یک مدیر پزشکی قانونی: افزایش ۵۰ درصدی درخواست تغییر جنسیت در تهران

 به گفته یک مدیر سازمان پزشکی قانونی، دختران بیشترین متقاضی تغییر جنسیت هستند رئیس بخش معاینات روانپزشکی سازمان پزشکی قانونی تهران گفته است درخواست تغییر جنسیت در تهران ۵۰ درصد رشد داشته است.
 
مهدی صابری که با خبرگزاری فارس گفت‌وگو می‌کرد آمار دقیقی از تعداد عمل‌های منجر به تغییر جنسیت نداده، ولی علت افزایش مراجعات را افزایش آگاهی مردم درباره «اختلال ترنس» دانسته است.
 
ترنس یا تراجنستیی افرادی هستند که هویت جنسی متفاوت با جنسیت خود دارند و از هورمون یا عمل جراحی برای ایجاد تغییر در بدن خود استفاده می‌کنند تا ظاهرشان به هویت جنسی خودشان نزدیک شود.
 
پیش از این گزارش‌هایی از افزایش فشار حکومت به همجنسگرایان برای تغییر جنسیت خود منتشر شده بود. ممنوع بودن همجنسگرایی در ایران هم از عوامل موثر در افزایش جراحی تغییر جنسیت در ایران برشمرده شده است.
 
این مدیر سازمان پزشکی قانونی کشور محدوده سنی مراجعه‌کنندگان برای تغییر جنسیت را ۱۴ تا ۵۳ سال اعلام کرده و گفت: «دختران بیشترین تقاضای تغییر جنسیت را دارند که باید به روانپزشک مراجعه کنند.»
 
اظهارات این مقام مسئول در حالی صورت می‌گیرد که سازمان جهانی بهداشت سال ۲۰۱۸ اعلام کرد ترنس بودن را «بیماری روانی» نمی‌داند.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.