آدم‌کشی به خاطر کبوتربازی!

نزاع دو همسایه بر سر کبوتربازی، نه تنها چندین مجروح برجای گذاشت بلکه جنایتی هولناک را نیز در مشهد رقم زد!

به گزارش خراسان، این حادثه مرگبار عصر پنج شنبه گذشته درحالی رخ داد که «س- س» از سرکار به منزل بازگشت و به پشت بام طبقه چهارم واحد آپارتمانی رفت تا سری به کبوترانش بزند و پاهایش را بشوید! در همین لحظه و در آن سوی واحد ساختمانی دیگری که با تیغه دیوار از یکدیگر جدا شده بود، چشمش به جوان 26 ساله ای افتاد که او نیز برای کبوتربازی در پشت بام طبقه چهارم ایستاده بود. نگاه دو جوان زمانی با یکدیگر تلاقی کرد که «س- س» معترضانه به جوان ناشناس همسایه گفت: پشت بام چه می کنی؟ منزل ما را دید می زنی؟ این جملات در حالی به پاسخ سربالای «ح» جوان 26 ساله همسایه انجامید که «س- س» به آن سوی دیوار پرید و درگیری فیزیکی بین آن دو نفر رخ داد.

«ح» که کتک خورده بود با «م- م» (برادرش) تماس گرفت و به او گفت: که به دست همسایه کتک خورده است!

به گزارش خراسان، این نزاع درحالی به درون کوچه ای واقع در بولوار هدایت کشید که «س- س» با لوله پلاستیکی ضخیم به داخل کوچه آمد و از سوی دیگر نیز «م- م» به نزاع کنندگان پیوست.
اما در این میان تیغه های چاقو نیز در هوا درخشید و «ح- س» (برادر س- س) هم وارد ماجرای درگیری خونین شد.

در این هنگام بود که «ح- س» و «ح- م» با یکدیگر یقه به یقه شدند و روی زمین غلتیدند ولی ناگهان «ح- م» روی سینه «ح- س» جوان 25 ساله نشست و تیغه چاقو را بر سینه وی فرود آورد. وقتی خون از پیکر «ح- س» بیرون زد اهالی محل نیز به سمت ضارب رفتند و او را به داخل فروشگاهی انداختند که فرار نکند! این درحالی بود که برخی از افراد مرتبط با این نزاع خونین هم به شدت مجروح شده بودند. دقایقی بعد با تماس اهالی محل نیروهای امدادی و ماموران کلانتری خواجه ربیع مشهد در محل حادثه حضور یافتند تا مجروحان را به مرکز درمانی انتقال دهند. در این لحظه پدر «ح- س» جوان 25 ساله که از منزل بیرون آمده بود با دیدن پیکر غرق در خون فرزندش ناگهان دچار سکته قلبی شد و بر زمین افتاد.

بنابر گزارش خراسان، نیروهای امدادی بلافاصله مجروحان این حادثه تاسف بار را به همراه ضاربی که خود نیز به شدت مجروح شده بود به مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال دادند اما تلاش کادردرمانی برای نجات «ح- س» جوان 25 ساله به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربه چاقو جان سپرد. با گزارش این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد مشهد بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد به همراه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و عوامل بررسی صحنه جرم عازم مرکز درمانی شد و به تحقیق در این باره پرداخت.

بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که نزاع مذکور به خاطر هیچ رخ داده است چرا که منزل طرف مقابل بدون صحن حیاط و جنوبی بود!

«ح-م» (متهم به قتل) که در همان دقایق اولیه مورد بازجویی  قرار گرفته بود درباره چگونگی وقوع این حادثه مرگبار گفت: من در بولوار طبرسی شمالی سکونت دارم اما مادرم مستاجر است و در طبقه چهارم واحد آپارتمانی در بولوار هدایت اقامت دارد. من هم برای کبوتربازی به پشت بام منزل مادرم رفته بودم که برادر مقتول بیخودی مرا متهم می کرد که قصد دید زدن منزلشان را داشتم در حالی که من حتی نمی دانستم او از کدام منزل سخن می گوید! هیچ حیاطی از پشت بام دیوارکشی شده دیده نمی شد به همین دلیل به او گفتم به تو چه که من در پشت بام چه می کنم! او هم که از این حرف عصبانی شده بود به این سوی دیوار آمد و با من درگیر شد که من هم با برادرم تماس گرفتم.
متهم به قتل که خود نیز از ناحیه سر دچار شکستگی شده از پشت هم چاقو خورده بود و سابقه ایجاد مزاحمت را در پرونده خود داشت، در پاسخ به سوال قاضی که چرا با خودت چاقو حمل می کردی نیز گفت: قبلا در پیک موتوری کار می کردم و تلفن همراه را به مشتریان می رساندم تا این که چند روز قبل زورگیران با تهدید چاقو چهار دستگاه گوشی تلفن همراه را از من گرفتند و من هم از آن روز به بعد چاقو تهیه کردم که همیشه همراهم بود!

گزارش خراسان حاکی است، متهم به قتل 26 ساله در حالی با صدور قرار قانونی بازداشت و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که هنوز برخی از مجروحان این حادثه در مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مشهد بستری هستند.

شایان ذکر است، برادر متهم به قتل نیز که از صحنه حادثه گریخته بود، پس از ارجاع پرونده به دایره ویژه قتل عمد آگاهی، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و کارآگاهان با استفاده از شگردهای فنی و اطلاعاتی، او را به دام انداختند.
+2
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.