دادستان کل ایران: «پنج، شش قاضی فاسد» برکنار شدند

رادیو فردا :محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، روز پنج‌شنبه گفت که «طی یکی دو هفته اخیر به پرونده پنج، شش قاضی فاسد در دادگاه عالی رسیدگی شد و آنها از دستگاه قضایی منفصل شدند».
 
وی سپس خبر داد که هفت تا ده پرونده دیگر نیز آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.
 
۲۱ مهرماه امسال آقای منتظری از برکناری پنج قاضی «فاسد» خبر داده بود که همان زمان حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری با انتشار توئیتی گفت نام و سوابق و احکام این «ناقاضیان» برکنار شده را اعلام کنید و اجازه دهید مردم امکان شکایت و درخواست رسیدگی به تخلفات آنها را داشته باشند.
 
پیش از این رسانه‌های ایران از بازداشت بیژن قاسم‌زاده، بازپرس چند پرونده مشهور از جمله پرونده مربوط به حمید بقایی، معاون اجرایی دولت سابق ایران، و همچنین صادرکننده دستور فیلتر تلگرام به اتهام «فساد اقتصادی» خبر داده بودند.
 
همچنین مدت کوتاهی پس از ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر رئیس قوه قضائیه، به اتهام فساد مالی بازداشت شد.
 
قوه قضاییه اعلام کرده در پرونده طبری ۱۵ نفر بازداشت شده‌اند.
 
دادستان کل کشور نیز در ادامه سخنان روز پنج‌شنبه خود عنوان کرد که «دستگاه قضایی مصمم است نسبت به سلامت خود اقدامات لازم را مورد توجه قرار دهد».
+1
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  جناب دادستان. سرکار که امار قضات نا خلف و دزد و رشوه گیر را اعلام میکنید لطفا انرا درست و منطقی و قابل قبول اعلام بفرمایید. این چگونه گزارشی است که میفرمایید 5 تا 6 قاضی و یا 7 تا ده پرونده دیگر اماده رسیدگی است. 5 تا یا 6 تا قاضی و یا 7 تا ده . ده پرونده فرق بسیار با هم دارند . نکند واقعا برای شما مردم ارزش و اعتبار ی ندارند که هر طور دلتان میخواهد از طریق وسایل ارتباط جمعی بمردم گزارش میدهید. البته مردم بخوبی میدانند که شما قضات خود را جای خدا میدانید و هر چیزی که شما بگویید و تصمیم بگیرید بمنزله یک قانون و دستور مطلق است. اگر اینطوری فکر میکنید واقعا در اشتباه تشریف دارید . مردم دارای شعور و منطق هستند مردم را انطور که شما فکر میکنید بحساب نیاورید
  0
  10
  جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  یعنی در ایتران فقط ۵ تا قاضی وجود داره وداشته؟ عجیبه کلعلی
  0
  5
  جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اینهمه سیاست مدار و روشنفکر مثلا تاریخ استبداد وتزویر کلیساها را مگر در تاریخ 500 ساله نخواندن که چه بروز مردم بیچاره آوردن همه تبلیغ عیسی برای بردباری وبخشش همه در کتب ماندند وآدمیان هر چه خواستند کردند به اسم خدا و کسی جرعت نداشت حرفی بزند حالا این اهریمنان جا پایه گذشتگان گذاشته واین مردم خرافاتی را به هر بهانه سلاخی میکنند دین ابراهیمی فقط در کلیساها وکنیساهاومسجدها خوبه اون هم کنترول شده این یارو اصلا مطمین نیست که چندتا قاضی اخراج شدن اگه مطمین بود باید قاطع میگفت پنچ نفر یا شش نفر مردم دیو صفت.
  0
  1
  شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.