«آزمون ارزش‌ها» برای متقاضیان مهاجرت به استان کبک کانادا

فرانسوا لوگو، رئیس دولت محلی استان کبک، گفته است مهاجرانی که قصد ورود به این استان را دارند باید از ارزش‌هایی نظیر برابری مرد و زن آگاه باشند استان کبک کانادا می‌خواهد به زودی آزمون جدیدی تحت عنوان "آزمون ارزش‌ها" را برای مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور می‌شوند، برقرار کند.
 
فرانسوا لوگو، رئیس دولت محلی استان کبک، گفته است مهاجرانی که قصد ورود به این استان دارند باید از ارزش‌هایی نظیر برابری مرد و زن آگاه باشند.
 
دولت محلی گفته است که سوال‌های این آزمون براساس منشور حقوق کاناداست.
 
قرار است این سیاست جدید از اول ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۲۰) اجرا شود.
 
مهاجرانی که از این آزمون رد شوند، می‌توانند از طریق آنلاین بار دیگر امتحان دهند. شرط قبولی، آوردن ۷۵ درصد نمره است.
 
آقای لوگو همچنین گفته که تازه واردان به استان کبک باید از لایحه سکولاریسم این استان آگاه باشند که براساس آن کارکنان دارای مسئولیت در ادارات از پوشیدن نمادهای مذهبی نظیر کیپا، (کلاهی که به طور سنتی یهودیان برسر می گذارند)، عمامه یا دستار (که معمولا سیک های هند بر سر می‌گذارند) و حجاب بر روی سر منع شده‌اند.
 
این لایحه جنجالی، قضات، نیروهای پلیس و معلمان را شامل می‌شود.
 
آزمون "ارزش‌ها" شامل ۲۰ سوال است و موضوعاتی نظیر دموکراسی، جامعه فرانسه‌زبان کبک، سکولاریسم دولتی و برابری زن و مرد را شامل می‌شود.
 
جولین بریت، وزیر مهاجرت دولت محلی کبک گفته است که هدف از برگزاری این آزمون، اطمینان یافتن از ادغام تازه واردان در جامعه کبک و پایبند بودن آن‌ها به ارزش‌های این استان است.
 
این سوالات شامل مواردی نظیر این است: "در کبک زنان و مردان از حقوق یکسانی برخوردار هستند و از سوی قانون، برابر در نظر گرفته می‌شوند، درست یا غلط؟"
 
و یا "مشخص کنید کدامیک از مثال‌های زیر نشان دهنده تبعیض است: خودداری از استخدام یک زن باردار، فردی که دیپلم درخواست شده را ندارد و یا فردی براساس پیشینه نژادی"
 
برگزاری "آزمون ارزش‌ها" بخشی از سیستم مهاجرتی دولت راست میانه جدید است و تخمین زده شده که بیش از ۲۶ هزار مهاجر اقتصادی و خانواده‌های آن‌ها در سال آینده این آزمون را بگذرانند.
 
استان کبک توافقنامه مهاجرتی ویژه‌‌ای با دولت فدرال کانادا امضا کرده و در انتخاب مهاجران، به ویژه آنهایی که از طریق سرمایه‌گذاری به کبک می‌آیند، اختیارات وسیعی دارد.
+10
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.