از کابل تا تهران در تعقیب پدر و پسر قاتل

مرد افغانستانی که پس از قتل همسرش در کابل با پدرش به ایران فرار کرده بود، با پیگیری‌های پلیس اینترپل از سوی کارآگاهان جنایی تهران بازداشت شدند.

به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 23 مهر امسال پلیس بین‌الملل در مکاتباتی با پلیس جنایی تهران اعلام کرد که پدر و پسری در کابل افغانستان دست به قتل زن جوانی زده و پس از آن به ایران متواری شده‌اند. پس از این جنایت یکی از اقوام مقتول به ایران آمد و مخفیگاه دو مرد فراری را در شهرک کاروان، شهرک رضویه پیدا کرد.

بدین ترتیب خانواده مقتول، آدرس مخفیگاه متهمان را در اختیار پلیس قرار داده و پلیس کابل نیز این اطلاعات را در اختیار اینترپل قرار داد.

بدنبال این مکاتبات به دستور بازپرس جنایی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی وارد عمل شده و ساعت 5:30 بامداد 29 مهر مرد 70 ساله و پسر 20 ساله‌اش به‌نام نصیر را دستگیر کردند.

نصیر- عامل این جنایت- در تحقیقات گفت: 6 ماه که از ازدواج گذشت به رفتار همسرم ظنین شدم. رفت و آمدهای مشکوک داشت و بدون اجازه من بیرون می‌رفت. بیشتر اوقات سرش داخل گوشی اش بود و مدام قهر می‌کرد و به خانه پدرش می‌رفت.

روز 8 تیر یکی از اقوام به خانه پدر همسرم رفت تا همسرم را راضی کند به خانه برگردد من که از دست او خیلی عصبانی بودم، اسلحه شکاری دو لول پدرم را برداشتم و به خانه پدرزنم رفتم.

به محض ورود با اسلحه یک تیر به سمت همسرم شلیک کردم و از خانه خارج شدم. سلاح را هم در حیاط خانه انداختم. پدرم در این جنایت نقشی ندارد و من همسرم را به قتل رسانده ام. وقتی به ایران فرار کردم پدرم نیز با من آمد.

با اعتراف مرد جوان به جنایت، با توجه به اینکه جنایت در افغانستان رخ داده بود، پرونده با قرار عدم صلاحیت به همراه متهمان به کشور افغانستان فرستاده خواهد شد.
+15
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.