فدراسیون جهانی جودو، ایران را از کلیه رقابت ها و فعالیت های این رشته محروم کرد

بی بی سی :فدراسیون جهانی جودو ایران را از کلیه رقابت‌ها و فعالیت‌های اداری و اجتماعی این رشته محروم کرد. ایران بیست و یک روز فرصت دارد تا در دادگاه عالی ورزش درخواست تجدید نظر کند.
 
کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو امروز در پایان جلسه خود به این نتیجه رسید که تصمیم اولیه این فدراسیون برای تعلیق موقت ایران را تایید کند.
 
فدراسیون جهانی جودو، دهم سپتامبر تصمیم گرفت پرونده ایران را به کمیته انضباطی خود ارجاع دهد و سه روز بعد فدراسیون جودوی ایران از شروع بررسی انضباطی مطلع شد. این کمیته در هجدهم سپتامبر ایران را از تمام رقابت‌ها معلق کرد.
 
رسیدگی به این پرونده وقتی آغاز شد که سعید ملایی جودکار وزن منهای ٨١ کیلوگرم ایران گفت رئیس فدراسیون جودو، رئیس کمیته ملی المپیک و مربی تیم ملی به او دستور داده بودند از مسابقه با حریف اسرائیلی در مسابقات قهرمانی جهان ٢٠١٩ در توکیو خودداری کند.
 
به انتخاب آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو، ایران بصورت مکتوب در این رسیدگی انضباطی شرکت کرد و تمام اتهام‌ها را تکذیب کرد.
 
در بیانیه کمیته انضباطی فدراسیون بین المللی جودو آمده: "اتهام‌های آقای سعید ملایی را بیانیه آقای عبدالله مرادف که فارسی حرف می‌زند و در مسابقات جهانی توکیو همراه او بوده تایید می‌کند. او بوضوح تایید کرد که معاون وزیر ورزش (محمدرضا داورزنی) با تلفن و رئییس کمیته ملی المپیک (رضا صالحی امیری) با تماس تصویری از خواسته بودند که واقعا مبارزه نکند تا ناچار به رویارویی با حریف اسرائیلی نشود." کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو امروز پس از بررسی شواهد و دفاع ایران، به این نتیجه رسید که عملکرد جودوی ایران ناقض اساسنامه این فدراسیون، منشور المپیک و منشور اخلاقی کمیته بین‌المللی المپیک بوده و رای به محرومیت ایران داد.
+145
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  ukjohnuk - لندن، انگلستان

  سعید ملایی خیانت کار در حق همه جودوکاران ایران .ادم پست.
  127
  8
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  . بالاخره یک خبر خوب شنیدیم.زحمتش را و بدبختیاش را ورزشکارا میکشن بعد پزش را این کثافتها.
  4
  102
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Parsina - بروکسل، بلژیک

  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. خیانت اونهایی میکنن که چهل سال برای بقاء خودشون خاک و مال و جان این مردم شریف به بیگانگان فرومایه تر از خودشون باج میدن نه یک قهرمان مانند سعید ملایی که بزرگترین آرزوش ایستادن روی سکوی قهرمانی وکسب افتخار هم برای خودش و هم کشور هست که اینها با بهانه های سیاسی این شانس ازش گرفتن هر کی باشه ناامید میشه.
  0
  53
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. می‌ شود هم گفت.بالاخره یک بیضه دار پیدا شد و به آقات گفت. بیلاخ. بیت خودت در ارنج کنی کالیفرنیا ویلا می‌‌خرند. به ما که می‌‌رسی .می‌ شوی ضد سیونیست. بعضی‌ وقتها با کلمات ساده می‌‌شود. مچ دست باز کرد. بجا شعار یک من غاز. نه یک سال .نه دوسال .بلکه ۴۰ سال
  0
  51
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  دستشون درد نکنه. بالاخره دارن کم کم صدای ملتو میشنون
  0
  50
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  ukjohnuk - لندن، انگلستان. خیانت کار تو هستی و امسال تو انگل.تو مزدور اگه راست میگی انگلستان چیکار  میکنی.بلند شو برو قم.همه جا بوی گندتون میاد
  0
  51
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  kourosh17 - کرج، ایران

  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. چه خیانتی؟؟؟ اینکه فساد و رانت در ورزش رو برملا کرده شده خیانتکار؟؟؟ البته درست میگی ها. در حق شما جیره خورها و نون به نرخ روز خورها خیانت شده. خاک ....
  0
  33
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  طشت رسوایی این فرقه رسوا و وطن فروش خیلی وقته از بام فرو افتاده، بعضی ها یواش یواش اقرار میکنن که صداش رو شنیدن، بعضی ها هم هنوز پنبه چپوندن تو گوششون و وجدان شون رو با طعم ساندیس تاخت میزنن! من نمیدونم اینا چه جوری خوابشون میبره و چه جور بچه هایی بزرگ میکنن!
  0
  24
  ‌سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.