روح‌الله زم را «دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرد و تحویل ایران داد»

تلویزیون ایران از آقای زم تصاویری پخش کرد که او در آنها از فعالیت‌های خود اظهار پشیمانی می‌کرد بی بی سی :منبعی آگاه در دولت عراق به بی‌بی‌سی فارسی گفت روح‌الله زم را دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرده و تحویل ایران داده است.
 
این منبع به بی‌بی‌سی گفت آقای زم بیش از یک روز در بازداشت دستگاه اطلاعاتی عراق بود و سپس مطابق موافقتنامه استرداد مجرمین به ایران تحویل داده شد.
 
روح‌الله زم از گردانندگان کانال تلگرامی پرطرفدار آمدنیوز بود. سپاه پاسداران روز دوشنبه اعلام کرد آقای زم را "طی یک عملیات پیچیده" و با "فریب اطلاعاتی" بازداشت کرده است.
 
آقای زم در فرانسه پناهنده سیاسی بود. او با پروازی که در امان، پایتخت اردن توقف داشت، راهی فرودگاه بین‌المللی بغداد شد. اطلاعات بلیت او حاکی از آن است که او روز شنبه به عراق رسید.
 
مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم، به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که پس از ورود همسرش به عراق به مدت یک روز از او بی خبر بود و پس از آن تماسی تلفنی با آقای زم داشت که در آن او عادی صحبت نمی‌کرد.
 
کمی پس از اعلام بازداشت آقای زم، تلویزیون ایران تصاویری از او نشان داد که در آنها از فعالیت‌های خود اظهار "پشیمانی" می‌کرد.
 
در بخشی از این تصاویر به آقای زم چشم‌بند زده شده بود.
 
مطابق قوانین ایران چشم‌بند زدن به زندانی ممنوع است.
 
در موافقنامه استرداد میان ایران و عراق، یکی از مواردی که طرفین می‌توانند درخواست استرداد طرف مقابل را نپذیرند، در صورتی است که شخصی که درخواست استرداد او شده عملی انجام داده باشد که "جرم سیاسی یا نظامی" باشد.
 
بازداشت روح‌الله زم اولین موردی نیست که افراد تحت تعقیب با وجود سکونت در خارج از ایران، گرفتار دستگاه‌‎های قضایی و امنیتی ایران می‌شوند.
 
عبدالمالک ریگی، شهرام جزایری، فرود فولادوند، شهرام امیری، محمدرضا مدحی و علی‌اکبر قربانی از جمله افرادی هستند که در پرونده‌های متفاوت درگیر بوده و تصور می‌شود که هر یک به ترتیبی به ایران منتقل شدند.
+16
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  اینم یه داستان دیگه برای فریب ملت و 4 تا مزدور سایبری که مثلا ایران چه قدرتی داره. راستی از سپاهیا که تو سوریه به فنا رفتن و اسراییل هر روز کارشونو می ساخت چه خبر؟ از اقتدار برو بچ سپاهی چیزی اونجا ندیدیم. راستی قراره هفته دیگه یه سری از طرف اغا برای قمبل قهرمانانه برن پیش عمو ترامپ اصلا فک نکین داستان زم برای انحراف افکار عمومیه.
  5
  31
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  اما هدف از انتشار این اخبار چیه؟ اگر دقت کنید به طور ثانیه ای سیل فرضیه های مختلف درباره نحوه دستگیری داره منتشر میشه . هدف تحریک سپاه برای دادن حداقل یک سرنخ از چگونگی نحوه انجام این عملیات پیچیده و حرفه ای هست . دقیقا مثل قضیه بمباران آرامکو . تمام تلاش این هست که بتونن کسی رو تحریک و وادار به ارائه اطلاعات کنن . اما سپاه فوق العاده حرفه ای داره بازی میکنه .
  53
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  خبر آتی: دستگیری روح الله زم کار موساد و هدیه تولد به آیت الله جنتی بود . یعنی مدیونید اگه حتی یه لحظه فکر کنید کار سپاه قدس بوده ها . ها . ها ها ها
  50
  2
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. آره، ارواح عمه هر دوتامون، سید گدای هندیزاده رو هم مردم به قدرت رسوندن و نتیجه کنفرانس گوادالوپ نبود. تو هم شکنجه گر ساواما نیستی و به حد علی اصغر هم تشنه باشی دست به ساندیس نمیزنی!
  0
  34
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  به گور پدر زم و نفوذی های رژیم یادمان باشد که رژیم همیشه برای منحرف کردن افکار مخالفین یک سناریوی جدید از کلاهش در میاورد
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. [::باور عمیق - قم، ایران::]. بشین بابا تو به مالشت ادامه بده سپاه هیچ .. نیست فقط جنایتکار و قاچاقچی ست
  1
  33
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. اگر من دست و پای باور رو محکم نگه دارم، حاضرید با چماق بکوبید تو سرش؟!
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  اینجوری باید گزارش میدادند دستگاه اطلاعاتی فرانسه روح الله زم رو تحویل دستگاه اطلاعاتی عراق داد و آنها هم دو دستی تحویل ایران دادند، هر دروغی که سرهم کنند و بخورد ملت بدهند بیفایده است چون فرانسه سابقه خیانت به پناهندگان رو داره.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  هدف از انتشار این است. که به شما حالی‌ کنند. ال ابن جیمز باند اسلامی نداریم. سر ما را خوردی .یک هفته است .زر می‌‌زنی‌. که توسط یک عملیات سری .عجیب و غریب . سر موساد و م۱۶ و آمریکا و فرانسه همه کلاه گذاشتید. و ربودید .و آورید و با این عملیات امام حسینی . یک ضربه خونین به اسراهیل و به زودی هم پرچم اسلام را بر روی کاخ سفید. حالا که گندش در آمده .که طرف ساده لو، مثل خودتان لاس خشگه با خواهر پرستو زده و با پای خود بر گشته. نتیجه هی‌ بلوف زدی. چنین کردیم. چنان کردیم. حالا که مچت باز شده .غر می‌‌زنی‌.یعنی‌ چه؟ منظور چیست؟ چرا اینقدر خبر می‌‌دهند.؟ اخر مگر مجبوری اینقدر زیادی بخوری؟ که حالا مثل خر توی گل گیر کرده. نه به جلو .نه به عقب. زمانی‌ که خبر اینجوری میاد. از حول حلیم نیفت توی دیگ. یکی‌ کمی‌ صبر کن. تا مجبور نباشی‌ هی‌ غر بزنی‌ .خبر ندید
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی کسی خودش پای به لانه ی زنبور میگذارد یا مامور هست و یا شدیدا یک نفر ابله مذهبی
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این ساندیس خورها اینجا هستند و تنها ماموریتشون کامنت تحریک امیز نوشتنه. جواب دادن به انها اتلاف زمان و انرژیه، برای زمان و انرژی خودتان ارزش قائل باشید دوست گرامی. ( در خیلی مسائل سرشاخه ای با هم اختلاف داریم ولی در جوهر و اساس و ان ضدیت با هر نوع جور و ظلم و بخصوص از نوع دین سیاسیش که اخوندکهای ما نماینده تام ان هستند نه بنابراین با کمال احترام اینو خدمتتان عرض کردم)
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  ۴۱
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  من کاری ندارم کی این کثافت را کی گرفته مهم این است الان چه پذیرایی جانانه ای ازش می کنند.
  6
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  ۴۵
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  اقای زم را فرانسه با دو فرانسوی مبادله کرد یعنی روح الله زم را مکرون دو دستی تقدیم کرد تا یک دختر ایرانی با تابعیت فرانسه همراه دوست پسر فرانسویش را ایران ازاد کند
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  دروغه. این سناریو سازی ها کار سپاه و طبق توافقش با فرانسه هستش و هدف فقط سردرگم کردن رسانه ها و مردم هستش. البته احتمالش هست که فرانسه زم رو در عراق تحویل سپاه داده باشه ولی اینکه عراق دستگیر کرده باشه کاملا دروغ هستش و هدفش فقط مثل اون خبر جعلی آیت الله بی بی سی در سناریو کشیدن پای امارات و فلای امارات هستش. زم در فرانسه بازداشت و طبق توافق انگلستان و فرانسه به سپاه در عراق در یک فرودگاه نظامی تحویل داده شده و عکسهای فرودگاه و مصاحبه زن زم و غیره همه برنامه ریزی شده هستش و زن زم هم میدونه اگر طبق برنامه عمل نکنه احتمالا خودش هم تحویل سپاه داده میشه پس مجبور هستش بازی کنه.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  خیلی واضح هستش اگر سپاه یهو گروگانهای فرانسوی و زاغری رو آزاد میکرد احتمال رسوا شدن موضوع توسط رسانه های فرانسه و صددرصد مراکز حقوق بشری بود ولی آزادی دختر زاغری مشخصه بخشی از توافق بوده و حالا به مرور فرانسه شروع میکنه به اسم آوردن و خواهید دید به زودی کشمکش های ساختگی و بعد آزادی زاغری و بعد فرانسوی ها اتفاق می افته. البته تو این مابین امیدوارم توافقی برای به تله انداختن مسیح علی نژآد در فرانسه یا انگلیس مطرح نشه که اون هم داستانی شبیه زم رو تجربه خواهد کرد. سناریو دیدار با سیستانی واسه مردم عادی شاید یکم قابل قبول باشه ولی برای کسانی کمی سابقه عمل کرد سیستانی رو بدونند می دونند سیستانی حتی خود خامنه ای رو هم نمی شناسه و کلا تو همون سولاخ خودشه و حتی اطلاعیه هاش رو هم بقیه می نویسند و کسی نیست که بخواد با زم حرف بزنه یا حتی گوش بده به حرفهای این آدمها چون کلا تعطیله پس این سناریو ساختگی هستش و سپاه و طرف فرانسوی با کمک همکار زم و فشار بر زن زم سعی میکنند سناریو رو قابل باور کنند و در این بین آیت الله بی بی سی بعنوان ماله کش دولت انگلیس مسئول خبرسازی و سناریو سازی های متفاوت هستند
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. شما لطف میکنید که راهنمایی میکنید اما من در وقت آزادم که بدفعات به هنگام کار پیدا میکنم به اینصورت با یک تیر دو نشان میزنم. هم خودم را سرگرم میکنم و هم تا جایی که توان داشته باشم از خجالت اهل ساندیس در می آیم.
  0
  1
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۱
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  من از این زم خوشم نمی آمد چون دورغ و چرت و پرت زیاد می گفت ولی آدمی بود که کار می کرد . او یک پناهنده گمنام در فرانسه بود که کانالی درست کرد که میلیونها نفر بیننده داشت و با وجود خطر به عراق سفر کرد که کاری انجام بده ولی این پیر و پاتالهای لس آنجلسی چی ؟ اینها حتی می ترسند تا مصر بیایند و سری به مزار اعلیحضرت بزنند جمهوری اسلامی هم می داند کار چه کسی ها را بسازه بختیار و اویسی و فرخزاد و زم آدمهایی که سرشون به تنشون می ارزه نه لس آنجلسی های مفتخور که هیچ خطری ندارند
  3
  0
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. باور چماق ...... را قبلا خورده مغزش آکبند مونده و رشد نکرده و جایی برای فکر کردن و رشد کردن و آگاهی در مغز بسته و آکبند باور و تفکر و زالو و جناب سروان و بقیه وجود نداره کاملا بسته و دست نخورده
  0
  4
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. باز رفتی ویکیپدیا خوندی و آمدی اینجا برای اظهار فضل؟!
  0
  1
  جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
  نظر شما چیست؟