ناسا تائید کرد قصد دارد ۴ فضانورد را برای ۲ هفته در سال ۲۰۳۰ به ماه بفرستد

 نقاشی از طرح پیشنهادی برای مأموریت ماه «آرتمیس» - عکس از ناسا، ۱۶ اوت ۲۰۱۹ صدای آمریکا :ناسا اعلام کرد که می خواهد تا سال ۲۰۳۰، چهار فضانورد را برای مدت دو هفته به ماه بفرستد. این مدت ۵ برابر بیش از مدتی است که فضانوردان پیشین در کره ماه سپری کردند.
 
به گزارش «دیلی میل»، جان کانلی و نیکی وِرکهایزِر، دانشمندان ناسا، در کنفرانسی در شهر واشنگتن، هم در مورد جزئیات مأموریت یک هفته‌ای «آرتمیس» بر روی ماه که برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده و هم از مأموریت دو هفته ای ماه که برای یک دهه بعد تعیین شده، صحبت کردند.
 
این مأموریت به منظور پایه گذاری زندگی انسان بر روی ماه برنامه ریزی شده است.
 
در مأموریت سال ۲۰۳۰، حداکثر چهار فضانورد می توانند به مدت ۱۴ روز در سطح ماه اقامت کنند.این مأموریت به منظور پایه گذاری زندگی انسان بر روی ماه برنامه ریزی شده است.
 
آقای کانلی در سخنرانی خود در کنفرانس واشنگتن گفت: «ما قرار است برخی از آزمایش‌های مریخ را روی کره ماه انجام دهیم. ولی در عین حال به دنبال حضور طولانی مدت در سطح ماه نیز هستیم.»
+6
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  نکنید این کار را خدایی زحمتتون میشه البته زحمتش برای مردم امریکاست برای تامین بودجه شما تا اسباببازی بفرستید هوا اونم توی استدیوهای فیلم سازی ما آدمها چه غلتی روی زمینی که در حال جاضر تنها جایست که می توانیم زندکی کنیم کرده ایم گرسنگان را سیر کردیم مردم به صلح دعوت کردیم هنوز که هنوزه نمدانیم چطور باید همدیگر را تحمل کنیم چطور میخواهیم در جاهایه دیکه کمک هم باشیم یک روز در برنامه پارازیت یک ایرانی که در ناسا سمتی دارد مجری از او پرسید شما درآن سازمان هستید بشقاب پرنده ها صحت دارند ایشون با قاطعیت گفت نه حتی نگفت گزارشهای شده اما ما مطمعین نیستیم همین الآن از یک بچه 11ساله بپرسی اگه نگه خودم دیدم حتم دارم مستندها درباره آن دیده ام حالا این استدیو ناسا چرا چسپیده به اینکه بره کره ماه مگه سالهایه قبل رفوزه شده که الآن میخواهد جبران اون سالها رابکند این سناریوی ناسا ایندفعه با پیشرفت فیلمسازی الآن بمراتب بهتراز اپولو11 میشه.
  0
  0
  یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.