گرانترین خوردنی های جهان کدامند؟

اسپوتنیک :برخی مواد غذایی که در دنیا عرضه می شوند ، قیمت های باورنکردنی دارند و برای مزه کردن آنها باید پول زیادی بپردازید.
 
به گزارش اسپوتنیک، لیستی از گران قیمت ترین خوراکی های دنیا منتشر شده است :
 
۱.یکی از گران قیمت‌ترین خوراکی های جهان پنیر موس (گوزن شمالی) است که فقط در مزرعه «خانه موس» در کشور سوئد تولید می شود. برای تولید این پنیر به شیر گوزن شمالی نیاز است. این پنیر کاملا سفید و شبیه پنیر فتا است. هر کیلوگرم از این پنیر حدود ۱۰۷۴ دلار قیمت دارد.
 
۲.Jamón Ibérico در کشور اسپانیا تولید می‌شود و یکی از گران قیمت‌ترین ژامبون‌های دنیا است. در کشور اسپانیا، خوک‌های قفقازی در یک فضای مخصوص به خود با میوه درخت بلوط تغذیه می کنند. قیمت هر کیلوگرم از این ژامبون، ۳۹۲ دلار است.
 
۳.استیک‌های Wagyu از گوشت گوساله ژاپنی بدست می آیند و از جمله خوش طعم‌ترین و البته گران قیمت‌ترین استیک‌های دنیا هستند. قیمت هر کیلوگرم از این گوشت ۴۵۰ دلار است.
 
۴.مرغ ایام سمانی (Ayam Cemani) در اندونزی پرورش داده می‌شود، ولی به خاطر ترسی که از انتشار آنفولانزای پرندگان وجود دارد، صادرات آن به کشورهای دیگر ممنوع است. این نژاد مرغ بسیار کمیاب است به طوری که هر یک از آن‌ها در اندونزی حدود ۲۰۰ دلار می ارزد و خارج از این کشور، قیمت این مرغ می‌تواند به هزاران دلار برسد.
 
۵. قارچ دنبلان سفید : این قارچ‌ها به دلیل موقعیت مکانی خاصشان و همچنین روش خاص جمع آوری و نگهداری آن‌ها و طعم و عطر بی نظیری که دارند، بسیار گرانند. در اروپا هر کیلو قارچ سفید ۲۱۰۰ دلار است.
 
۶. زعفران: قیمت این چاشنی غذایی بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار به ازای هر کیلوگرم است.  زعفران، فقط هفت روز در سال، در فصل پاییز رشد می‌کند. این ماده به وسیله دست جمع آوری و فرآوری می‌شود. علاوه بر این، برای به دست آوردن یک کیلوگرم زعفران، باید ۳۰۰ گل زعفران را جمع آوری کرد برای همین این چاشنی بسیار گران قیمت است.
 
۷. سوپ لانه پرستو : لانه این پرستو‌ها با بزاق خودشان و فاقد هیچ ماده خارجی ساخته می‌شود؛ بنابراین چینی‌ها از آن در آشپزی‌هایشان استفاده می‌کنند.جمع آوری لانه‌های پرستو کاری بسیار دشوار و خطرناک است، زیرا پرستو‌ها لانه‌های شان را در بالای صخره‌ها می‌سازند که خطر سقوط بسیار زیاد است. قیمت هر کیلو لانه آشیانه ۳۰۰۰ دلار است.
 
۸.خاویار مروارید سفید آلبینو: یک کیلوگرم از این خاویار ۹۱۰۰ دلار می ارزد. ماهی آلبینو بسیار بزرگ است و در دریای خزر زندگی می‌کند. این نوع خاویار بسیار گران قیمت و کمیاب است، زیرا ماهی آلبینو به ندرت و فقط در سن ۱۰۰ سالگی تخم گذاری می‌کند.
 
۹. قهوه کپی لواک : این نوع از قهوه به طور صنعتی در اندونزی، فیلیپین و جنوب هندوستان تولید می‌شود. هر یک کیلوگرم آن بین ۲۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار قیمت دارد.
 
این قهوه را گربه‌های زباد تولید می‌کنند که افراد محلی به آن‌ها موسانگ یا لواک می‌گویند. آن‌ها غلاف‌های قهوه را می‌خورند، ولی دانه‌های قهوه در روده آن‌ها هضم نمی‌شود و درنتیجه دفع می‌شود. دانه‌های موجود در فضله جمع‌آوری و تمیز می‌شوند و سپس آن‌ها را برشته و آماده می‌کنند تا قهوه‌ای با یک طعم منحصربه‌فرد بدست بیاید.
 
۱۰. قارچ ماتسوتاکه (Matsutake) در ژاپن گران‌قیمت‌ترین قارچ‌های خوراکی است. این قارچ بوی تند و مخصوصی دارد و به خاطر کمیاب بودن هر کیلوگرم آن ۶۰۰ دلار می ارزد.
+2
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.