گزارش گاردین از «دختر شایسته سابق» که نگران است از فیلیپین به ایران بازگردانده شود

 بهاره زارع بهاری بهاره زارع بهاری می گوید نگران آن است که اگر به ایران بازگردانده شود، با مجازات اعدام روبرو شود.
 
بهاره زارع بهاری که در مسابقات مختلف دختر شایسته خود را به عنوان نماینده ایران معرفی کرده بود، می گوید مقامات جمهوری اسلامی با انگیزه های سیاسی، به او اتهاماتی وارد کرده اند و می خواهند وی را مجازات کنند.
 
او به مدت یک هفته در فرودگاه فیلیپین بوده است و به منظور جلوگیری از بازگردانده شدن به ایران، برای کسب پناهندگی تلاش زیادی می کند.
 
روزنامه گاردین می گوید بهاره توسط یک شهروند ایرانی در فیلیپین، متهم به حمله شده است، اتهامی که وی آن را خلاف واقع می داند. بهاره می گوید این اتهام به خاطر آن مطرح شده که وی در گذشته از مخالفان حکومت ایران دفاع کرده بود.
 
به گزارش گاردین، بهاره به «عرب نیوز» گفته است در گذشته از فعالان و چهره های مخالف حکومت ایران دفاع کرده است، به ویژه آن که در مسابقات ملکه زیبایی بین المللی در مانیل، او عکس شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران و منتقد رژیم جمهوری اسلامی، را بالا گرفت و این امر خشم حکومت ایران را به همراه داشت.
 
به نوشته گاردین، مقامات ایران برای دستگیری بهاره، خواستار کمک پلیس بین الملل یا اینترپل شده اند و برای او «اعلان قرمز» صادر کرده اند، که طبق این گزارش، این اعلان قرمز منجر به توقیف بهاره در فرودگاه بین المللی مانیل، در تاریخ ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) در فیلیپین شد.
 
بهاره گفته است که از سال ۲۰۱۴ در فیلیپین دندانپزشکی می‌خوانده و بدون مشکلی، به این کشور رفت و آمد داشت. او به «فیلیپین استار» گفته است «رژیم ایران ۹ ماه پیش هم به طور ناموفقی سعی کرده بود من را به ایران بازگرداند» و حالا «آنها یک پرونده جعلی در ایران درست کرده اند.»
 
فیل رابرتسون از دیدبان حقوق بشر می گوید تا روشن شدن جزئیات، اقدامی در رابطه با اعلان قرمز اینترپل نباید صورت بگیرد؛ مخصوصا که تحت قوانین خودِ اینترپل، اگر فردی که در مورد او اعلان قرمز صادر شده است مشخص شود که از کشوری که علیه او اعلان قرمز صادر کرده، فرار کرده و درخواست پناهندگی داده است، «اعلان قرمز» بی اعتبار است.
 
به نوشته گاردین، یک سخنگوی وزارت دادگستری فیلیپین گفته است که پرونده پناهندگی بهاره در «موعد مقرر» مراحل رسیدگی را طی می کند.
 
بهاره گفته است اگر فیلیپین او را به ایران بازگرداند، در صورتی که اعدام نشود، «دست کم به ۲۵ سال زندان» محکوم خواهد شد.
+88
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...سابقات ملکه زیبایی بین المللی در مانیل، او عکس شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران و منتقد رژیم جمهوری اسلامی، را بالا گرفت و این امر خشم حکومت ایران را به همراه داشت...بپرمایید وطن دار اینها شدن مبارزان و اپوزیسیون مملکت!،در مورد ادامس جویدنت نگفتی، میدونی که اون هم جرمه!
  19
  34
  شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  این خانم عکس پهلوی رو گرفته بالا چون بهش گفتن اگر این کارو بکنی دیگه ایران نمیتونی بری و راحت پناهنده میشی، نمونه این خانم شاپرک بود که رفت کانادا و صدف طاهرین هست که دوست پسر سیا پوست گرفته مدلینگ انجام میده.
  12
  41
  شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
  ۵۶
  Karvan.sara - تهران، ایران

  سلام،. این خانم کاملا دروغ میگه و همه رو کلا سر کار گذاشته. سال 2014 یکی از همشهری های ایشون کمکش میکنه بیاد فیلیپین درس بخونه. مبلغ هزار دلار کلا حقمه زهمه پرداخت میکنه . وقتی میرسه به فیلیپین، چند ماه که میگذره میاد با دوست پسرش دانشگاهی که یه زن و شوهر ایرانی دندانپزشکی میخوندن با تهدید، فحش دادن ازش میخواد اون هزار دلار رو برگردونه بهش. اونجا دوست پسر این خانم با کله میخوابونه رو سر این پسر ایرانی، و دستش رو میکشه، تاندون دستش آسیب میبینه، از شانس بد این خانم، دوربین CCTV دانشگاه ایناره ضبط میکنه،ریس دانشگاه، وکیل دانشگاه، میرن بیمارستان نامه پزشکی قانونی میگیرن. از این خانم در دادگاه شکایت میشه، چون دوربین، اس ام اس های تهدید این خانم کاملا مهرز بود، برای اینکه عوض بگیره، در شهر دیگه علیه این پسر ایرانی شکایت میکنه،که پولش رو دزدیه که بعد چند ماه دورغ معلوم میشه و پرونده شکایت این خانم به جایی نمی رسه. یرن سفارت ایران، نزد کنسول تا مشکلاتشون رو حل کننن، این خانم کوتاه نمیاد باز شروع به فحاشی میکنه.
  9
  55
  شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  ۵۶
  Karvan.sara - تهران، ایران

  این دو تا ایرانی قربانی ،در ایران شکایت میکنن از این خانم بابت، فحاشی، تهدید، کتک زدن . این نامه اینترپل به خاطر این هست. وقتی میفهمه قضیه اینتر پل رو ،فورا شروع میکنه به حمایت از آقای رضا پهلوی،و . که بگه سیاسی هستم، برش نگردونن. این داستان این خانم هست. ا
  7
  53
  شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
  ۳۵
  iran1 - آرلون، بلژیک

  این چیزهایی که در کامنتهای بالا در مورد این خانم گفته شد امیدوارم روشن بشه که آیا مخاطب با یک هموطن شیاد دیگه روبرو هست یا اینکه یک فعال سیاسی، از اونجا که سالهاست در خارج از ایران با این به اصطلاح مخالفان سیاسی که در واقع همان علافهای ایران هستن که از ناچاری و فقر مالی به خارج از کشور میان و حتی به هموطن که چه عرض کنم به خانواده خودشون هم رحم نمی کنن آشنا هستم احتمال میدم که این یکی هم مثل خیلی های دیگه یه شیاد باشه
  0
  26
  یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. زدی توی خال
  0
  7
  دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  الان توی ایران اونایی که پیزی کار کردن ندارن و پس از خوردن ارث و میراث و قرض و قوله از فامیل کفکیرشون به کف دیگ خورده دنبال درست کردن کیس برای رفتن به خارج هستند تا بتونند حقوق پناهندگی بگیرند . معروفترین کیس ها هم یکی سیاسی هست یکی همجنسگرایی یکی تغییر دین که هم یه جورایی به سیاست آخونها برمیگرده چون طرف میگه به این دلایل آخوندها میخوان منو بگیرند بکشند در نهایت اون خارج هم حداقل از لج آخوندها بهشون این پناهندگی رو میده و میرن یه پول مفتی میخورند بعد چند سال هم خودشون یا بچه هاشون بعنوان سلبریتی میان هنرمند مطرح ما میشند.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  نظر شما چیست؟