متهم در دادگاه : من معتاد آبروداری بودم

پسرمعتاد که دوست پدرش را هنگام کشیدن مواد در خانه‌شان به قتل رسانده بود در  شعبه چهارم دادگاه کیفری محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، حدود یک سال قبل مرد جوانی که با ضربه‌های کارد مجروح شده بود در یکی از بیمارستان‌های شرق تهران جان باخت. در حالی که مأموران کلانتری تحقیقات خود را برای یافتن عامل قتل آغاز کرده بودند پسر جوانی به اداره پلیس رفت و خودش را به‌عنوان عامل قتل معرفی کرد.

وی در نخستین بازجویی‌ها گفت: پدرم اعتیاد شدیدی دارد او دوستانش را به خانه می‌آورد و مواد می‌کشیدند، بار آخر جوانی را به خانه آورده بود و با هم مواد مصرف می‌کردند. بعد هم از او خواست موتورش را تعمیر کند . من از اینکه پدرم خانه را پاتوق معتادان کرده بود ناراحت بودم سر همین موضوع با او جر و بحث کردیم و بعد من سوار موتور خودم شدم و از خانه بیرون رفتم. به او گفتم وقتی برمی‌گردم دوستت اینجا نباشد. اما چند ساعت بعد برگشتم و دیدم که همچنان پسر جوان آنجا نشسته و مواد می‌کشند و موتور هم تعمیر می‌کنند. چون سر و صدای زیادی ایجاد شده بود گفتم همسایه‌ها شکایت می‌کنند. بعد به پسر جوان اعتراض و او را بیرون کردم اما با من درگیر شد و فحاشی کرد من هم عصبانی شدم تا اینکه با چاقو به من حمله کرد و یک ضربه هم به من زد من هم یک ضربه به او زدم هر دو مجروح شده بودیم ما را به بیمارستان رساندند اما مرد معتاد جان باخت. با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد. روز گذشته متهم پای میز محاکمه رفت، در ابتدای جلسه رسیدگی اولیای دم درخواست قصاص برای قاتل فرزندشان کردند و در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: من نمی‌خواستم او را بکشم از اتفاقی که افتاده پشیمانم اما من از خودم دفاع کردم.

متهم در ادامه گفت: من خودم معتاد هستم اما معتاد آبروداری هستم، نمی‌خواستم همسایه‌ها متوجه شوند خانه ما پاتوق موادکشی است اما پدرم رعایت نمی‌کرد. هر چه به او تذکر می‌دادم فایده نداشت، نمی‌خواستم همسایه‌ها از ما شکایت کنند. بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او قضات یکبار دیگر از اولیای دم سؤال کردند آیا بر درخواست خود درباره قصاص پافشاری دارند؟ که این بار اولیای دم از دادگاه یک ماه فرصت خواستند تا درباره درخواست‌شان فکر کنند و بعد تصمیم خود را به دادگاه ارائه دهند. به این ترتیب ادامه رسیدگی به یک ماه آینده و درخواست اولیای دم موکول شد.‌‌
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.