رازهایی درباره قدرتمندترین زن فوتبال آلمان

بایرنی ها بعد از چند فصل که خیلی زود قهرمانی شان در بوندس لیگا را قطعی می کردند، فصل قبل تا آخرین هفته منتظر فتح “مایستر شاله” ماندند و بازی مقابل آینتراخت فرانکفورت آنقدر حساس شد که نیکو کوواچ بعد از یکی از گل های تیمش، مدیر تیم را در آغوش کشید. ساعتی بعد یکی از سایت های آلمانی عکسی از این صحنه منتشر کرد و برای خوانندگانش توضیح داد زنی که کوواچ شادی گل را با او تقسیم کرده، نه همسرش، که کاتلین کروگر، مدیر بایرن بوده است. این در حالی بود که از حضور کروگر روی نیمکت بایرن به عنوان مدیر تیم، ۷ سال سپری می شد اما به نظر می رسد در این مدت، حتی رسانه های آلمانی هم او را چندان جدی نگرفتند. به هر حال دیدن یک دختر جوان روی نیمکت یک تیم فوتبال مردان در بالاترین رقابت های جهان هنوز هم عادی نیست. در فصل ۲۰۱۳ که بایرن در مرحله حذفی لیگ قهرمانان مقابل منچستریونایتد قرار گرفته بود، دیلی میل عکسی از نیمکت باواریایی ها منتشر کرد و تیتر زد: “یک دختر بلوند روی نیمکت بایرن”.
 
ولی حتی این گزارش هم کروگر را از سایه خارج نکرد. در همه این سال ها که بایرن چند مربی عوض کرد، از پپ گواردیولا و کارلو آنچلوتی به یوپ هاینکس و نیکو کوواچ رسید، همچنان این کاتلین کروگر بود که به عنوان مدیر روی نیمکت حضور داشت اما همچنان تنها گزارش در مورد او، همان چیزی است که دیلی میل از او منتشر کرده و یک زندگی نامه نسبتا مفصل که روی سایت بایرن مونیخ قرار گرفته است.
البته به نظر می رسد خود او نیز از این نامرئی بودن، لذت می برد و به همین دلیل، هیچ صفحه ای در هیچ یک از شبکه های اجتماعی ندارد؛ نه اینستاگرام، نه توئیتر و نه فیس بوک. کار به عنوان مدیر تیم اول بایرن مونیخ آنقدر از او وقت می گیرد که زمانی برای حضور در شبکه های اجتماعی نداشته باشد.
 
بایرن همیشه در متن زندگی کاتلین بود اما حضور در تیم اول مردان باشگاه به عنوان مدیر چیزی نبود که او حتی به آن فکر کند. خانواده کروگر همگی طرفدار بایرن بودند و او با برادر و پدرش بازی های زیادی را در ورزشگاه المپپیک مونیخ تماشا کردند. همین عشق به بایرن و فوتبال به عنوان یک ورزش تیمی، او را متقاعد کرد تا کاراته را رها کند و به تیم زنان بایرن مونیخ بپیوندد. اما برخلاف تیم مردان که از فرط ریخت و پاش و سر و صدا، به اف سی هالیوود معروف شده، تیم زنان باشگاه بیشتر شبیه فیلم های نئورئالیسیتی ایتالیا، با بی پولی گره خورده بود. پس کاتلین باید برای آینده اش تصمیم می گرفت و همین باعث شد تا علی رغم علاقه‌اش به فوتبال و بایرن، به دوران حرفه ای اش به عنوان بازیکن پایان دهد و برای تحصیل در رشته مدیریت بین‌الملل، وارد دانشگاه شود.
او همزمان در کنار تیم زنان باشگاه بایرن هم حضور داشت اما ستاره بخت در سال ۲۰۰۹ به او رو کرد. وقتی به او پیشنهاد کردند به عنوان دستیارِ مدیر ورزشی، در تیم اول باشگاه کار کند؛ کروگر حتی یک لحظه هم به رد کردن آن فکر نکرد. او سه ماه دوره کارآموزی را سپری کرد و مشغول به کار شد.
 
در سال ۲۰۱۲ با ورود ماتیاس سامر شرایط برای کروگر نه تنها بد نشد، که بهتر هم شد. سامر او را به عنوان مدیر تیم منصوب کرد؛ زمانی که تنها ۲۸ سال داشت.
 
در تصاویر و عکس های معدودی که از کروگر در رسانه ها منتشر شده، او تقریبا همیشه در حال گوش دادن به صحبت های اعضای تیم است؛ چه در مقابل پپ گواردیولا و کوواچ و چه بازیکنان تیم. هرچند خودش به سایت بایرن گفته که با توجه به سابقه اش به عنوان بازیکن، در گفتگوهای خصوصی با بازیکنان تیم، در مورد مسائل فنی هم با آنها صحبت می کند اما توجهی که او به مسائل تیم دارد، آمادگی اش برای شنیدن مسائل داخل و خارج زمین اعضای تیم و البته حفظ همه این اسرار، کاتلین را به معتمد درجه یک اعضای تیم تبدیل کرده است؛ یک خواهر بزرگتر که در هر زمان از روز آماده کمک به بازیکنان است؛ رابطه ای که مطمئنا بازیکنان با شخصیت هایی مانند اولی هوینس، کارل هاینس رومینیگه یا حتی حسن صالح حمیدزیچ نمی توانند ایجاد کنند؛ نمونه ای مطلوب از مدیریت زنانه در محیطی که برای سال ها تحت نفوذ کامل مردان بود اما کاتلین کروگر به عنوان یکی از پیشتازان، راه را برای زنان دیگر باز کرده است. یک دهه بعد از حضور به عنوان کارآموز، کاتلین حالا آنقدر چهره ای تاثیرگذار در بایرن است که سایت باشگاه در توصیف او تیتر بزند:” یک زن قدرتمند پشت یک تیم قدرتمند”؛ چیزی که شاید به زودی هر تیم فوتبالی به آن نیاز داشته باشد.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.