محرومیت خانم دکتر از طبابت کودکان

حکم خانم دکتر اراکی که باعث مرگ یک دختر 3 ساله و به کما رفتن کودک دیگری شده بود از سوی دادگاه تجدید نظر صادر شد.

این دندانپزشک متخلف شهریور سال گذشته به‌دلیل قصور پزشکی باعث مرگ روناک رضایی زاده- 3 ساله - شد و چند ماه بعد نیز امیرعلی ترابی - 3 ساله - به‌دلیل ترس هنگام کار دندانپزشکی به کما رفت.

به گزارش ایسنا، این دندانپزشک در پرونده مرگ «روناک» به پنج سال محرومیت از طبابت محکوم شده بود اما در پرونده امیر علی دادیاری و دادستانی اقدام به صدور رأی مبنی بر محرومیت مادام‌العمر دندانپزشک از طبابت کردند و پس از صدور کیفرخواست در هیأت بدوی انتظامی پزشکی قانونی، حکم مربوطه صادر و طی آن پزشک معالج به محرومیت دائم از اشتغال به حرفه‌های پزشکی و وابسته در تمام کشور محکوم شد.

این رأی به‌عنوان شدیدترین حکم از سوی نظام پزشکی استان در مرحله بدوی صادر شد و ظرف مدت ۲۰ روز پس از ابلاغ، قابل تجدیدنظر در هیأت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی استان بود. از آنجاکه شاکی و متهم پرونده طبق قانون حق اعتراض دارند، طرفین پرونده در مهلت قانونی اقدام به تجدیدنظرخواهی کردند و پس از بررسی دوباره پرونده دادگاه تجدید نظر حکم نهایی را صادر کرد.

 در رأی صادره در مرحله تجدید نظر، دندانپزشک خاطی به محرومیت یکساله از طبابت برای بزرگسالان(افراد بالای 14 سال) و محرومیت مادام‌العمر از طبابت برای اطفال(افراد زیر 14 سال) محکوم شده است.‌
+11
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  تنها محرومیت برای کودگان. به همین سادگی!
  0
  21
  شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  از سهمیه خانواده شهید یا دخنر لولهنگ دار مسجد که وارد دانشگاه بشوند نتیجه اینگونه مسائل خواهد بود این مشتی صعری باید بکار کیسه کشی حمام مشغول باشد نه دندانپزشکی. حالا با احترام ترین کار برای این ضعیفه ماساژور سونا یا استخر بودن است
  0
  10
  شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.