فیلم و سریال «هزار و یک شب» با همکاری یک گروه ایرانی و آمریکایی تولید می‌شود

رضا اصلان و اریک فیگ صدای آمریکا :مجموعه داستان‌های «هزار و یک شب» با همکاری یک گروه ایرانی و آمریکایی به صورت فیلم، سریال، و بازی ویدئویی ساخته می شود.
 
به گزارش نشریه هنری «ورایتی»، نویسندگان و پدیدآورندگان این طرح رضا اصلان و مهیاد طوسی از شرکت «بومجن» خواهند بود و این پروژه هنری توسط اریک فیگ، از چهره های سرشناس هالیوود، و کمپانی «پیکچر استارت»، تولید می شود.
 
این ماجراهای کلاسیک شامل شخصیت هایی چون علاءالدین، غول چراغ جادو، سندباد، علی بابا، و کاراکترهای محبوب دیگری است که توسط شهرزاد، ملکه ایرانی، روایت می شود.
 
هنوز جزئیات بیشتری درباره این پروژه منتشر نشده است، ولی تهیه کننده و سرمایه گذار «هزار و یک شب» پیکچر استارت خواهد بود و طرح اولیه شرکت «بوم جن» را اجرایی می کند.
 
رضا اصلان نویسنده، روزنامه نگار، تهیه کننده و برنامه ساز ایرانی تبار و از بنیانگذاران شرکت فرهنگی و هنری بوم جن است. او نامزد جایزه امی و برنده جایزه «جیمز جویس» برای همکاری در تولید سریال «The Leftovers» از شبکه کابلی «اچ.بی.او» است.
 
مهیاد طوسی نویسنده، تهیه کننده و مشاور رسانه ای ایرانی تبار است که در سالهای اخیر در تهیه و تولید پروژه های مستند و برنامه های تلویزیونی گوناگونی مشارکت داشته است.
 
اریک فیگ نیز مدیر پیشین گروه سینمایی «Lionsgate» و تهیه کننده فیلم هایی مانند «آقا و خانم اسمیت» است که در تولید آثاری چون «گرگ و میش» یا «متفقین» نیز مشارکت داشته است.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  داستانها افسانه ای و قصه های که در هزار و یک شب می باشد بر گرفته از 7 جلد کتاب که هر جلد کتاب 700 الی هشتصد برگ می باشد , هست. بعضی از داستانهای افسانه ای که در این هفت جلد هزار ویک شب موجود می باشد زمانی مادر بزرگها در کشورهای ایران و افغانستان و تجیکستان در شبهای پایز و زمستان برای نوه نبیره هایشان تعریف میکردن البته خیلی از مردمان دیگر هم این داستانها را در محافل خانوادگی و غیره برای هم نقل میکردن.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.