جزییات کشته شدن یک مرد ایرانی در ایستگاه متروی برلین

دویچه وله :یک ایرانی ۳۰ ساله در یک ایستگاه مترو در برلین در جریان دعوایی جان خود را از دست داد. عاملان او را در حین ورود قطاری به ایستگاه از روی سکو به سمت ریل هل دادند و او نیز بر اثر برخورد با قطار کشته شد.
 
شامگاه چهارشنبه ۸ آبان (۳۰ اکتبر) سانحه‌ای مرگبار در ایستگاه متروی "کوت‌بوسر تور" در برلین روی داد.
 
آنگونه که سخنگوی دادستانی برلین تأیید کرده، قربانی این حادثه یک مرد ۳۰ ساله ایرانی است که در جریان دعوایی به جلوی قطار هل داده شد و در نهایت نیز به خاطر شدت جراحات و مصدومیت در همان محل حادثه جان سپرد. تلاش مأموران اورژانس برای احیای قلبی ریوی او بی‌نتیجه ماند.
 
آخرین نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در ایستگاه مترو "کوت‌بوسر تور" دعوایی میان جمعی بزرگ و دو مرد دیگر در می‌گیرد. گفته می‌شود که فردی از بین جمع مزبور مرد ۳۰ ساله را به روی ریل‌ها هل داد. او در حین افتادن با متروی خط ۸ که وارد ایستگاه می‌شد، برخورد کرد.
نمای بیرونی ایستگاه متروی کوت‌بوسر تور در شرق برلین روایات گوناگون از ماجرا
از این اتفاق روایات گوناگونی در رسانه‌ها منتشر شده است. روزنامه تاگس‌اشپیگل، منتشره در برلین، از زبان شاهدان عینی گزارش داد که این ایرانی ۳۰ ساله بر اثر جراحات داخلی جان سپرده است.
 
گفته می‌شود که او یک شخص دیگر را که سوار ویلچر بوده، همراهی می‌کرده است. فرد ویلچرسوار در حال حاضر تحت بازجویی پلیس جنایی برلین قرار دارد. هنوز مشخص نیست که رابطه او با قربانی چه بوده است.
 
این در حالی است که به نوشته روزنامه برلینر سایتونگ، شخص ویلچرسوار عمو یا دایی فرد قربانی بوده است.
 
در گزارش این روزنامه آمده است: «ظاهرا جمع بزرگی که پیشتر به آن اشاره شد، قصد داشتند، پول و وسایل ویلچرسوار را بدزدند و وقتی شخص قربانی وارد دعوا می‌شود تا جلوی این کار را بگیرد، دو نفر از آن جمع بزرگ او را به سمت ریل قطار هل می‌دهند.»
 
برلینر سایتونگ در ادامه گزارش خود می‌نویسد که ایرانی ۳۰ ساله در هنگام افتادن بین سکوی قطار و قطاری که وارد ایستگاه می‌شده گیر کرد. دیگر مسافران حاضر در ایستگاه کوشیدند که همگی واگن قطار را فشار دهند و او را بیرون بکشند. در نهایت اما مأموران امداد که سر رسیده بودند، نتوانستند جان او را نجات دهند.
 
پلیس برلین با شمار زیادی مأمور خود را به محل حادثه رساند، اما عاملان این واقعه از محل گریخته بودند. تحقیقات برای روشن شدن جزییات واقعه همچنان جریان دارد.
 
در این میان اما پلیس ویدیوهایی ضبط شده در ایستگاه مترو را بررسی کرده و متوجه شده است که بین اعضای جمعی بزرگ و فرد ویلچرسوار که قربانی او را همراهی می‌کرده، چیزهایی رد و بدل شده است. فرد ویلچرسوار پس از رد و بدل این اجناس به حرکت خود ادامه داده و چندی بعد این واقعه روی داده است.
 
به نوشته برلینر سایتونگ بازرسان بر این باورند که عاملان فرد قربانی را به عمد جلوی قطار هل داده‌اند. در ویدیوهای ضبط شده به وضوح می‌شود دید که عاملان این فرد را نه در حین دعوا و به طور سهوی، بلکه کاملا عمدی جلوی قطار انداخته‌اند.
 
همچنین گفته شده است که در این تصاویر ویدیویی به خوبی می‌توان چهره‌عاملان را شناسایی کرد. طبق اعلام پلیس هم عاملان و هم فرد قربانی پیشینه فعالیت در خرید و فروش مواد مخدر و همچنین محافل اعتیاد به الکل را داشته‌اند.
بازار داغ خرید و فروش مواد در ایستگاه مترو
ایستگاه کوت‌بوسر تور در محله کرویتزبرگ برلین یکی از پاتوق‌های معتادان مواد مخدر و فروشندگان انواع مختلف از این مواد محسوب می‌شود.
 
پلیس برلین این محل را مکانی ارزیابی کرده که بزهکاری بر آن سایه انداخته است. در نیمه اول سال جاری میلادی ۱۳۸۵ مورد خلاف و بزهکاری در آنجا روی داده که ۲۳۲ مورد از آنها در ارتباط با مواد مخدر بوده است.
 
جیب‌بری و ضرب و شتم از دیگر مواردی هستند که در ایستگاه کوت‌بوسر زیاد اتفاق می‌افتند. پلیس برلین از این رو مأموران زیادی را خواه در اونیفورم رسمی یا لباس شخصی در آنجا مستقر کرده است.
+14
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  خیال من یکی که راحت شد. یه مفت خور دیگه یه خلافکار دیگه رو انداخت زیر ریل. یکی از خلافکارا کمتر.
  80
  3
  جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. عزیز تا اونجایی که من متوجه شدم داشتی تز دکترای جامعه شناسیتو مینوشتی یدفعه چی شد مثل . صحبت میکنی ؟ شما مگه اونی که مرده رو میشناسی که اینطور در موردش قضاوت میکنی ؟ دوست عزیز اگه میبینی اینجا با کسی به تندی برخورد میشه یا چاپلوسه مثل باور عق و زالو( بقول بانوشنبلیله) یا مریض احواله مثل فاطی و این میرزاقاسمی. نازنین اون ادم فقط بخاطر اینکه صدمه به یک معلول نرسه جونشو باخته مورد احترامه ! چون میتونست یگوشه وایسته مثل خیلیها فقط با تلفن فیلم بگیره. بازم ممنون برای خیلی از کامنتهای خوبتون.
  11
  64
  جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. در ضمن دوست عزیز فکر کنم دیگه تا حالا متوجه شدین که بخاطر اینکه بیمه و پول تصادفات و ندن معمولا ده‌ها وارینت معقول و غیر معقول گفته میشه که شاید یکی گرفت و این پول و ندادیم. بازم ممنون.
  5
  59
  جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.