وزارت کشور ایران: مدیران مرد باید منشی مرد را ترجیح دهند

رادیو فردا :وزارت کشور ایران ترجیح انتخاب منشی مرد برای مدیران مرد را صیانت از حقوق شهروندی توصیف کرده است.
 
وزارت کشور ایران تایید کرده است در مجموعه توصیه‌هایی به مدیران تصریح شده که منشی مدیران مرد باید ترجیحا از میان آقایان انتخاب شود.
 
روزنامه خراسان روز ۳۰ مهرماه در خبری نوشته بود که بر اساس ابلاغیه «نهادهای مهم کشوری»، توصیه‌هایی چون «تفکیک اتاق کار مردان و زنان در ادارات و استفاده نکردن از منشی خانم برای آقایان و بالعکس آن» باید کاملا رعایت شود و برای تحقق این دستورات هم بازرسی‌ها آغاز شده است.
 
پس از بازتاب گسترده این خبر، روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد که دفتر دولت «اصلا چنین بخشنامه‌ای» نداشته است.
 
وزارت کشور ایران اما امروز صدور چنین بخشنامه‌ای را تایید کرده و مرجع صدور آن را «شورای اجتماعی کشور» اعلام کرده است.
 
شورای اجتماعی کشور یک نهاد بین‌بخشی است که رئیس‌جمهوری ریاست آن را بر عهده دارد و وزیر کشور جانشین اوست. در این شورای ۲۸ نفر، ۱۶ عضو دولت یا منتخب دولت، ۲ نماینده مجلس، ۲ نماینده از قوه قضاییه و ۸ نماینده از سوی نهادهای زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی حضور دارند.
 
در اطلاعیه وزارت کشور همچنین آمده است که در این توصیه‌ها به مدیران زن هم توصیه شده که منشی و مسئول دفتر زن داشته باشند.
 
در بخش دیگری از این بیانیه، علت این تصمیم، «اقتضائات و نوع روابط کاری در مشاغل منشی و مسؤول دفتر و اجتناب ناپذیری تعامل مستمر با مدیر» اعلام شده است.
 
وزارت کشور این موضوع را در راستای «صیانت از حقوق شهروندی و دفاع از تحقق اصول اخلاقی، انسانی و اسلامی در دولت تدبیر و امید» اعلام کرده است.
+9
رأی دهید
-21

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.