر از مخالفان جدی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بوده، پیش از این تاکید کرده بود که رهبر جمهوری اسلامی باید برود تا راه برای رفراندوم و ایجاد یک «نظام جمهوری دموکراتیک سکولار» فراهم شود.
 
وی در مصاحبه جدید خود نیز درباره اینکه چرا در بیانیه‌های خود آیت‌الله خامنه‌ای را هدف قرار می‌دهد، گفت که «شخص او محور و ستون خیمه استبداد دینی است».
 
آقای قدیانی همچنین از اینکه اصلاح‌طلبان حکومتی به گفته او، «به تمام تحمیل‌های غیرقانونی و غیردمکراتیک و خلاف موازین عرفی و حقوقی که از سوی نهادهای امنیتی و شورای نگهبان به آنها حقنه می‌شود تن می‌دهند»، انتقاد کرد.
 
وی تاکید کرد که این عملکرد نشانه تسلیم‌طلبی و «اصلاح‌ناطلبی» است.
 
این فعال سیاسی همچنین گفت که «قدرت استبدادی با انعطاف مخالفین، منعطف نمی‌شود، بلکه در مقابل ایستادگی و مقاومت مدنی و سیاسی نرم می‌شود».
+137
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان

  درود بر شما , اینجوری خمینی کثافت را هم زیر سوال برده. امروزه کمتر کسی‌ مانند شما میتوان یافت به تعداد کمتر از آنگشتآن دو دست -
  2
  90
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خامنه ای با حرف و گفتگو ابدا" حاضر نیست از قدرت پایین بیاید . یا باید مردم داخل ایران بر علیه اش به پا خیزند و یا رژیم اخوندی باید با ایالات متحده امریکا دچار جنگ نظامی شود تا خامنه ای از قدرت کنار برود.
  1
  68
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. مردم اسلام زده زن ستیز مرده پرست ایران به چاه جهل عمیقی افتاده اند که با دست خودشون این چاه را کندند. ظلم ظلم میاره. ظلم به زن و خانواده کل جامعه را به پایین کشیده و تا وقتی حرمت زنان و دختران در ایران حفظ نشه نیمی از نیروی جامعه فلج است و مقصر هم مردان عقب افتاده ایران هستند که نمی خواهند رشد کنند.
  28
  20
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...این ناراضی سیاسی همچنین اعلام کرد که میرحسین موسوی نیز «در گذر این سال‌ها از ولایت فقیه عبور کرده است»...بپرمایید وطن دار این میگه میر شغا موسوی شغال السلام به این مرحه رسیده بود که بگه ولی وقیه اشتباه است، مگر همون لاشخور بی ارزش و بیابرو نبود که تمام تلاشش بازگشت به دوران طلایی امام سقط شده بود ...! واقعا همتون سر و ته یک لوله فاضلابید!
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.