نشنال اینترست: جمهوری اسلامی ۱۵۰۰ شناور تندرو هجومی دارد

انتخاب: مایکل پک در نشنال اینترست نوشت: ایران در حال برنامه ریزی برای ساختن قایق‌های تندرو هجومی است که می‌توانند به سرعت ۱۰۰ نات در ساعت برسند.
 
دریابان علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیرا اعلام کرده است: «ما با بهره گیری از قابلیت‌ها و تخصص فنی نیرو‌های بومی خود در حال آماده شدن برای تولید قایق‌های تندرویی هستیم که با سرعت ۱۰۰ نات حرکت می‌کنند. امروز قصد داریم شناور‌های دریایی را رونمایی کنیم که قابلیت حرکت با سرعت ۹۰ نات را دارند».
 
رسانه‌های ایران اخیرا گزارش‌های زیادی در مورد قابلیت‌های پیشرفته ناوگان قایق‌های تندرو مسلح ایران منتشر کرده اند. نیروی دریایی آمریکا و کشور‌های دیگر در واقع این قایق‌های تندرو را به عنوان تهدید جدی برای نیرو‌های خود در نظر بگیرند. ایران با کمک ناوگان بزرگی از این شناور‌ها می‌تواند ناو‌های جنگی بزرگ آمریکا را محاصره و غافل گیر کند.
 
تنگسیری در دسامبر سال ۲۰۱۸ ادعا کرد که قایق‌های تندرو سپاه مجهز به فناوری رادارگریز خواهند بود.
 
این فرمانده ایرانی در مصاحبه با پرس تی وی گفت: «ما قصد داریم قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه را به فناوری رادار گریز مجهز کنیم و سرعت آن‌ها را در آینده برای انجام ماموریت‌های دریایی افزایش دهیم. علاوه براین، ما در حال نصب موشک‌هایی بر روی شناور‌های دریایی نیروی دریایی سپاه هستیم که با سرعت بسیار بالایی حرکت می‌کنند».
 
تنگسیری گفت که سپاه پاسداران ایران در حال حاضر سریع‌ترین قایق‌های تندرو را در دنیا دارد. او ادامه داد: «ما در حال کار بر روی قایق‌هایی هستیم که با سرعت ۸۰ نات در ساعت و بیشتر حرکت می‌کنند. در آینده نزدیک برنامه خود برای ساخت قایق‌های تندرو با سرعت بالاتر از ۸۰ نات را شروع می‌کنیم».
 
ایران دارای بیش از ۱۵۰۰ شناور تندرو هجومی است که مجهز به موشک‌های ضد تانک، نارنجک انداز، مسلسل و حتی سیستم‌های راکت انداز هستند. قایق سراج-۱ یک نمونه الگوبرداری شده از قایق تندرو بلید رانر بریتانیا است. این قایق ۱۶ تنی می‌تواند با سرعت ۶۵ نات در ساعت حرکت کند.
+8
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  ولی 500 نفر هم نداره که این ابو طیاره ها رو برونه
  5
  22
  ‌سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  دو سه تا هپروتی هم دارد که گمان میکنند عراق ضمیمه شده و اینجا کامنت مینویسند.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این کشمکشها در حوضه خلیج فارس از این ببعد همیشه خواهد بود این کشورها اگه بینش و آیندهشان را نمی بینند قدرتهایه بزرگ باید اقدام عاجل کنند وباید هر کدام به این بندیشن خدای ناکرده اگر هر کدام از کشورهی خلیج فارس به بمب هیدروژنی یا اتمی دست بیابن فاتحه زمین را باید گفت باید مثل جنگ جهانی دوم قدرتهایه بزرگ همه باهم دراولین قدم باید سعی کنند پروِژ های مشترک برای پایان دادن ونجات زمین جایگزنی برای نفت پیدا کنند از خیلی جهات بنفغ زیست محیطی بنفع مردم واینکه دیگر خونی برای نفت نخواهد ریمت
  0
  0
  شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.