سفارت‌های اسرائیل در منطقه سطح هشدار را افزایش دادند؛ نگرانی‌ها از حمله احتمالی جمهوری اسلامی ایران

 نمایی از ساختمان سفارت اسرائیل در شهر آتن. صدای آمریکا :منابع اسرائیلی می‌گویند همزمان با افزایش نگرانی‌ها از اقدام تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران برای حمله احتمالی به سفارت‌‌های اسرائیل در کشورهای منطقه، سطح هشدار در این سفارت‌خانه‌ها افزایش یافته است.
 
تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت، جمهوری اسلامی بعد از حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، احتمالا در حال تدارک حملاتی علیه اسرائیل است. همچنین رادیو اسرائیل و شبکه رادیو و تلویزیون کان گزارش دادند که مقام های رسمی اسرائیل نگران هستند این حمله احتمالی شدیدتر از حمله‌ای باشد که به عربستان شد.
 
همزمان، نشریه جروزالم پست گزارش داد که همزمان با تداوم تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل، نیروهای هوایی اسرائیل سیستم دفاع ضدهوایی خود را با توجه به نوع تهدیدهای ایران بهبود بخشیده است و سفارتخانه‌های اسرائیل در نقاط مختلف دنیا سطح هشدار خود را بالا برده‌اند.
 
این نشریه گزارش داد که با توجه به نوع حمله‌ای که جمهوری اسلامی با موشک‌های کروز و پهپادها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی انجام داد، نیروی هوایی اسرائیل مجموعه ای از تغییرات و اصلاحات را در دفاع ضدهوایی خود برای مقابله با حملات مشابهی که احتمالا ایران علیه اسرائیل انجام دهد، اجرا کرد.
 
در روزهای اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، و برخی از مقام های نظامی این کشور هشدار داده‌اند که تهدیدهای جمهوری اسلامی علیه اسرائیل برجسته تر شده است.
 
جروزالم پست نوشته است که اسرائیل به تازگی یک سامانه دفاع ضدهوایی خود به نام Barak-8ER را برای مقابله با موشک‌های کروز ارتقا داده است. به این ترتیب این سامانه دفاع ضدهوایی قابلیت دفع حملات به شهرهای اسرائیل با موشک های بالیستیک و کروز را پیدا کرده است. علاوه بر این می‌تواند هواپیماها و پهپادهای متجاوز را نیز هدف قرار دهد.
 
یک روز پیش از انتشار این گزارش، نخست‌وزیر اسرائیل در حضور وزیر خزانه داری آمریکا به رسانه ها گفت که جمهوری اسلامی ایران قصد دارد موشک‌های هدایت‌شونده‌ نقطه‌زن خود را به قصد هدف قرار دادن اسرائیل در عراق، سوریه، لبنان و یمن مستقر کنند.
 
دولت پرزیدنت ترامپ اعلام کرده است که فشار حداکثری بر ایران را برای توقف برنامه هسته‌ای و موشکی، ادامه می دهد.
+21
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  همیشه پای سپاه تروریست برای بمب گذاری و کشتار در همه جا درمیان است
  3
  16
  ‌پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.