مایکروسافت: هکرهای روس به نهادهای ورزشی و ضد دوپینگ حمله کرده‌اند

رادیو فردا :شرکت مایکروسافت می‌گوید یک گروه از هکرهای روسیه بار دیگر نهادها ورزشی و سازمان‌های مبارزه با دوپینگ را هدف حملات سایبری قرار داده‌است.
 
گروه موسوم به «استرونتیوم» که با نام «خرس خوشگل» هم شناخته می‌شود دست‌کم ۱۶ نهاد بین‌المللی ورزشی و سازمان مبارزه با دوپینگ را در کشورهای مختلف هدف قرار داده‌است.
 
به گفته مایکروسافت «برخی از این حملات ناموفق بودند، اما بیشتر آن‌ها با موفقیت انجام شده‌اند. مایکروسافت اطلاعات خود را در اختیار مشتریان قرار داده و در حال همکاری با آن‌ها برای کمک به ایمن‌سازی دوباره حساب‌ها و سیستم‌های هدف قرار گرفته شده، است».
 
به گفته این شرکت چندملیتی آمریکایی، حمله هکرها از ۱۶ سپتامبر آغاز شده‌است.
 
این حملات تنها اندکی پیش از آن انجام شده که سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد روسیه ممکن است با ممنوعیت از حضور در تمامی رقابت‌های ورزشی اصلی جهان روبه‌رو شود.
 
مسکو اتهام‌ها در مورد دخالت دولت در جریان دوپینگ ورزشکاران خود را رد کرده‌است. اما تحقیقات در این مورد سال‌هاست که ادامه دارد.
 
حملات سایبری هکرهای روس به سازمان‌های مبارزه با دوپینگ تازگی ندارد. برای نمونه می‌توان به تحقیقات دادستانی سوئیس در مورد حملات علیه دفاتر «سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ» اشاره کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز نهادها و موسسات روسی را به‌دلیل هک کردن سازمان جهانی ضد دوپینگ، هدف تحریم‌های خود قرار داده‌است.
+4
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟