بازتاب یک گزارش در اسرائیل؛ گرامی‌داشت «شهدای یهودی» در ایران

رادیو فردا :آیین یادبود سربازان ایرانی کلیمی کشته شده در جنگ ایران و عراق و ادای احترام یک هیئت از ستاد نیروهای مسلح ایران به این «شهدای یهودی»، مورد توجه گسترده رسانه‌های اسرائیلی قرار گرفت.
 
در این فیلم که از چند روز پیش در فضای مجازی نیز منتشر شده بود، اعضای هیئت نظامی ایران شامل سپاه پاسداران و شماری از روحانیون مسلمان، با ورود به بنای یادبود شهدای کلیمی در تهران، در حالی که به نیایش‌های عبری و فارسی یک روحانی ایرانی یهودی گوش می‌دهند، سلام نظامی داده و به حالت احترام ایستاده‌اند.
 
سپس شماری از اعضای این هیئت شامل نیروهای سپاهی، با ریختن آب و با دست خود، قبر سربازان یهودی را شستند. فیلم این رویداد را خبرگزاری مهر تهیه و منتشر کرده است.
 
از میان سربازان ایرانی یهودی که در جبهه‌های جنگ هشت ساله ایران و عراق در دهه شصت خورشیدی جنگیدند، پانزده تن شهید شدند. بنای یادبود شهدای کلیمی جنگ نیز پنج سال پیش در تهران گشایش یافت.
 
پسران ایرانی کلیمی مانند دیگر ایرانیان موظف به انجام خدمت زیر پرچم در ایران هستند.
 
رسانه‌های اسرائیل پنجشنبه گزارش‌های متعددی در ارتباط با این فیلم منتشر کرده و به بهانه آن، تشدید دشمنی میان ایران و اسرائیل و نیز وضعیت جامعه یهودیان ایران را بررسی کردند.
+25
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  قدیما وقتی یه بچه کار بد میکرد باباش مجبورش میکرد بگه ..خوردم، بعد از جمهوری اسلامی و شکست در جنگ با عراق ، خمینی روش نشد بیاد بگه فلان خوردم، اما طبق معمول ملاهای شیعه کلمه رو اختراع کرد و گفت «جام زهر» خوردم!، چند وقت بعد نوبت رفسنجانی شد و گفت «داروی بد بو» خوردم! خامنه ای هم به سبک خودش کلمه ساخت و گفت «نرمش قهرمانانه» کردم! اما همه دیدیم که منظور جفتشون همون فلان خوردم بود. الان نوبت سپاه شده ، بعد از شاخ و شونه کشیدنها و فلانهای زیادی خوردنِ قاشم شلیمانی و هر روز کتک خوردن از اسرائیل و نابود شدنِ همه سلاحهای ارسالی به سوریه و انقلاب مردم عراق و لبنان علیه سپاه و خامنه ای ، اقایون عملآ دارن نشون میدن که «فلان» خوردن، اما این دزدهای سرگردنه برای بر سر قدرت موندن مزار بچه های یهودی که سهله حاضرن ماتحتِ نوه نیتان یاهو رو هم بشورن و علنآ بگن .. خوردیم. بصیرت رو از عاغاشون یاد گرفتن. حالا منتظر باشین همین روزا حاج قاشم یا در حال رانندگی یا «تمیز کردن اسلحه» ترتیبش داده بشه و به دیدار الله مدینه بره. فقط برای اینکه سپاه نشون بده که در حال فلان خوردنه.
  10
  19
  جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.