مدیرسابق عماریون: سیدامامی برای متهم کردن روحانی به ارتباط با سیا تحت فشار بود

بی بی سی :محمدحسین رستمی خطاب به حسین طائب گفته: "شما و آن رفیقت... به ریاست جمهوری یا وزارت اطلاعات یا نخست وزیری احتمالی نخواهید رسید"
 
محمدحسین رستمی مدیر سابق سایت اصولگرای عماریون، در اظهاراتی که به نقل از او منتشر شده، ادعا کرده سازمان اطلاعات سپاه به دنبال اجبار کاووس سیدامامی به "اعتراف" در مورد ارتباط رئیس جمهور ایران با سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و بریتانیا بوده است.
 
در بخشی از این اظهارات خطاب به حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه آمده: "سازمان تحت مسئولیت شما طبق گفته مرحوم سیدامامی به دنبال این بوده که از ایشان [اقای سیدامامی] اقرار جبری و زوری بگیرد که مجموعه حفظ محیط زیستی که دارند با اطلاع و مدیریت غیرمستقیم آقایان حسام الدین آشنا و عیسی کلانتری و در رینگ بعدی جناب اکبر ترکان و شخص مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و نیز رئیس جمهور حسن روحانی تحت هدایت سیا و موساد و اینتلیجنس سرویس بوده‌اند."
 
عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی نژاد، اخیرا با انتشار دو فایل صوتی با صدای محمدحسین رستمی، که در زندان است، گفته آقای رستمی این فایل‌ها را در واکنش به "پرونده سازی‌های حسین طائب و سازمان اطلاعات سپاه" ضبط کرده است. رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران، امروز اول آبان در اظهاراتی که به نظر می آید به اظهارات آقای رستمی اشاره دارد،"مرتبطان و حامیان" کانال تلگرامی آمدنیوز را متهم کرده که با حمله به "مسئولان سازمان اطلاعات سپاه" قصد منحرف کردن افکار عمومی را دارند.
 
مدیر سابق عماریون، که خود از سوی اطلاعات سپاه به ارتباط با کانال تلگرامی آمدنیوز و جاسوسی برای اسرائیل متهم است، در یکی از فایل‌ها مشخصا مدعی شده آقای سیدامامی "آخرین شب قبل از رفتن به انفرادی" گفته حاضر به تن دادن به درخواست اطلاعات سپاه نشده و نتیجتا، به بیان آقای رستمی: "او را به انفرادی و از آنجا هم به.... بگذریم".
 
کاووس سیدامامی، مدیرعامل مؤسسه حیات وحش میراث پارسیان و از فعالان شناخته شده محیط زیست در ایران بود که در ۴ بهمن ۱۳۹۶، از سوی سازمان اطلاعات سپاه دستگیر و متهم به جاسوسی شد. قوه قضاییه ایران اعلام کرد که آقای سیدامامی در ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ در زندان اوین "خودکشی" کرده ولی این ادعا، در سطح افکار عمومی با تردیدهایی مواجه شد. مریم ممبینی، همسر آقای سیدامامی، ۱۰ روز پیش به دنبال بیش از ۵۰۰ روز ممنوع‌الخروجی، در کانادا به فرزندانش پیوست.
 
مدیر سابق عماریون گفته که خود را "مکلف" می داند حال که همسر و فرزندان کاووس سیدامامی در خارج از ایران هستند گفته های او را برای اطلاع آیت‌الله خامنه‌ای و مردم منتشر کند.
 
انتشار فایل‌های صوتی جدید، ۲۸ مهر و در واکنش به ادعاهای برنامه "بیست و سی" صداوسیما در ۲۵ و ۲۶ مهرماه علیه محمدحسین رستمی صورت گرفت.
 
در آن برنامه‌ها، بخش‌هایی از "اعترافات" روح الله زم پخش شده بود که آقای رستمی را یکی از منابع اطلاعاتی خود در ایران معرفی می کرد. بنا بر روایت سپاه، که از صداوسیما پخش شد، محمدحسین رستمی در زمان حضور در جنگ داخلی سوریه به جاسوسی برای اسرائیل پرداخته و در ازای دریافت پول، برای آمدنیوز اطلاعات ‌فرستاده است. در بخشی از برنامه تلویزیون ایران، صدای آقای رستمی شنیده می‌شد که ظاهرا، در جریان یک مکالمه از طرف مقابل تقاضای ارسال پول می کرد.
 
مدیرسابق عماریون با تکذیب اظهارات مطرح شده در تلویزیون ایران مبنی بر اینکه در سال ۱۳۹۴ به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شده، تاکید کرده که "از سال ۹۵ و به اتهام حمل سلاح گرم بازداشت شده است". وی با اشاره به صدای منتشر شده در تلویزیون گفته: "فایل صوتی پخش شده، کجایش متعلق به من یا خطاب به روح الله زم است؟ اگر من از این فرد پول گرفته‌ام چرا در حکم صادره‌ام هیچ گونه رد مالی [بازگرداندن پول] وجود ندارد؟"
 
روح الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، هفته پیش، در پی سفر به عراق ناپدید شد و سپس، سپاه پاسداران اعلام کرد او را دستگیر کرده است.
 
محمدحسین رستمی خطاب به آقای طائب می‌گوید: "از همه اینها گذشته به فرض که من در سوریه خطا کرده‌ام. به تو چه ربطی داشت؟ طبق قانون باید به حفاظت نیروی قدس یا سازمان حفاظت اطلاعات کل سپاه اطلاع داده می‌شد تا آنها موضوع را بررسی کنند چرا که صلاحیت این موضوع در حوزه اختیارات آنهاست."
 
"چرا متهم ردیف اول که مرا در ارتباط با نامبرده به اتهام جاسوسی محکوم کردید در دادگاه تجدیدنظر از این اتهام تبرئه شده ولی من تبرئه نشده ام؟"
 
بی‌بی‌سی نمی‌تواند مستقلا ادعاهای هیچ یک از طرفین را در مورد اتهامات آقای رستمی تایید یا رد کند.
اتهام تلاش برای "پرونده سازی" علیه علی فدوی
محمدحسین رستمی در یکی از فایل‌های اخیر مدعی است تشکیل پرونده برایش در اطلاعات سپاه به علت مطلع شدن از برخی اقدامات حسین طائب و قصدش برای "اطلاع رسانی" بوده. وی افزوده که در این زمینه، حاضر به "ارائه توضیحات نزد شورای عالی امنیت ملی و سازمان حفاظت اطلاعات کل سپاه" است و هشدار داده: "همه دنیا بدانند که هر لحظه من در خطر کشته شدن هستم."
 
محمدحسین رستمی در عین حال، در بخش هایی از دو فایل صوتی خود به طرح ادعاهایی علیه رئیس سازمان اطلاعات سپاه پرداخته ولی در مورد مضمون این ادعاها توضیح مشخصی نداده است.
 
وی از جمله بدون توضیح بیشتر گفته: "چون من حاضر به شیطنت و مشارکت در پرونده سازی علیه فرماندهانی چون حاج علی فدوی نشدم مستحق کینه توزی و کینه ورزی آقای طائب شدم."
 
علی فدوی در ۳۱ اردیبهشت گذشته به سمت جانشینی فرمانده کل سپاه منصوب شد و پیش از آن، فرمانده نیروی دریایی سپاه بود. این فرمانده در بهمن ۱۳۹۴، به دنبال بازداشت تعدادی از تفنگداران آمریکایی در خلیج‌فارس، از آیت‌الله خامنه ای نشان "فتح" دریافت کرده بود. با توجه به آنکه در زمان انتصاب علی فدوی به سمت جدید، محمدحسن رستمی در زندان بوده، به نظر می‌رسد وی حسین طائب را به کوشش در جهت "پرونده سازی" برای آقای فدوی در زمان فرماندهی نیروی دریایی متهم می‌کند.
 
مدیرسابق عماریون، یکی دیگر از اقدامات آقای طائب را "استخدام اخراجی های واجا [وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی] علی رغم حکم انفصال دائم نامبردگان به خاطر بازجویی های خلاف عفت در ماجرای سعید اسلامی [سعید امامی] و قتل های زنجیره ای" و همچنین "اهدای خانه به این اشخاص" در مجاورت منزل آیت الله خامنه‌ای دانسته است.
 
اشاره او، به بازجویانی در وزارت اطلاعات است که زیر نظر سازمان قضایی نیروهای مسلح، وظیفه اعتراف گیری از بازداشت شدگان پرونده قتل های زنجیره ای را بر عهده داشتند و این افراد را برای کسب اعترافات ساختگی در خصوص مسائل جنسی و نیز جاسوسی برای سرویس بیگانه تحت شکنجه قرار داده بودند.
 
آقای رستمی به علاوه، ادعاهایی را در مورد موضوعاتی از قبیل "ماجرای آن مبلغ ۲،۴ میلیارد یورو که در ویرهوس [انبار] فرودگاه یکی از کشورهای همسایه به صورت نقدی به نیت نامعلوم دپوزیت [سپرده‌گذاری] شده" یا "هویت واقعی این شخص [حسین طائب] که چه بوده و چرا تغییر نام داده" مطرح کرده که بررسی آنها نیز، به طور مستقل امکانپذیر نیست.
 
وی با انتقاد از اقدامات و سوابق رئیس اطلاعات سپاه چنین اظهارنظر کرده است: "به نظر من می‌رسد که آقای طائب، شما سال هاست به احتمال بسیار قوی عامل نفوذی اسرائیل می باشید."
 
این زندانی، همچنین با خطاب قرار دادن حسین طائب، تحلیل خود را از ماجرای روح الله زم چنین مطرح کرده که: "چون جنابعالی در تمام پروژه‌های کلان خود از سال ۹۰ تاکنون و به خصوص انتخابات ۹۶ شکست خورده ای، زم را در آستانه انتخابات ۹۸ به داخل هدایت کرده ای تا از حرف ها و اقاریر او در راستای اهداف سیاسی و امنیتی و حتی اقتصادی خودتان استفاده نمایید."
 
وی ادامه داده: "شما و آن رفیقت... به ریاست جمهوری یا وزارت اطلاعات یا نخست وزیری احتمالی نخواهید رسید."
 
محمدحسین رستمی در اینجا نیز، در مورد "رفیق" مورد اشاره توضیح بیشتری نداده است.
+12
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  خدایا شکرت که نمردیم روزی رو میبینیم که. این کفتارهای خائن به ملت و کشور همدیگر رو پاره پاره می‌کنن. این کارمای خون مردمی هست که اینها ریختن . سر و دست مردم رو با چماق خورد کردن. دزیدن و تجاوز کردن. دنیا دار مکافات هست. شک نکنین که روز جهنمی بقیه این جیره خوران و. سر دمداران رو خواهیم دید
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  در نظام دیکتاتوری. رفتار دیکتاتور ها بهم شبیه است.در زمان استالین هم اطرافیان یکی یکی به بهانه های مختلف حذف میشدند،و حتی عکس شان هم از کنار عکس استالین پاک میشد.تمام اطرافیان نظام اسلامی افراد بی صلاحیت و وحشی و خلافکار هستند که برای بقای خودشان براحتی همکاران سابق را بقتل رسانده و یا برای آنها پرونده سازی میکنند
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.