پنیرهای چرب، مقصران ابتلا به سرطان پستان

دویچه وله :گروهی از پزشکان از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) تقاضا کرده‌‌اند که یک برچسب هشداردهنده به انواع پنیر ساخته شده با شیر گاو اضافه کنند. برچسبی که به مصرف‌‌کنندگان هشدار می‌‌دهد این ماده غذایی علاوه بر چربی‌‌های اشباع، حاوی هورمون‌‌هایی است که خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌‌دهد.
 
به گزارش "اینسایدر" ( Insider) تحقیقات کنونی همیشه حاکی از آن بوده که پنیر دارای مزایای بیشماری برای سلامتی است و خطر ابتلا به بیماری‌‌های قلبی و دیابت نوع ۲ را کاهش می‌‌دهد. در واقع مصرف این ماده غذایی در حد اعتدال بی‌‌خطر است.
 
با این حال بر اساس هشدار جدید "کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه" که یک نهاد غیرانتفاعی واقع در واشنگتن است، پنیر بخصوص انواع چرب آن، نباید انتخاب همیشگی افراد بخصوص زنان باشد. این کمیته که به ترویج سلامت از طریق مصرف بیشتر مواد غذایی گیاهی و کاهش مصرف محصولات حیوانی می‌‌پردازد، با آگاهی از سرطان پستان، این تقاضا را مطرح کرده است. دوازده هزار نفر عضو این کمیته هشدار داده‌‌اند که پنیرهای پرچرب خطر ابتلا به سرطان پستان را تا ۵۳ درصد افزایش می‌‌دهند.
 
بسیاری از شیرهای لبنی تجاری از گاوهایی که تحت درمان با هورمون‌‌ها قرار گرفتهاند، تولید می‌‌شود. فرآیند ساخت پنیر می‌‌تواند غلظت برخی از این هورمون‌‌ها مانند IGF-1 را افزایش دهد. این روند خطر ابتلا به سرطان پستان را بیشتر می‌‌کند.
 
با این حال به گفته متخصصان تغذیه، لذت بردن از پنیرهای کم چرب یا بدون چربی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، کاملا بی‌خطر بوده و حتی فوایدی برای سلامت دارد.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.