عملیات ناموفق برای دستگیری پسر تبهکار مکزیکی هشت کشته برجای گذاشت

 نبرد نیروهای امنیتی و اعضای مسلح کارتل مواد مخدر سینالوآ شهر کولیاچان را فلج کرد رادیو فردا :مقام های مکزیکی روز جمعه ۲۶ مهرماه اعلام کردند، عملیات نظامی ناموفق برای بازداشت پسر ال چاپو، رهبر سابق کارتل قاچاق مواد مخدر مکزیک دستکم هشت کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، نبرد نیروهای امنیتی و اعضای مسلح کارتل مواد مخدر سینالوآ شهر کولیاچان مرکز ایالت سینالوآ را فلج کرد و تعدادی خودرو از جمله اتوبوس و کامیون به آتش کشیده شد.
 
طبق این گزارش، این سومین درگیری مسلحانه بین اعضای مسلح کارتل مواد مخدر و نیروهای امنیتی طی یک هفته اخیر در مکزیک است.
 
نیروهای امنیتی مکزیک روز گذشته اندکی پس از بازداشت اوبیدیو گوزمن لوپز، پسر خواکین گوزمن، معروف به ال چاپو، به دلیل شدت درگیری او را آزاد کردند.
 
آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک، روز جمعه از تصمیم خود برای آزادی پسر خواکین گوزمن دفاع کرده است.
 
بسیاری از خیابان های شهر کولیاچان با جمعیت ۸۰۰ هزار نفری بامداد جمعه مسدود بود، مدارس تعطیل شد و برخی از ادارات دولتی از کارمندان خود خواستند که در خانه بمانند.
 
دادگستری آمریکا در سال ۲۰۱۸ حکم دستگیری اوبیدیو گوزمن را به‌ظن قاچاق مواد مخدر صادر کرده بود و نیروهای امنیتی نیز به همین دلیل به محل حضور او یورش برده بودند.
 
مقام های دولتی مکزیک می‌گویند، ۳۵ نیروی امنیتی شامگاه پنجشنبه وارد خانه اوبیدیو گوزمن لوپز شدند. او به همراه سه نفر دیگر در این خانه حضور داشتند.
 
طبق این گزارش، اما نیروهای مسلح بسیاری در اطراف خانه پسر گوزمن حضور داشتند و به دنبال آغاز درگیری آ این افراد مسلح از قدرت آتش بیشتری برخوردار بودند. در نتیجه مقام‌های دولتی تصمیم گرفته‌اند از ادامه عملیات صرف‌نظر کنند.
 
واکین گوزمن، معروف به «ال‌چاپو (کوتوله)»، قاچاقچی بزرگ مواد مخدر در ۲۶ تیر ماه در ایالات متحده به جرم هدایت شبکه تبهکاری و قاچاق هزاران کیلو مواد مخدر، به حبس ابد محکوم شد. این قاچاقچی همچنین به پرداخت ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم شده‌است.
+12
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  نیروی امنیتی مکزیک پرچم سفید بدست تسلیم یک ... شد مبارک
  0
  8
  یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.