یک متهم به جاسوسی برای ایران توسط پلیس امنیتی سوئد بازداشت شد

ایران اینترنشنال: روزنامه سوئدی آفتون‌بلادت در گزارشی نوشت که یک مرد ۴۶ ساله به اتهام جاسوسی و همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی ایران  از هفت ماه پیش در بازداشت پلیس امنیتی سوئد قرار دارد.
 
بر پایه داده‌هایی که در اختیار این روزنامه قرار گرفته است این فرد در ارتباط با طرح چندین ترور در اروپا بازداشت شده است. هویت این فرد اعلام نشده اما به نوشته این روزنامه، او تقریبا ۱۰ سال پیش از ایران خارج شده است و اکنون تابعیت سوئدی دارد. به نوشته این روزنامه این فرد به عنوان یک روزنامه‌نگار آشنا به زبان عربی در سوئد کار می‌کرده است.
 
در سپتامبر سال ۲۰۱۸ پلیس امنیتی دانمارک به ناگهان پل مرزی میان دانمارک و سوئد را بست. بعدها گفته شد که این عملیات برای دستگیری فرد یا افرادی بود که طرح ترور یکی از مخالفان جمهوری اسلامی را داشته‌اند.
+72
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  پلیس مخفی سوهد در یک عملیات شگفت انگیز .که در تاریخ هنوز دیده نشده. و قرار است در فیلم بعدی ال ابن جیمز باند. هم نشان داده شود، یک ضربت سنگین به پوتین و آقا زدند. و توانستند یک از معروفترین جسوسان دولت امام زمان را دستگیر کرده. اصلا این عملیات در دنیا نظیر نداشت.آنقدر پیچیده بود. که متخصصین جاسوسی دنیا هنوز که هنوز پی نبرده .که چگونه این عمل انجام شد. می‌‌گویند .این آقا جاسوس خیلی‌ مخفی‌ کار می‌‌کرد. مثلا یک مقاله می‌‌نوشت. با تیتر "ریش آقا مقدس است". کارمندان زبده سازمان جاسوسی سوهد .طی‌ یک عملیات پیچده این مقاله را خواندند. و در یک عملیات مخفی‌ و بسیار بسیار مشگل رفتند در خانه این آقا و زنگ در را زدند و گفتند. لطفا تشریف آوردید به اداره .ما چند تا پرسش از شما داریم. یزدان را شکر. که باور عمیق سوهدی نداریم. وگرنه یک هفته باید این چیزها را می‌‌خواندیم
  28
  22
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دول اروپائی به چاپیدن خاورمیانه و ایران احتیاج دارند. فردا 4 تا سوئدی را دستگیر کرده و سوئد هم فورا او را تعویض خواهد کرد
  2
  36
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا
  یک مشت ارزشى ......؟؟؟؟
  0
  16
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  نظر شما چیست؟