آمریکا روادید نداد، سفر وزیر اقتصاد ایران لغو شد

 فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران سفر وزیر اقتصاد ایران و هیئت همراهش به آمریکا برای شرکت در اجلاس سالانه گروه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول به‌دلیل صادر نشدن روادید لغو شد.
 
به‌گزارش خبرگزاری ایرنا، در پی مخالفت دولت آمریکا با صدور روادید برای این سفر، فرهاد دژپسند، روز پنج‌شنبه ۲ آبان، طی نامه‌ای خطاب به رئیس گروه بانک جهانی به «ایجاد موانع بی‌اساس و اعمال محدودیت‌های غیرقانونی توسط دولت آمریکا» اعتراض کرد.
 
وزارت اقتصاد و دارایی در گزارشی که در این باره منتشر کرده «عدم اتخاذ رویکرد سیاسی در قبال هیئت‌های اقتصادی اعزامی از کشورهای عضو بانک جهانی» را نص صریح مفاد اساسنامه بانک جهانی خوانده است.
 
اجلاس صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی از ۱۴ تا ۲۰ اکتبر برگزار شده‎ و اعتراض ایران به رئیس گروه بانک جهانی پس از پایان این تاریخ صورت گرفته است.
 
در پی بالا گرفتن تنش میان آمریکا و ایران در یک سال گذشته، در اوائل مهر سال جاری، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، با فرمانی ورود مقام‌های ارشد حکومت ایران و وابستگان درجه یک آن‌ها را‎ به آمریکا تعلیق و محدود کرد.
 
در ابلاغیه‌ این فرمان همچنین تأکید شده بود افرادی که ورود آن‌ها به ایالات متحده تعلیق شده تنها با تشخیص وزیر خارجه آمریکا می‌توانند وارد این کشور شوند.
+53
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان

  گفتند اینجا, جای پدر نامعلوم‌ها نیست
  2
  32
  جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این بابا وزیره یا هنرپیشه فیلم زامبی؟!
  2
  29
  جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران

  دیدن قیافه این جانی الدنگ داغ شرم به پیشانی حبس ابد داره . الدنگها آمریکا فقط برای مردم بده ولی برای شما عوضیها و خانواده نانجیب تون خوبه!!!!؟؟؟؟ ببین چقدر سوخته که نامه نوشته . ایزد یکتا می فرماید اینها نشانه هایی آیت برای شما در خواب فرو رفتگان و خود فروشان که بیدار شوید اگر هنوز وجدانی در شما مانده که بیدارتون کنه . از دید اسلامگراهای ایرانی و طرفداران این رژیم اینها باید نشانه هایی براتون باشه تا با واقعیت بیشتر آشنا بشوید البته اگر شرف و وجدان داشته باشید و بین پول حرامی که می‌گیرید و شرافتتان یکی را انتخاب کنید. البته شما ها هم‌ از ذات و جنس همین ناجنسان هستید برای همینه همدیگر را خوب درک می‌کنند . طرف داره مثل آب که در روغن داغ بریزی جلبز ولیز میزنه که خودش و طایفه اش به عنوان هیئت همراه ویزا برای ورود به سرزمین شیطان بزرگ را که هر جمعه با مشتهای گره کرده نابودیش را خواهانه را نتونسته بگیره یعنی آمریکا انگشت وسطش را به این الدنگ و طایفه اش نشون داده . بشین سرش
  2
  23
  جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  امریکا بایستی بهشون ویزا میداد بعد گروگان میگرفتشون . با اینها باید با زبون خودشون حرف زد.
  0
  8
  جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.