ایربی‌ان‌بی «پارتی هاوس» را ممنوع کرد

بی بی سی :ایربی‌اَن‌بی که یک وب‌سایت برای اجاره دادن خانه‌ به گردشگران است، اعلام کرد که از این پس خانه‌های اجاره‌ای برای مهمانی و پارتی که به "پارتی هاوس" مشهور است را ممنوع می‌کند.
 
دلیل این تصمیم شرکت ایربی‌اَن‌بی، تیراندازی دسته‌جمعی در یکی از خانه‌های اجاره شده توسط از طریق این شرکت در کالیفرنیا است که ۵ نفر در آن کشته شدند.
 
برایان چسکی، مدیرعامل ایربی‌اَن‌بی در توییتی نوشت که این شرکت گامهایی را برای "جلوگیری از پارتی‌های غیرمجاز و خلاص شدن از میزبان و مهمان سوءاستفاده‌گر" برمی‌دارد.
 
آقای چسکی می‌نویسد: "ما باید عملکرد بهتری داشته باشیم و خواهیم داشت. این روند قابل قبول نیست".
 
سه نفر در یک خانه در شهر اوریندا در نزدیکی سان‌فرانسیسکو مردند و ۲ نفر دیگر نیز مدتی بعد در بیمارستان جان باختند.
 
گزارش شده که این خانه به ظاهر برای یک گروه کوچک رزرو شده بوده اما پس از انتشار تبلیغی در اینستاگرام برای برگزاری جشن هالووین، بیش از ۱۰۰ نفر به این خانه رفته بودند.
 
به گفته ایربی‌اَن‌بی، صاحب خانه چنین اجازه‌ای را نداده بود.
 
تمامی کسانی که در این خانه کشته شدند زیر ۳۰ سال سن داشتند.
 
تا روز شنبه پلیس هیچ مظنون یا متهمی را در خصوص این حادثه دستگیر نکرده و ماموران پلیس گفته‌اند که ۲ اسلحه در این خانه پیدا کرده‌اند.
 
آقای چسکی گفته است که شرکتش یک تیم پاسخ مخصوص "خانه‌های پارتی" ایجاد خواهد کرد و وضعیت محل‌هایی که ریسک بالا در رزرو کردن دارند را به صورت ویژه بازبینی خواهند نمود.
 
قرار است سهام شرکت ایربی‌اَن‌بی در سال ۲۰۲۰ در بازار ارائه شود.
 
آقای چسکی روز شنبه در توییتر خودش نوشت که "آنچه که در شهر اوریندا اتفاق افتاد، وحشتناک است. با خانواده‌ها و همسایه‌ها که تحت تاثیر این حادثه بوده‌اند همدردی می‌کنیم و از تلاش می‌کنیم تا از آنان حمایت کنیم".
 
گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا نیز پس از این حادثه خواستار تصویب قانونی برای کنترل خرید و فروش اسلحه شد.
+19
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.