جزئیات جدید از نحوه لو رفتن «البغدادی»

فرارو: رسانه‌های آمریکایی جزئیات جدید از نحوه لو رفتن سرکرده معدوم داعش منتشر کرده‌اند. یک رسانه گزارش داده او برای در امان ماندن از خطر ۶۷ هزار دلار به گروه‌های رقیب داعش پرداخت کرده بود.
 
به گزارش فارس، رسانه‌های آمریکایی جزئیات بیشتری از عملیات کشتن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده معدوم داعش منتشر کرده و مدعی شده‌اند او برای در امان ماندن از خطر ۶۷ هزار دلار به گروه‌های مسلح رقیب پرداخت کرده بود، اما سرانجام یک عنصر داخلی داعش مخفی‌گاهش را لو داد.
 
مقام‌های آمریکاییِ مطلع از عملیات کشتن البغدادی به روزنامه واشنگتن‌پست گفته‌اند کماندوهای آمریکایی با کمک یکی از عناصر داعش که از جمله افراد دخیل در جابجایی‌های البغدادی در سوریه بود توانستند محل اختفای نهایی او را پیدا کنند. این عضو داعش، حتی در عملیات ساخت و ساز مخفی‌گاه البغدادی در سوریه هم نقش داشت.
 
مقام‌های مورد استناد واشنگتن‌پست می‌گویند اطلاعات دقیق این مخبر داعش از محل اختفای البغدادی و همچنین طرحی که او از تک تک اتاق‌های پناهگاه او ارائه کرد، از اهمیتی اساسی در عملیات ۲۶ اکتبر که به کشته شدن یکی از خطرناک‌ترین تروریست‌های دنیا منجر شد، برخوردار بود.
 
این مخبر هنگام انجام عملیات در مجتمع محل اختفای البغدادی در استان ادلب سوریه در آنجا حضور داشت و دو روز بعد به همراه خانواده‌اش از منطقه خارج شدند. احتمال می‌رود دولت آمریکا جایزه ۲۵ میلیون دلاری که برای سر البغدادی تعیین کرده بود را به این فرد اعطا کند.
 
تابعیت این فرد نفوذی در داعش هنوز مشخص نشده است. یکی از مقام‌های مورد استناد واشنگتن‌پست گفته او سنی و اهل یکی از کشورهای عربی است و از زمانی که داعش یکی از خویشاوندانش را کشت به صف مخالفان این گروه تروریستی پیوست.
 
روزنامه نیویورک‌تایمز هم در گزارشی جداگانه نوشته البغدادی بعد از پرداخت پول به یکی از گروه‌های مسلح رقیب، در پایگاه آن گروه در استان ادلب مخفی شده بود.
 
طبق گزارش نیویورک‌تایمز، سرکرده داعش دست‌کم ۶۷ هزار دلار به گروهک «حراس الدین»، وابسته به القاعده پرداخت کرده بود. با این حال، در پایان، این یکی از عناصر داخلی داعش بود که البغدادی را لو داد.
 
در سال‌های گذشته، ادلب به کانون تجمع شماری از گروه‌های مسلح مخالف با داعش تبدیل شده است.
+62
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  دروغ پشت دروغ. این ملعون 2 سال پیش اطراف موصل به جهنم واصل شده بود حالا برای شو و تئاتر عمو ترامپ از زیر خاک کشیدش بیرون..
  61
  21
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  یک پارازیت مسلمون کمتر! دیگه چجوری لو رفت زیاد مهم نیست این جماعت قرانخون برای یه‌لقمه کوچیک بالا و یا پائین تنه‌اشون بقول خودشون صله‌رحم حالیشون نمیشه همینطور گله‌ایی بصورت گوسفندوار همدیگرو میفروشن.
  2
  52
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  ukjohnuk - لندن، انگلستان

  من نفهمیدم قراره به یه داعشی عوضی 25 میلیون دلارم بدن !!!
  0
  25
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  یاداور عبرت برانگیز کتاب And then there were none . حالا هی بزنید تو سر و کله همدیگر و یک چوب هم فرو کنید در ماتحت پلاکارد اوجالان و در خیابانهای اروپا نعره بکشید.
  25
  2
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. روزنامه‌ها و خبر‌های کشور خود را می‌‌خوانی؟ بیش از ۱۰۰ تا وزیر و مفت خور سردار پوشالی سپاه. تمامی‌ مجلس. یک هفته فقط زر می‌‌زنند. که بله امریکا کشت. درست است. ولی‌ چیز مهمی نبود. ما قبلا داهش شکست دادیم. مرز باور به تو هم سرایت کرده؟ یک هفته پا را در یک کفش کرد. ما بودیم ما بودیم. خبر که آمد. از خجالت در رفت زیارت. دیگر پیدا نیست. بچه دست کم خبر روزنامه خود را بخوان. تا مجبور نباشی‌ .این همه چرت و پرت گویی.در وسط حتا برادر پوتین گفت. آره درست است. ولی‌ مهم نبود، دست کم حرف ارباب را گوش بده
  5
  21
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  سیران اوهانیان - نورنبرگ، آلمان
  واقعا رحمت به اون شیری که این کاربر ابن ملجم خورده که به خائنینین اوازان اعراب در ایران لقب مغلک داده، این امیر لولو یا به قول ابنملجم امیر قژ و فژ خودش را ایرانی میدونه نان و نمک ایران را میخوره و به افتخار اردوقاز جنایتکار ... ،می اندازه. خدا پدر و هفت جد رضا شاه را بیامرزه که بعضیها را خوب شناخته بود ....
  0
  5
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. البته داعشی سابق.
  0
  4
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  این عگس هر کی گرفت میدانست این بهترین وقته برای شناسایی یک گاگول . رونشناسی
  1
  1
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بسه تبلیغ الکی از کشتن یک بیابان گرد کنید هنر کردید مگر همین آقا در بند شما نبود مگر متحد شما عربستان نیست این آقا چطور یک شبه از هیچکس شد خلیفه مسلمین کشور عراق چند ماهه ارتشش که مقابل ایران هشت سال ایستاد بود از هم متلاشی شد حالا یک چلقوز هیچی نفهم از نظر تا کتیکی شد سردار جنگ شما گفتید ما هم باور می کنیم وقتی داعش روز روشن وارد رقه شد شما چیکار کردید با اون همه قومپوزو دم دستکتان داعش نیروی هوای داشت یا موشکهایه اس 300 چه بهانهای دارید نکنه آتش بس بینتون بوده کسی میتونه جواب بده بغیر این بود که سر مردمو در میدانی به نمایش گذاشتن توی یوتیوب هست وحتما هم دیدید این همه ذهن مردم را از شجاعتها و خیانتهاتون خسته نکنید.
  3
  3
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  سازمان ملل بجز چرت زدن کاری نداره اگه راست میگید و مداف انسانیت هستید اول جاتونو عوض کنید مثلا حقوق بشردر سوییس باشه کشوری که جنگ ودشمنی نداشته باشه نه در یک کشور قلدور وهمه دشمن اون آدمهایی که داعشی هستند وتوی همین سایت گفتید ترکیه داعشیهایه اسیر را بر میگردنه به کشورشون تا باز داعشبازی از اول شروع شه آخه شما جماعته انساندوست چرتی چرا نمیرید از این مردم بپرسید درد شما چیه فقر ه کمکشون کنید آموزششون بدید این انساندوستیست نه مثل ترکیه اینارو ولشون کنه تا باز برگردن خونه اولشون
  3
  3
  دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.