ماجرای سوختن دلخراش کودک ۴ ساله در اتاق اجاره ای ۱۲ متری

آتش سوزی هولناکی که از یک اتاق اجاره ای 12 متری (مغازه) شروع شده بود، در حالی پسر بچه چهار ساله ای را به کام مرگ فرستاد که مادر کودک در منزل را   روی او قفل کرده بود!

به گزارش خراسان، این حادثه جانگداز حدود ظهر روز گذشته در حالی رقم خورد که زن 30 ساله، در مغازه ای را که به عنوان منزل مسکونی اجاره کرده بودند، قفل زد تا برای خرید! بیرون برود. در همین حال مصطفی کودک چهار ساله این زن داخل اتاق اجاره ای ماند که اجاق گاز تک شعله ای نیز کف آن روشن بود!

هنوز نیم ساعت از این ماجرا نگذشته بود که اهالی محل دود غلیظ سیاه رنگی را دیدند که از داخل مغازه (منزل استیجاری) به هوا برخاست. در این هنگام بود که مادر کودک از خرید بازگشت و با دیدن دود سیاه رنگ، بلافاصله کلید را به قفل انداخت ولی با رسیدن اکسیژن بیشتر به شعله های آتش، هرم سوزان آن صورت و موهای زن جوان را نشانه رفت. زن که بخشی از پیکرش دچار سوختگی شده بود فریاد زنان برای نجات فرزندش که درون خانه بود از مردم کمک می خواست اما هیچ کس نمی توانست به شعله های سرکش نزدیک شود. لحظاتی بعد زنگ تلفن نیروهای امدادی و انتظامی به صدا درآمد و خودروهای آتش نشانی آژیرکشان وارد پنجتن 69 شدند. آنان که از ناله های جانسوز مادر جوان، به وجود کودک داخل مغازه پی برده بودند، بی محابا خود را به داخل شعله های آتش زدند تا مصطفی را نجات دهند ولی دیگر دیر شده و کودک بی گناه کنار در دست شویی این فضای محقر سوخته بود. گزارش خراسان حاکی است، نیروهای انتظامی نیز در محل حادثه حضور یافته بودند به حفظ این صحنه رقت بار پرداختند و مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهداطلاع دادند. دقایقی بعد با حضور قاضی کاظم میرزایی در محل حادثه، زن جوان هم که دچار سوختگی هایی شده بود به مرکز درمانی انتقال یافت و بدین ترتیب تحقیقات در این باره آغاز شد. بررسی های مقدماتی نشان می داد، ساختمان سه طبقه دارای لوله کشی گاز شهری نبوده و مالک با استفاده از یک رشته بلند شیلنگ گاز، از منزل همسایه به طبقات این ساختمان و همچنین مغازه اجاره ای گازرسانی کرده است! بنابر گزارش خراسان، اگرچه کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی دقیق علت وقوع آتش سوزی هستند که از اجاق گاز تک شعله روشن شروع شده یا از اتصالات غیرایمن و گازکشی از منزل همسایه این حادثه تلخ رخ داده است اما فرضیه های موجود بیانگر آن است که کودک چهار ساله پس از شعله ور شدن منزل و در حالی که در مغازه (منزل استیجاری 12 متری) قفل بوده ، راه گریزی پیدا نکرده و سرگردان و وحشت زده به سوی در دست شویی گریخته ولی دود غلیظ و شعله های آتش او را زنده زنده به کام مرگی تلخ کشانده است. این گزارش حاکی است، به دستور قاضی میرزایی، جسد این کودک بی گناه که قربانی سهل انگاری بزرگ ترها شد در حالی برای تعیین علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت که برخی شواهد نیز نشان از خودنمایی اعتیاد در این مکان دارد.

در ادامه تحقیقات مادر کودک در گفت وگویی کوتاه به مقام قضایی گفت: شوهرم یک کارگر ساده است و سر کار بود که من برای خرید مایحتاج زندگی، به بیرون از منزل رفتم! به همین دلیل وقتی دیدم پسرم در منزل تنهاست مجبور شدم در مغازه را قفل کنم که این حادثه رخ داد.
+11
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.