برکناری دو تن از مسئولان بیمارستان محمدی در پی جان‌باختن یک مرد ۸۴ ساله بر اثر سقوط از تخت

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از برکناری و انفصال موقت از خدمت مسئولان و عاملان مرتبط با حادثه سقوط بیمار از تخت در اتاق عمل بیمارستان محمدی بندرعباس خبر داد.
 
حسین فرشیدی گفت: «پس از بررسی حادثه سقوط منجر به فوت بیمار ۸۴ ساله در ریکاوری اتاق عمل بیمارستان محمدی و بررسی مدارک و مستندات مشخص شد دلیل این اتفاق  اهمال گروه ریکاوری اتاق عمل بوده است.»
 
سخنان فرشسدی در ارتباط با مرد ۸۴ ساله‌ای است که بیست و دوم مهرماه برای عمل فتق به بیمارستان محمدی بندرعباس مراجعه کرده بود، پس از جراحی و در بخش ریکاوری به دلیل سقوط از تخت دچار خونریزی مغزی شد و جان خود را از دست داد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه هیات اولیه بررسی موضوع، برکناری دو نفر از مسئولان مدیریتی مرتبط با حادثه و انفصال موقت از خدمت آن‌ها تا صدور حکم، به دلیل سهل‌انگاری و ارجاع پرونده جهت بررسی تخصصی به سازمان نظام پزشکی را تصویب کرد.
 
به گفته فرشیدی «معرفی و ارجاع تمام پرسنل شیفت ریکاوری در روز حادثه، اعم از پزشک، پرستار و مسئولین بخش به تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی جهت رسیدگی و صدور حکم» از دیگر تصمیم‌های این هیات است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ابراز تاسف از اینکه غفلت و کم‌توجهی تعدادی از کارکنان باعث بروز این حادثه و تالم خاطر یک خانواده و جامعه شد، گفت: «بازتاب این حادثه باعث شد که زحمات سایر همکاران حوزه درمان در این مجموعه مورد سوال واقع شود درحالی که بیمارستان محمدی بندرعباس تنها بیمارستان مرجع استان هرمزگان با بیشترین پذیرش بیمار است.»
 
فرشیدی با عذرخواهی از خانواده مرد ۸۴ ساله جانباخته، گفت: «برای جلوگیری از این دست اهمال‌ها، قطعا برخوردهای قانونی مصوب اعمال خواهد شد.»
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.