بخاطر خدا، مقام معلم و پسرم ، معاون مدرسه را عفو کنید

همزمان با انتشار گزارش تنبیه دانش‌آموز یزدی از سوی معاون مدرسه‌اش در صفحه حوادث روزنامه «ایران» وزیر آموزش و پرورش در پیامی توئیتری از برکناری فرد خاطی و معرفی وی به هیأت تخلفات خبر داد. این در حالی است که پدر دانش‌آموز آسیب دیده نیز با ارسال نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار بخشش و عفو معاون خاطی مدرسه شد.

در بخشی از نامه سجاد جوکار آمده است: «امروز من وخانواده‌ام شرمنده شما شدیم که ضمن ابراز همدردی، موضوع را پیگیری کردید و هیچ توقعی نسبت به شما و سایر مسئولان آموزش و پرورش نداشتیم. فقط به‌خاطرخدا و به خواهش پسرم و به‌خاطر آبروی معلمی که برای دانش‌آموزان نقشی همچون پدر را در مدرسه دارد، خواهش می‌کنم دستور فرمایید حکم صادر شده توسط شما لغو شود تا این معلم زحمتکش به‌کار و پست خود ادامه دهد.»

پدر ابوالفضل که نسخه‌ای از این نامه را به روزنامه «ایران» ارسال کرده گفت: وزیر آموزش و پرورش دوبار با من تلفنی صحبت کردند و اطمینان دادند که از من و پسرم حمایت می‌کنند و من و خانواده‌ام شرمنده ایشان هستیم. اما وقتی متوجه شدم دستور برکناری معاون مدرسه پسرم را صادر کرده‌اند خیلی متأثر شدم و بعد از صحبت با پسرم تصمیم گرفتم نامه‌ای به ایشان بنویسم و بگویم که از شکایتم صرفنظر کرده و خواهان عفو معاون خاطی شدم که امیدوارم با درخواستم موافقت کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا به این سرعت او را بخشیدید عنوان کرد: اول به‌خاطر خدا و بعد از آن هم به خواست پسرم و همین‌طور به این دلیل که قشر معلم از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند و نباید به‌خاطر یک سهل‌انگاری مورد شماتت قرار گیرند. به‌طور قطع این معلم که حالا به‌عنوان معاون مدرسه فعالیت می‌کند زحمات بسیاری برای فرزندان ما کشیده است و نباید به‌خاطر این اتفاق کل عملکردشان زیر سؤال برود.

وی در خصوص وضعیت درمانی پسرش نیز گفت: روز پنجشنبه عمل ترمیمی پرده گوش با موفقیت انجام شد و پزشک معالج هم از نتیجه عمل راضی بود و صبح جمعه هم با نظر کادر درمانی ابوالفضل را از بیمارستان ترخیص کردیم.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «‌با ابوالفضل دانش‌آموز عزیز یزدی، پدر و مادرش صحبت و از آنان عذرخواهی کردم، همراه با همه معلمان عزیز که رسولان عشق و خویشتنداری هستند از اتفاقاتی همچون حادثه تلخ ‎تنبیه بدنی احساس شرمساری دارم، دستور برکناری فرد خاطی و معرفی به هیأت تخلفات را دادم، اینگونه وقایع تحمل نخواهد شد.»

این تصمیم وزیر با استقبال معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همراه شد و در واکنش به آن نوشت: «ممنون از توجه و قاطعیت شما، مدارس باید با تنبیه بدنی خداحافظی کنند.»
+6
رأی دهید
-26

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.