هکرهای روسیه در پوشش ایرانی ها عملیات های جاسوسی سایبری میکنند

انتخاب: رویترز نوشت که هکرهای دولت روسیه طی عملیاتی جاسوسی از «ابزارهای هکرهای ایرانی» استفاده کرده اند.
 
به گزارش «انتخاب»؛ رویترز در این گزارش گفته است که این گروه هکر روسی که «تورلا» نام دارد و مقامات چک و استونی می‌گویند این گروه برای سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) کار می‌کند.
 
به گفته مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا، این هکرها به قدری در روش‌های خود ماهرانه عمل کردند که موفق شدند در پوشش هکرهای ایرانی، که با نام APT34 و OilRig ردیابی شده‌اند، حملات سایبری خود را پیش ببرند.
 
از این رو، قربانیان این حملات که خواستار تحقیق از هکرها شده بودند انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفتند در حالی که این حملات از سوی گروه تورلا انجام شده بود.
 
به‌گفته منابع اطلاعاتی بریتانیایی، این هکرها که میزان فعالیت آن‌ها پیش از این مشخص نشده بود، از فعال‌ترین هکرها در خاورمیانه هستند که سازمان‌هایی را نیز در بریتانیا هدف قرار داده‌اند.
 
پل چیچستر، از مسئولان بلندپایه سازمان اطلاعاتی «ستاد ارتباطات دولت» بریتانیا (GCHQ) می‌گوید این عملیات نشان می‌دهد که هکرهای تحت حمایت دولت در «فضای درهم تنیده»ای فعالیت می‌کنند و در حال توسعه حملات و روش‌های جدیدی برای پوشاندن رد پای خود هستند.
 
بخش سایبری «ستاد ارتباطات دولت» بریتانیا در بیانیه‌ای مشترک با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) گفت که می‌خواهند حساسیت صنایع را در مورد این فعالیت‌ها بالا ببرند و حملات سایبری مخالفانشان را دشوارتر کنند.
 
پل چیچستر در این‌باره گفت: «ما می‌خواهیم پیام روشنی بفرستیم: حتی اگر هکرها بخواهند هویت خود را بپوشانند ما توانایی آن را داریم که آن‌ها را شناسایی کنیم.»
+21
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  آمریکا نرم افزار تولید میکنه برای خدمت به بشریت اونوقت یه عده کشورهای عقده ای و عثب مونده از نرم افزارهای ساخته شده برای خدمت به بشریت در راه کثافتکاری و آسیب به دیگران استفاده میکنن.
  16
  26
  دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  حکرشان هم تولید پوتین است. خامنه آای همانند یه "رو..." می‌‌باشد. که مست و خراب خود را به آغوش دزدش می‌‌اندازد و التماس می‌‌کند.که پوتین مانعه شود .که دیگران او را به غارت برند.
  0
  15
  دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. پسرم بخش بزرگی ازمشهورترین هکر های جهان امریکایی هستند
  6
  10
  دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در بین ایرانیان افراد هوشمند و نابغه بسیار داریم که بجای سازندگی گرفتار نابکاری اخوندی شده اند
  0
  8
  دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. دخترم اینکه 90درصد نرم افزار جهان در آمریکا تولید میشه دلیل بر اینه که 90 درصد برنامه نویسهای حرفه ای در امریکا باشن. اینکه بیشترین هکرها در آمریکا هستن یا نه رو نمیدونم. اما میدونم کشورهای عقب مونده به هک کردن افتخار میکنن.
  4
  8
  دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. دخترم خبر دارم بیش از 90 درصد برنامه نویسهای خوب دنیا در آمریکاس اما خبر ندارم هکرهای (علافها) دنیا در آمریکا باشن. بیشتر میدونم در کشورهای عقب مانده ای مثل روسیه و پاکستان هکر زیاده. اساسا گدا گشنه ها دنباله راههای میانبور برای تصاحب اموال دیگران هستن.
  3
  13
  دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.