وزیر ژاپنی به خاطر هدیه دادن خربزه استعفا کرد

اسشو سوگاوارا وزیر تجارت ژاپن بی بی سی :وزیر جدید تجارت ژاپن پس از متهم شدن به نقض قانون انتخابات،استعفا کرد.
 
به گزارش رسانه‌ها، اسشو سوگاوارا به برخی از رای‌دهندگان در توکیو خربزه، پرتقال، خاویار و شاه‌انگبین گرانقیمت هدیه داده است.
 
همچنین گفته شده که آقای سوگاوارا مبلغ ۲۰ هزار ین ژاپن را به عنوان "عرض تسلیت" به خانواده یکی از حامیانش که فوت کرده بود پیشنهاد داده بود.
 
براساس قانون انتخابات در ژاپن، ارسال پول و هدایا از سوی نامزدهای انتخابات به رای‌دهندگان ممنوع است.
 
اتهام پیشنهاد پرداخت ۲۰ هزار ین به خانواده یکی از رای‌دهندگان که فوت کرده بود ابتدا در یکی از نشریات هفتگی با نام شوکان بونشون منتشر شد.
 
در ژاپن دادن پول به عنوان عرض تسلیت به خانواده شخصی که فوت شده، یک امر مرسوم است.
خربزه‌های هدیه در یک فروشگاه در توکیو مجله بونشون همچنین لیستی از هدایا که توسط دفتر آقای سوگاوارا ارسال شده را منتشر کرد، این لیست شامل خاویار، پرتقال و موارد دیگری است که وی به رای‌دهندگان هدیه داده و همچنین نامه‌هایی است که گفته می‌شود از طرف رای‌دهندگان برای آقای سوگاوارا ارسال شده است.
 
آقای سوگاوارا روز جمعه به خبرنگاران گفت که هنوز مطمئن نیست که آیا آقای قانون انتخابات را نقض کرده است یا نه، اما تصمیم گرفته است که از سمت خود استعفا دهد.
 
وی گفت: "نمی‌خواهم مشکلات من باعث کند شدن روند کار پارلمان شود".
 
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفته: "مسئولیت انتخاب آقای سوگاوارا را برعهده می‌گیرد و از صمیم قلب از مردم ژاپن عذرخواهی می‌کند".
+22
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  بیاد ایران پناهنده بشه...تو ایران سه دکل نفت و ۵ کشتی نفتکش تو یک روز گم شد وداعشگلی گفت چیه چرتم و را پروندید چرا اینقدر این موضوع کوچک را کش میدید
  0
  3
  دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.